Zgubilem ostatni klucz.Jak naprawic malym kosztem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kaktus1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 19:41
Lokalizacja: goleniow

Zgubilem ostatni klucz.Jak naprawic malym kosztem

Post autor: kaktus1 » ndz maja 09, 2010 11:09

Witam
Zgubilem wczoraj ostatni klucz do golfa i nie wiem co zrobic.mialem centralny zamek a stacyjka z immobilaizerem.centralny jest z klucza bez pilota.
co musze teraz zrobic jak najtanszym kosztem zeby moc odpalac i zamykac/otwierac drzwi itd.moge wstawic stacyjke bez immobilaizera?a co z zamkami?moze mial ktos podobny wypadek i podzieli sie doswiadczeniem ze mna?
auto na szczescie bylo otwarte wiec jeden problem z glowy


Komu w droge temu trampki na noge

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » ndz maja 09, 2010 11:23

Centralkę z pilotami kupisz na allegro za około 60zł + przesyłka. Więc z tym nie ma problemu. Sposób podpięcia znajdziesz na forum.

Co do kluczyka...Tu trzeba pofatygować się do magików od dorabiania kluczy. Oni powiedzą Ci jaki jest mniej więcej koszt. Mi za samo zaprogramowanie pastylki immo do kluczyka krzyknęli 150zł...



kaktus1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 19:41
Lokalizacja: goleniow

Post autor: kaktus1 » ndz maja 09, 2010 11:44

katerpi pisze: Co do kluczyka...Tu trzeba pofatygować się do magików od dorabiania kluczy. Oni powiedzą Ci jaki jest mniej więcej koszt. Mi za samo zaprogramowanie pastylki immo do kluczyka krzyknęli 150zł...
To nie lepiej kupic uzywana stacyjke bez immo za 60zl +przesylka?pytanie tylko czy tak mozna.a te centralki dzialaja tez na klape i korek?


Komu w droge temu trampki na noge

brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » ndz maja 09, 2010 11:47

W ecu jest immo zaprogramowane. Jedynie odczytać u specow kod immo bezpośrednio z ecu


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » ndz maja 09, 2010 11:52

kaktus1 pisze:a te centralki dzialaja tez na klape i korek?
Działa. Bo centralkę już masz, a sterownik, który kupisz na allegro ma tylko za zadanie wysłać sygnał. Wpinasz go w instalację i hula.



kaktus1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 19:41
Lokalizacja: goleniow

Post autor: kaktus1 » ndz maja 09, 2010 11:55

brynol pisze:W ecu jest immo zaprogramowane. Jedynie odczytać u specow kod immo bezpośrednio z ecu
mozna jasniej?z elektryki jestem zielony jak trawa po deszczu

[ Dodano: 09 Maj 2010 11:58 ]
katerpi pisze:
kaktus1 pisze:a te centralki dzialaja tez na klape i korek?
Działa. Bo centralkę już masz, a sterownik, który kupisz na allegro ma tylko za zadanie wysłać sygnał. Wpinasz go w instalację i hula.
czyli te zamki zostaja co byly i tylko sterownik podpinam pod moj centralny zamek zeby dostawal sygnal z pilota ze ma zamki otworzyc?moge prosic jakis link przykladowy z takim sterownikiem z pilotami?
nie da sie odlaczyc immo razem ze stacyjka i podlaczyc taka stacyjke bez immo?


Komu w droge temu trampki na noge

tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 09, 2010 14:26

Juz widze w tak starym aucie odczyt IMMO z ECU. Jedyne co to z immoboxa. Da sie to zrobic, trzeba go tylko podpiac "na stole", albo w innym aucie. Potrzebujesz dorobic kluczyk pasujacy do zamkow/stacyjki z czysta pastylka IMMO. Albo zamiast immoboxa wpiac emulator i wtedy kluczyk moze byc dorobiony tylko mechanicznie...



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » ndz maja 09, 2010 17:01

kaktus1 pisze:mozna jasniej?z elektryki jestem zielony jak trawa po deszczu
w aucie masz puszke z immo, ktora jest polaczona z ecu, i z niej ecu odczytuje numer i porownuje go z pastylka w kluczyku.
jak odepniesz puszke z immo to musisz tez zmienic w ecu dane.
najlepiej podjedz do jakiegos dobrego serwisu co maja odpowiednie programy i tam Ci pomoga.

[ Dodano: 09 Maj 2010 17:03 ]
tjwasiak pisze:Juz widze w tak starym aucie odczyt IMMO z ECU
no da sie, ostatnio bylem na podpiecu auta i tam m.in bylo w opcjach kod immo czy cos takiego. tylko do byl dosc duzy serwis vw.
kaktus1, najpierw sprobuj odczytac z ecu a jak nie to na stole wyjmij puszke z ecu i wtedy sie uda


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » pn maja 10, 2010 06:42

A ja się będę upierał że z ECU PINu nie da rady odczytać... Dopiero IMMO3 daje taki komfort.



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » pn maja 10, 2010 08:42

tjwasiak, może masz rację,pewien nie jestem. No ale niech ktoś obeznany się wypowie


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » pn maja 10, 2010 09:45

brynol pisze:tjwasiak, może masz rację,pewien nie jestem. No ale niech ktoś obeznany się wypowie
z ecu w golfie 3 nie odczytamy pinu panowie więc zostaje tylko odczyt zawartości procesora z puszeczki immobilisera i pin mamy

[ Dodano: 10 Maj 2010 09:47 ]
kaktus1, mogę pomóc w rozwiązaniu problemu w 100%

[ Dodano: 10 Maj 2010 09:53 ]
daj dorobić kluczyk na podstawie zamka lub kup stacyjkę i zamki wraz z kluczykiem,okiełznać immobiliser pomogę jeśli to twoje autko
Ostatnio zmieniony pn maja 10, 2010 09:54 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

ZelvaBOi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:00
Lokalizacja: Sosnowiec/Warszawa
Kontakt:

Post autor: ZelvaBOi » pn maja 10, 2010 16:52

Moja zona posiala wlasnie ostatnie kluczyki ze swojego MK3. Czyli problem jak powyzej. Jezeli dobrze zrozumialem:
1) kodu z IMMO nie odczytam ani VCDS908 ani VAG Commanderem 1.4?
2) jak mam mechanicznie dorobiony kluczyk (to juz na szybko zrobilem na podstawie zamkow w drzwiach) to jeszcze potrzebuje wytargac z auta immo-sterownik zeby go jakos odczytac (PIN)?
3) po odczytaniu (znajac PIN) zakoduje bez problemu kluczyk?

W zwiazku z tym kolejne kwestie:
4) gdzie tego immo-boxu szukac? Przy stacyjce pewnie - ale jakos precyzyjniej ktos podpowie? Nie chcialbym rozebrac pol auta.
5) czy maja czysty transponder do tego kluczyka co juz mam dorobiony moge zaprogramowac jakos kod immo przy uzyciu w/w softu i kabli? Czy musze tez kodowac to jakos zewnetrznie?
6) jest czlowiek w Wawie co za 300 PLN opedzi wszystko jak mu zatargam immo-box do serwisu, ale to troche drogo wiec wolalbym uniknac tego kosztu. Ma ktos jakies linki w temacie?
7) jak emulator to czy chodzi o cos w ten desen? http://allegro.pl/item1018051313_emulat ... pa_vw.html ?



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » pn maja 10, 2010 16:57

ZelvaBOi pisze:(...) 1) kodu z IMMO nie odczytam ani VCDS908 ani VAG Commanderem 1.4?
Niestety nie dasz rady.
ZelvaBOi pisze:2) jak mam mechanicznie dorobiony kluczyk (to juz na szybko zrobilem na podstawie zamkow w drzwiach) to jeszcze potrzebuje wytargac z auta immo-sterownik zeby go jakos odczytac (PIN)?
3) po odczytaniu (znajac PIN) zakoduje bez problemu kluczyk?
Dokładnie jak piszesz.
ZelvaBOi pisze:W zwiazku z tym kolejne kwestie:
4) gdzie tego immo-boxu szukac? Przy stacyjce pewnie - ale jakos precyzyjniej ktos podpowie? Nie chcialbym rozebrac pol auta.
Immobox siedzi pod deską rozdzielczą, mniej więcej delikatnie po prawo nad kolanem kierowcy - między deską rozdzielczą, a sterowaniem nawiewów.
ZelvaBOi pisze:5) czy maja czysty transponder do tego kluczyka co juz mam dorobiony moge zaprogramowac jakos kod immo przy uzyciu w/w softu i kabli? Czy musze tez kodowac to jakos zewnetrznie?
Zaprogramujesz VCDS bez problemu.
ZelvaBOi pisze:6) jest czlowiek w Wawie co za 300 PLN opedzi wszystko jak mu zatargam immo-box do serwisu, ale to troche drogo wiec wolalbym uniknac tego kosztu. Ma ktos jakies linki w temacie?
Wysłałem PM. 300,- to w moim odczuciu bardzo drogo, skoro musisz rozbebeszyć pół auta...



kaktus1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 19:41
Lokalizacja: goleniow

Post autor: kaktus1 » pn maja 10, 2010 20:04

norek111 pisze:
brynol pisze:tjwasiak, może masz rację,pewien nie jestem. No ale niech ktoś obeznany się wypowie
z ecu w golfie 3 nie odczytamy pinu panowie więc zostaje tylko odczyt zawartości procesora z puszeczki immobilisera i pin mamy

[ Dodano: 10 Maj 2010 09:47 ]
kaktus1, mogę pomóc w rozwiązaniu problemu w 100%

[ Dodano: 10 Maj 2010 09:53 ]
daj dorobić kluczyk na podstawie zamka lub kup stacyjkę i zamki wraz z kluczykiem,okiełznać immobiliser pomogę jeśli to twoje autko
Mozna dorobic klucz nie majac juz zadnego?w punkcie gdzie dorabiaja klucze jak dam im jedna wkladke z zamka to mi dorobia klucz?
to moje auto a jak bys mi mogl pomoc z tym immo?


Komu w droge temu trampki na noge

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 461 gości