Problem z wydobywającym się dźwiękiem z przodu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Problem z wydobywającym się dźwiękiem z przodu

Post autor: W3reWolf » sob maja 08, 2010 22:49

Witam

Problem przedstawia się następująco, w czasie jazdy do 60km/h jest w sumie cicho w aucie, natomiast przekraczając ta prędkość zaczyna się słyszeć jakiś dźwięk, takie jakby huczenie, czasami dochodzą tak jakby dodatkowo wibracje/drżenie (czuć na podłodze). Tak na moje odczucia przy ok. 100km/h dźwięk ten tak jakby słabnie. Ciężko stwierdzić z której to strony? no i co to dokładnie, w sumie obstawiamy łożysko, ale czy aby na pewno?

Dodam jeszcze, że pokonując zakręt, czyli skręcając kołami, przy prędkości ponad 60km/h, dźwięk ten przy skręcaniu w lewo jest bardziej odczuwalny, przy skręcaniu w prawo cisza, nic nie huczy, buczy.

Pozdrawiam
Marek



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » sob maja 08, 2010 23:21

Łożysko.
Przy skrętach jedno łożysko jest bardziej dociążone a drugie lżej, stąd raz jest ciszej raz głośniej. Przy skręcie w lewo prawa strona jest bardziej dociążona więc może to być prawe łożysko. (nie jestem pewny co do tej obciążonej strony :helm: )


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » sob maja 08, 2010 23:52

Też obstawiam łożysko w kole. A co do strony to musisz się bardziej przysłuchac w zakrętach i może coś wysłuchasz która to strona. Zależy jak łożysko jest uszkodzone może jak podniesiesz któreś koło do góry to może wyczujesz jakiś luz na którymś kole albo nawet i huczenie jak zakręcisz kołem.



W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: W3reWolf » pn maja 17, 2010 20:09

Mieliście rację, ja w sumie też obstawiałem łożysko, ale zawsze dobrze jest się upewnić. Co się okazało wystarczyło podnieść auto do góry na lewarku i poruszać kołem, był wyczuwalny luz.

Łożysko wymienione i teraz jest cisza. thx

Pozdrawiam,
Marek "W3rewolf"



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości