mocniejsze zawiasy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

VYokerW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 15, 2010 19:53
Lokalizacja: Nałęczów
Kontakt:

mocniejsze zawiasy?

Post autor: VYokerW » śr maja 05, 2010 21:40

witam drogich klubowiczów... jak w temacie mowa jest o zawiasach, a dokładnie interesuje mnie czy w VW Caddy jest takie samo mocowanie amortyzatorów co w VW Vento?? Mój mechanik oznajmił mi że mam do wymiany oba tylne amory :panna: , niedawno kumpel opowiedział mi że w Cordobie zamontował sobie amorki od Inki(dostawczy van) :bajer: . jeżdzi już na nich ponad 3 lata i świetnie się sprawują. Zastanawiam się czy mogę i ja do swojego Vento zastosować take mocniejsze amortyzatory??? :hmm:
Pozdrawiam i czekam na opinie :grin:


szczęśliwi nie liczą czasu, i pieniędzy na swoje auto ;)

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » śr maja 05, 2010 22:41

no to ja Ci pierwszy odpowiem
1. przednie amortyzatory podejdą
2. tylne nie bo gdybyś choć miał ochotę wpisać w googlach albo allegro to byś zobaczył że mocowanie jest inne
3. po co kombinować z zawieszeniem od innych aut skoro do venciaków jest w bród amortyzatorów i sprężyn?
4. w nowym caddylaku są resory piorowe może jakiś swap? :chytry: taka zawiecha to by wojne przetrwała :bigok:



VYokerW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn mar 15, 2010 19:53
Lokalizacja: Nałęczów
Kontakt:

Post autor: VYokerW » śr maja 05, 2010 23:36

aha, rozumiem.. myślałem że uda się zastosować wzmocnione amorki nie wielkim kosztem mocując je od innego modelu naszej wspaniałej marki :bajer: , ale w porządku Kolego, wedle twej opinii przychylę uwagę standardowemu rozwiązaniu.
Pozdrawiam i dzieki :D


szczęśliwi nie liczą czasu, i pieniędzy na swoje auto ;)

enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » śr maja 05, 2010 23:49

jeżeli popatrzysz na katalog bilsteina to do mocniejszych wersji i cięższych( typu tdi) dostaniesz "mocniejsze" amortyzatory( również na tył), ze sprężynami jest to samo, jeżeli często wozisz komplet pasażerów lub bagaże to możesz kupić "wzmocnione" sprężyny. Opcji jest dużo. Jeżeli chodzi o trwałość( a chyba na tym Ci najbardziej zależało) to kup bilstein/sachs(boge)/KYB. Seryjne amortyzatory Boge( marka Sachsa) wytrzymywała po 17 lat( fakt że w rajchu)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 370 gości