wymiana filtru paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

wymiana filtru paliwa

Post autor: dziejo » wt sty 10, 2006 15:17

podejrzewam ze nie był wymieniany filtr paliwa w moim mk3 dawno chciałbym to zrobic sam czy kiedy odłącze go mogę zacisnąć przewód aby paliwo się nie lało? czy tam jest przewód giętki czy sztywny nie wiem jakiej ma rki filtr załozyć i ile orientacyjnie może wynosic ta inwestycja dzię ki z góry
:niewiem:



WODA
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 173
Rejestracja: pn gru 27, 2004 01:10
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: WODA » wt sty 10, 2006 16:16

polecam filtr filtrona lub manna....a przewody sa sztywne ale przy filtrze polaczane sa gumowymi rurkami....na szybko wuciagasz stary i wkladasz nowy tylko podłuz jakas miske bo ucieknie z 1 l paliwa ale nic z tym nie zrobisz i nie jedz z tym do mechanika bo spuszcza ci 5 razy tyle benzynki.....koszt filtra to ok 40-50 pln....pozdrawiam i do roboty...


Mk1 16v Rally project :)
Golf mk3 16vt 321 km by EVO
Ibiza '02 ASV 205km/418nm by ECUPROJECT
Seat Leon ARL big Turbo:) 228km/423nM by ECUPROJECT
Audi A4 B7 3.0 TDI Quattro 294km/510nm by ECUPROJECT

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » wt sty 10, 2006 16:24

Do tego musisz mieć kanał - bo jeśli filtr nie był dawno wymieniany to śróbka która trzyma obejme filtra (mocowanie) będzie strasznie zapieczona :( Najlepiej ścisnąć wąż z paliwem z jednej i drugiej strony tak żeby nie ciekło :D POZDRO :okej: i do roboty :food: Ja też sie dziś za to zabieram :D


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sty 10, 2006 16:26

vaclavo pisze:anna....a przewody sa sztywne ale przy filtrze polaczane sa gumowymi rurkami....na szybko wuciagasz stary i wkladasz nowy tylko podłuz jakas miske bo ucieknie z 1 l paliwa ale nic z tym nie zrobisz i nie jedz z tym do mechanika bo spuszcza ci 5 razy tyle benzynki.....koszt filtra to ok 40-50 pln....pozdrawiam i do roboty...

_________________
WOooooDaaaA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Numer Gadu-Gadu
3964791

Nowy post
vaclavo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik
vaclavo
Użytkownik

Auto: Volkswagen Golf 3
Silnik: ABD
Pomógł: 1 raz
Wiek: 19
Posty: 72
Skąd: Tarnowskie Góry

Nowy postWysłany: Wto Sty 10, 2006 15:24 Odpowiedz z cytatem
Do tego musisz mieć kanał - bo jeśli filtr nie był dawno wymieniany to śróbka która trzyma obejme filtra (mocowanie) będzie strasznie zapieczona Sad Najlepiej ścisnąć wąż z paliwem z jednej i drugiej strony tak żeby nie ciekło Very Happy POZDRO okej i do roboty food Ja też sie dziś za to zabieram Very Happy
nie wiem komu dać plusika ? drogą losowania dzięki



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » wt sty 10, 2006 19:12

thenx za punkcik :pub: ja właśnie skończyłem wymiane - jakieś 15 min (bo była troszke śróba zapieczona - ale wd40 pomogło) POZDRO


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt sty 10, 2006 19:20

1 litr paliwa? Ćwiarteczka to może...
Jak dawno nie był wymieniany, to tą śrubkę trza ciąć i włożyć nową. Zobacz końcównki przewodów dochodzące do filtra czy nie są sparciałe. U mnie dało się skrócić każdy o 2-3 cm, przewody wydały z długością. Miej 2 opaski, bo jak nie był wymieniany to mogą być jednorazówki z fabryki albo ktoś założył zaciskane.

Filtr to ok. 25-40 zł, zależy od producenta.

Ps. zdarza się wyciągnąć filtr fabryczny (hehe, w 2003 wygrzebałem taki z fabrycznymi oznaczeniami i datą produkcji 1991!).


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr sty 11, 2006 00:56

Czyś - chyba w jakimś poście debatowaliśmy kto czym rąbał swój filtr... Mój to nie dał się wyciągnąć i musiałem tę blaszkę z obejmą od podłogi odkręcić a potem WD40, młot żeby ten stary filtr wyszarpać… Dałem nową śrubę żeby juz takich cyrków nie było :panna: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 307 gości