Wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Student88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 15:12
Lokalizacja: Wieliczka

Wycieraczki

Post autor: Student88 » sob maja 01, 2010 14:39

Witam

Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można ściągnąć przednią wycieraczkę od kierowcy ponieważ muszę wyciągnąć silniczek i dospawać tam taki mały bolec lub kulkę od łożyska żeby zahaczyć ramię od drugiej wycieraczki bo obecnie działa mi tylko jedna od kierowcy. Jest na niej śrubka odkręcałem ją i siłowałem się ale na marne trzyma się ta wycieraczka niesamowicie WD40 też próbowałem ale na marne wie ktoś jakim sposobem ją ściagnąć :) ?

Pozdrawiam.



enesen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 297
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 15:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: enesen » sob maja 01, 2010 18:59

podważyć



Awatar użytkownika
remiq88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pn maja 28, 2007 00:12
Lokalizacja: GST

Post autor: remiq88 » sob maja 01, 2010 19:04

Filozofii to tam nie ma - wycieraczka jest osadzona na wieloklinie i przymocowana z góry nakrętką M8.
Więc jeśli odkręciłeś nakrętkę to nie ma bata - musi zejść. Pewnie się zapiekło, bo nie ruszane od nowości. Spróbuj podważyć ją czymś płaskim od dołu, ruszać na boki, może się poluzuje i zejdzie.


[img]http://www.symfonia.ovh.org/logo.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob maja 01, 2010 19:39

WD... to szajs, na nic a przynajmniej do celu poruszenia zardzewiałego połączenia metalowych części. Oczywiście, najlepsze są preparaty specjalnie do zardzewiałych połączeń gwintowych ale w ostateczności to nawet Coca-Cola jest lepiej działająca od WD - zawiera to, czego inni nie mają: kwas fosforowy.
Przy zdejmowaniu ramienia wycieraczki - niech Kolega zakręci nakrętkę mocującą z powrotem na śrubę mocującą lecz teraz na 2 obroty. W pewnym momencie to ramię puści Koledze i lepiej by nie poleciało w zęby a zatrzymało się na nakrętce - sprawdzone boleśnie! :cry:



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » sob maja 01, 2010 19:49

Mały ściągacz do łożysk by się przydał, jak ja ściągałem swoją wycieraczkę z przodu to podważanie wd-40 i odrdzewiacz nic nie pomogły- ramię siedzi na trzpieniu stożkowym jak dokręcasz je śrubą to zaciska się czasami tam mocno, że gdybyś robił to na siłę to wyrwał byś wszystko wraz z silnikiem a ramię dalej by siedziało. Nawet przy użyciu małego ściągacza musiałem włożyć w to trochę siły, ale po chwili odskoczyło.
Dokładnie takiego czegoś użyłem.
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2010 19:50 przez italiano_83, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Student88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 15:12
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Student88 » sob maja 01, 2010 19:58

No dobra jutro będę z tym walczył a jak już uda mi się ściągnąć tą wycieraczkę ze silniczkiem zrobię to co mam zrobić. A jak wygląda złożenie tej wycieraczki tak samo tylko włożyć i później ramię tylko podpiąć i będzie wszystko hulać ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » sob maja 01, 2010 20:16

Włożyć, ale nie "na ostatecznie", bo możliwe że konieczne będzie poprawienie ustawienia ramienia - wyżej lub niżej. czyli najpierw lekko dociągnąć, sprawdzić i jak jest O.K. - podociągać wszystkie połączenia.
Pamiętać należy, by silniczek był w położeniu STOP. czyli włączyć wycieraczki manetką i dać się silniczkowi zatrzymać by wycieraczki mogły się "położyć" na dole szyby i wówczas montować!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości