Zazygany silnik olejem 1.6 AEA! Pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr paź 12, 2005 18:47
Lokalizacja: Gdańsk&Warszawa
Kontakt:

Zazygany silnik olejem 1.6 AEA! Pomocy

Post autor: pawell » pn sty 09, 2006 15:18

Witam! Wiem ze juz były podobne posty, ale mam zazygany olejem silnik! Czy ktos miał taki problem z silnikiem 1.6 AEA na jednopunkcie? Prosze o pomoc, jezdze nim juz od roku i dopiero teraz to wyskoczyło. Szukałem na forum postów, ale przewaznie z zazyganym silnikiem maja problemy silniki 1.3 przez ODME. Czy to tez moze byc felerna sprawa w tym 1.6 AEA? Zapchana Odma? Co trzeba zrobic oprucz wyczyszczenia ODMY, potrzebne sa jeszcze jakies naprawy? Pomocy



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn sty 09, 2006 15:21

Może jakieś foto? Bo tak trudno ocenić gdzie Ci ten olej wycieka. Albo opisz dokładnie co jest a co nie jest zalane olejem


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

pawell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr paź 12, 2005 18:47
Lokalizacja: Gdańsk&Warszawa
Kontakt:

Post autor: pawell » pn sty 09, 2006 16:08

Niestety nie mam zdjec i trudno jednoznacznie powiedziec skad ten olej jest. poprostu cieknie, z checia zrobiłbym zdjecia ale nie jestem na swoim kompie a w pracy mam wszystko zblokowane i te kompy sa za słabe! Mozliwe ze olej zaczyna wciekac uszczelka pokrywy zaworowej! Nie wiem , troche pod kolektorami jest oleju i sie przypala. Troche oleju jest koło swiec, tzn w tych dołkach obok swiec. troche jest na rurce doprowadzajacej powietrze. Opisze jeszcze ten wczorajszy wyciek dla jasnosci sytyuacji. Golf stał przez noc i około 12.00 pojechałem do lasu porobic fotki, stanołem i zaczeło sie dymic spod z maski. Myslalem ze to pokrywa zaworowa jest za słabo dokrecona i troche ja dociagnołem, ale tak zeby gwintu nie zerwac leciutko. Przejechałem potem jakies 80 km i było wszytko ok, ale jak dzisiaj rano jechałem do pracy po jakichs 10 km zaczeło dymic, wstapiłem kupic usczelke pokrywy zaworowej. czy to moze byc to?

Ps. Sorry za błedy ale jestem dyslektykiem, dysgrafem itd. Poprostu 3W1



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pn sty 09, 2006 16:25

u znajomego w silniku 1.6 podobnie jak u mnie rok temu tez byla zapchana odma i wywalalo olej wiec mimo wszystko mozna sie spodziwac ze u ciebie jest wlasnie to



pawell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr paź 12, 2005 18:47
Lokalizacja: Gdańsk&Warszawa
Kontakt:

Post autor: pawell » pn sty 09, 2006 16:43

ksorzel pisze:u znajomego w silniku 1.6 podobnie jak u mnie rok temu tez byla zapchana odma i wywalalo olej wiec mimo wszystko mozna sie spodziwac ze u ciebie jest wlasnie to
Czy czyszczenie odmy wystarczy, czy jeszcze trzeba cos zrobic. (Oczywiscie poza dolaniem oleju!)



ksorzel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: sob maja 21, 2005 13:53
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.
Kontakt:

Post autor: ksorzel » pn sty 09, 2006 18:27

pawell pisze:
ksorzel pisze:u znajomego w silniku 1.6 podobnie jak u mnie rok temu tez byla zapchana odma i wywalalo olej wiec mimo wszystko mozna sie spodziwac ze u ciebie jest wlasnie to
Czy czyszczenie odmy wystarczy, czy jeszcze trzeba cos zrobic. (Oczywiscie poza dolaniem oleju!)
standardowo wystarczy wyczyscic odme i jak piszesz dolac oleju zalozmy z litr u mnie wystarczylo



pawell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr paź 12, 2005 18:47
Lokalizacja: Gdańsk&Warszawa
Kontakt:

Post autor: pawell » pn sty 09, 2006 19:31

oki postaram sie jutro z rana wyczyscic,
jak poszło dam znac
pozdrowienia



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » wt sty 10, 2006 00:33

Witam.

Ja w swoim VWeju (1.6AEA) miałem kiedyś podobny problem. Myslałem, że uszczelka pod pokrywą zaworów ale okazało się, że wyciek był z czujnika ciśnienia oleju (ten niebieski).
Po wymianie czujnika (koszt około 15zł) i wytarciu wyplutego oleju silnik mam suchutki.
Proponuje, abyś u siebie powycierał w miare możiwości ten olej i przejechać się kawałek sprawdzając co kilka km skąd zaczyna się pocić. Być może i w Twoim przypadku może się okazać iż problem tkwi w czujniku.

Powodzenia.



pawell
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr paź 12, 2005 18:47
Lokalizacja: Gdańsk&Warszawa
Kontakt:

Post autor: pawell » wt sty 10, 2006 18:24

vpil pisze:Witam.

Ja w swoim VWeju (1.6AEA) miałem kiedyś podobny problem. Myslałem, że uszczelka pod pokrywą zaworów ale okazało się, że wyciek był z czujnika ciśnienia oleju (ten niebieski).
Po wymianie czujnika (koszt około 15zł) i wytarciu wyplutego oleju silnik mam suchutki.
Proponuje, abyś u siebie powycierał w miare możiwości ten olej i przejechać się kawałek sprawdzając co kilka km skąd zaczyna się pocić. Być może i w Twoim przypadku może się okazać iż problem tkwi w czujniku.

Powodzenia.
w ktorym miejscu jest ten czujnik?



Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » wt sty 10, 2006 18:29

a macie jakieś zdjęcia gdzie dokładnie jest ta odma w silniku 1,6 bo wczoraj w vw ojca wywaliło olej, ale tu chyba raczej jakiś uszczelniacz poszedł bo koło rozrządu jest mokro


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

MAXIM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt gru 30, 2005 18:52
Lokalizacja: Kosewo
Kontakt:

Post autor: MAXIM » wt sty 10, 2006 19:17

mialem taka sama sytuacje sprawdz filtr oleju tzn uszczelke.pozdrawiam



fend18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: pt lis 04, 2005 15:01
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: fend18 » wt sty 10, 2006 23:24

tomekra pisze:a macie jakieś zdjęcia gdzie dokładnie jest ta odma w silniku 1,6 bo wczoraj w vw ojca wywaliło olej, ale tu chyba raczej jakiś uszczelniacz poszedł bo koło rozrządu jest mokro
jesli cieknie gdzies w okolicach kola pasowego, to prawdopodobnie poszedl Ci uszczelniacz walu korobowego simmering, bedzie to cieklo tylko wtedy gdy olej sie zagrzeje i to dosc mocno cieknie prawie ze ciurkiem. wjedz samochodem na kanal i sprawdz czy aby na pewno spod kola i bedziesz mial jasnosc co i jak



Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » wt sty 10, 2006 23:31

naszczęście to nie mnie tylko mojemy tacie w mk3 1,6 , ale faktycznie ciurkiem leci


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt sty 10, 2006 23:33

Zawsze przy wyciekach dobrze jest wyczyścić oblane miejsce (miejsca) i obserwować skąd zacznie cieknąć.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości