70-80 C czy to termostat?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

70-80 C czy to termostat?

Post autor: speede » ndz sty 08, 2006 23:45

latem wymienilem termostat na Wahlera i teraz zima ( golf 3 1.4) trzyma 70 stopni podczs jazdy w trasie troche nawet do 80 dochodzi. Co moze byc grane? Zły termostat?Jak postoi i popracuje dojdzie do 90 i wlacza sie wentylator wiec ok. Ale podczas jazdy to jest pewien problem z ta temperatrura. Jezeli wymienic termostat to jakiej firmy? Dzieki za rade



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 09, 2006 00:12

wahlera sa dobre



wara99

Post autor: wara99 » pn sty 09, 2006 00:14

termostat jest do wymiany nie domyka sie i puszcza wode w obieg . A na postoju czy w miescie jest dobrze bo nie ma takiego chlodzenia jak w trasie.
Co do firmy to nie ma reguly a ty jestes najlepszym przykladem .... wszyscy jednoglosnie piszą ---wahler --- bo jest najlepszy i na lata a tobie jakos dlugo nieposluzyl ..masz pecha poprostu .



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » pn sty 09, 2006 00:28

cholera i u mnie to samo. Temp maksymalnie to ok 70-75st. Ehh kolejny zakup...



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 09, 2006 00:53

wedlug minie to temp w zime moze byc 80-85 stopni aby nie mniej
Ostatnio zmieniony wt sty 10, 2006 13:32 przez Bondas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn sty 09, 2006 13:05

...było już wiele na ten temat :smoke: ... Ma być 90 - ni mniej, ni więcej... Kartony na chłodnicę i inne wynalazki można sobie darować. Sprawny termostat otwiera się po nagrzaniu płynu. Do tego czasu ciecz jest w małym obiegu (dolny wąż zimny). Po nagrzaniu otwiera się i puszcza duży obieg (+wentyl)... ale jeśli temperatura zmaleje - ponownie się zamyka. Zakrycie chłodnicy nic nie daje bo sprawny termostat nie dopuści do niej niedogrzanej cieczy (która jest wyznacznikiem temp. silika). Było już mówione, że nawet fabrycznie nowe termostaty mogą być walnięte - nie otwierają się w odpowiednim momencie. Wahler'y rzadziej ale jak widać też mogą nawalic. Przy sprawnym termostacie po 4 - 7 km powinnni być 90st - nie mniej, nie więcej. 90st. to jest odpowiednia temp. pracy silnika. Gdyby silnik zawsze pracował w odpowiedniej temepraturze to przebiego byłyby ogromne.
BTW - może być też czujnik bądz sama wskazówka walnięta, ale statystycznie najczęściej termostat nawala... Dlatego stawiam, że jego wymiana powinna rozwiązać Twój problem :bigok: .

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

speede
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: wt gru 14, 2004 02:00
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: speede » pn sty 09, 2006 19:58

rozumiem, bardzo jasno mi to wytlumaczyliscie, wiec zakupie nowy termostat i teraz jaki?? polecacie tez sam Wahlera? Moze faktycznie mam walniety poniewaz latem to mam temperature 90 100-105 nawet i w terasie jak dlugo jade to sie utrzymywala ponad 90. Wymienialem wlacznik wentylatora i nie pomoglo, i wtedy kupilem termostat wahlera, i teraz w zime mam tak jak napisalem wczesniej 70-80 oC. Czy wymienic rowniez czujnik temo? Dzieki za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pn sty 09, 2006 21:53

speede - ja bym znów brał WAHLER'a. Nie zrażaj się tym, że trafiłeś na wadliwy egzemplarz...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » pn sty 09, 2006 22:07

wymieniałem termostat miesiąc temu. latem na trasie trzymal 70 stopni i nic więcej.teraz jest zima a po wy mianie utrzymuje 90 stopni.dziś było minus trzynaście stopni a on nadal UTRZYMUJE 90 STOPNI,fakt że nagrzewanie trwa dłużej ale osiąga temperature.



Krzysztof Oni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 06, 2005 18:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Krzysztof Oni » pn sty 09, 2006 22:28

mialem identycznie,wymienilem na wahlera i trzyma teraz 90 st.



Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » pn sty 09, 2006 22:40

Ale jest zima a na podwórku minus kilka albo kilkanaście stopni. Sam wymieniałem termostat 2 miesiące temu po wymianie było OK aż tu nagle przyszły mrozy i podczas jazdy otwiera się póżniej bo póżniej dochodzi do temperatury.Ja bym się wstrzymał z wymianą.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt sty 10, 2006 12:27

Kosior pisze: nagle przyszły mrozy i podczas jazdy otwiera się póżniej bo póżniej dochodzi do temperatury.
...jassssne, że jest zima i temperatura pracy jest osiągana dużo wolniej niż w lecie... i to nie jest problem. Problemem jest to, że autorowi postu zatrzymyje się ona(temperatura) na 70st. :chytry: . Mi też wskazówka idzie do góry wolniej, ale termostat trzyma mały obieg zamknięty i puszcza go w odpowiednim momencie a nie za wczas, tak jak u kolegi speede. Więc ja ciągle stawiam na wadliwy, otwierający się za wczas termostat. Niech otwiera sie później, ale niech to robi we właściwej temperaturze :hmm: . BTW - jesli dodatkowo włączymy dmuchawę to jeszcze bardziej spowolnimy proces nagrzewania cieczy...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » wt sty 10, 2006 12:34

u mnie faktycznie czujnik zaniza jak podmienilem kolegi to pokazuje 90 a termastatu bylem pewien bo kupilem przed zima orginalny w ASO i stad wyszlo 70

faktycznie ma byc 90 i juz wiec termastat albo czujnik albo wskaznik



piott
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:55
Lokalizacja: konin
Auto: Golf 7 Variant
Kontakt:

Post autor: piott » wt sty 10, 2006 12:58

a co wy na to: termostat mam dobry, bo dolny waz jest zimny. Mimo to silnik dochodzi do swojej temperatury dopiero po przejechaniu 15 km przy lekkim mrozie (-3, -5). w trasie utrzymuje odpowiednia temperature. jezdze nim 2 lata, zrobilem 65 000 km i jeszcze NIGDY NAWET LATEM nie zalaczyl mi sie wentylator (sprawny, bo sprawdzalem, wszystkie czujniki tez sprawdzalem) silnik mam 1.6 TD 1V . Pali mi zimą w trasie przy 110 km/h ponad 6 litrow (6,1-6,4)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 547 gości