Elektryczna szyba czasem nie chce się zamknąć...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tadziak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn kwie 05, 2010 15:25
Lokalizacja: 3city

Elektryczna szyba czasem nie chce się zamknąć...

Post autor: tadziak » pn kwie 26, 2010 21:13

Witam,
Mam taki problem. Co któryś raz nie mogę zamknąć szyby od strony kierowcy. Wygląda to tak, jakby po prostu podnośnik nie reagował na przycisk. Zazwyczaj po chwili wraca to do normy i szyba się zamyka. Czy ktoś ma pomysł co może być tu problemem?

Z góry dziekuje za pomoc.

[ Dodano: 26 Kwi 2010 22:14 ]
Dodam jeszcze, że sytuacja jest o tyle dziwna, że gdy występuje ta usterka, nie mogę szyby podnieść, za to mogą ją bardziej obniżyć.....



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr kwie 28, 2010 00:18

tadziak, częsta przypadłość Mk5, odpowiedzialny jest za to sterownik szyb, pomaga wykonanie nastaw podstawowych ale nie zawsze, mam czasem tę samą przypadłość, spróbuj zrobić nastawy:

1. zmknięte szyby
2. wszystkie przyciski jednocześnie (2/4 w zależności czy mamy 2 czy 4 elektr. szyby) przyciskasz i cały czas trzymasz do ich maks opuszczenia, puszczasz oraz znowu naciskasz i 3 sekundy trzymasz (słyszalny będzie "tik" sterownika) po czym puszczasz
3. identycznie w górę - wszystkie jednocześnie do zamknięcia szyb, puszczasz i ponownie naciskach (zawsze wszystkie razem) na około 3 sekundy aż usłyszysz "tik" sterownika.

Czasem to pomaga a jeżeli nie to wymiana sterownika, u mnie najczęściej występuje to na postoju, jak jadę to jest OK, sterownik po prostu fisiuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości