MK3 - korozja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czamarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 06, 2005 08:37
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

MK3 - korozja

Post autor: czamarc » ndz sty 08, 2006 14:50

MK3 końcówka 1996, korozja w drzwiach pasazera dookoła otworu (gumy) gdzie wchodzi ogranicznik otwarcia drzwi. To samo na obydwu drzwiach. W przednich w tym samym miejscu zero rdzy. Czy to mozliwe w tym roczniku? Jak to zabezpieczyc do wiosny, ktos pisal o jakims ROST-KILLER, Cortanin? Boje sie ze zgnije mi na wylot.



greg

Post autor: greg » ndz sty 08, 2006 15:35

masz garaż? jak tak zdejmij tapicerkę, wyczyść miejsce z rdzy i możesz prysnąc np. DINITROLEM RC900 - przyjmuj erdzawy kolor ale nie posuwa się dalej - testowałem na zewnetrznych blachach włąśnie w zimę -jak kolega przy cofaniu zagiął błotnik - rdzawy nalot się zrobił i nic dalej.. a jak nie to dobry zaufany lakiernik - odrdzewia + podkład reaktywny + lakier - zobaczymy na wiosnę - robiłem w swoim tą metodą na jesieni - tylko jeszcze nie lakierowałem -zosatwiłem w podkładzie żeby zobaczyć efekty na wiosnę. DINITROL RC 900 jestw sprayu - koszt ze 20zł - jakby co dam namiary na przedstawiciela - ja dostałem na forum lakiernictwa



marekk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: pn cze 06, 2005 09:16
Lokalizacja: Lyski - Rybnik
Kontakt:

Post autor: marekk » ndz sty 08, 2006 21:18

tez mialem golfa z 96r. i bylo to samo-- ale juz w 2000 roku.-- wyczyscilem z korozji papierem , odrdzewiacz , podklad i lakier zaprawka-- sprzedalem pol roku temu i dalej sie korozja nie posunela



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz sty 08, 2006 21:30

czamarc pisze:Cortanin?
polecam, ma on to do siebie że wchodzi w reację z rdzą robiąc taką fioletową powłokę, jak tym posmarujesz to spokojnie do wiosny wytrzyma


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 442 gości