Płyn hamulcowy się nie cofa?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vgray
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 28, 2007 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Płyn hamulcowy się nie cofa?

Post autor: vgray » pn kwie 26, 2010 15:40

Witam wszystkich, mam mk3 i mały (mam nadzieję) problem.
Otóż, wczoraj podczas jazdy do pracy zauważyłem, że auto jest dziwnie zmulone, po dodaniu gazu reaguje nadzwyczaj - nawet jak na AAM ospale. Jednocześnie pedał hamulca zaczął przy każdym hamowaniu twardnieć coraz bardziej i łapać już jakby "na początku". Dodatkową atrakcją okazał się dym i smród palonych klocków po dojechaniu do świateł...
Prawa przednia felga gorąca. Po ostygnięciu mogłem jadzę kontynuować, akurat do następnych świateł ;)
Ok, dzisiaj sprawdziłem tłoczek hamulca i po naciśnięciu go, NIE WRACA - czyli jakby zapieczony. Poluzowałem zaworek odpowietrzania i wtedy dał się wcisnąć normalnie, bez większych oporów, z tym, że płyn oczywiście nie cofał się przewodem. Czyli chyba jednak nie tłoczek? Co do przewodów to wydają się ok, żadnych wklęśnięć czy załamań.

Aha - jak depnę kilka razy porządnie to mam wrażenie, że hamulec odpuszcza i z powrotem wraca do normy, niestety tylko na chwilę.


http://forum.vwgolf.pl/album_personal.php?user_id=39947

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: kawowy19 » pn kwie 26, 2010 15:52

moze zapiekł Ci sie na tulejkach plywających i dlatego Ci sie pala klocki i grzeja tarcze felgi itd



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 290 gości