Buczy i stuka pomocy.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Buczy i stuka pomocy.

Post autor: mrKAPON » pn kwie 26, 2010 12:09

Witam wszystkich, mam problem postaram się dokładnie opisać o co chodzi:
Od jakiegoś miesiąca podczas jazdy towarzyszy mi niemiły dźwięk ( buczenie) pojawia się on przy jeździe prosto (ok 60-70 km/h) teraz buczy nawet przy 30km/h.
Poza tym zaczęło stukać przy skręconych kołach.
Poczytałem na forum trochę i zerknąłem co to może być, okazało się że gumy od przegubu się osunęły i dostał się piach, więc stukają przeguby, ale co buczy?? czy możliwe żeby przeguby też buczały? czy to łożyska?
Dodam że podniosłem auto na lewarku i ruszałem kołem czy nie ma jakiś luzów, kiedy ruszałem kołem w górę i w dół nie wyczułem nic, tak samo kiedy ciągnąłem kołem do siebie i popychałem od siebie, natomiast kiedy kręciłem kołem tak jak kierownicą czuć jakby był luz ok 1-2 mm, kiedy mocniej zakręciłem kołem słychać było jakby chrobotanie.
Sprawa tych przegubów i chrobotania tyczy obu stron, stąd moje pytanie co to może być czy tylko przeguby czy jeszcze coś, może łożyska? Nie wiem czy jeśli wymienię przeguby, a okaże się że to jeszcze łożyska, to czy nie spitole nowych przegubów, czy może coś jeszcze.
W majówkę będę wymieniał przeguby, ale nie wiem czy nie będę musiał wymieniać łożysk, hamuje mnie tu kasa. Wiem że proszę o pomoc również mechaników i mam wielką prośbę jestem laikiem więc piszcie jasno jak do zielonego :crazy:

bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 26, 2010 12:12

buczą to chyba łożyska, i nie zaszkodzi ich wymienić., jak masz luz tak jak przy skręcie kierownicą to może końcówki drążków?



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » pn kwie 26, 2010 12:26

mrKAPON, na poczatek wymien przegub ktory stuka bo jak sie sypnie do konca to nie ruszysz autem. skoro szumi czy buczy to jest lozysko zadko sie zdarza zeby przegub buczal czy szumial.z tym luzem to moga byc drazki od ukladu kierowniczego. najlepiej dla pewnosci podjechac na stacje diagnostyczna i niech sprawdza zawieszenie.


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grześ226- kosmos
szef wszystkich szefow!!!
szef wszystkich szefow!!!
Posty: 189
Rejestracja: czw maja 01, 2008 15:35
Lokalizacja: Olszynka<>Prudnik
Kontakt:

Post autor: grześ226- kosmos » pn kwie 26, 2010 12:32

tak jak pisal Marioo, tedeI 66kw,
mrKAPON pisze:Od jakiegoś miesiąca podczas jazdy towarzyszy mi niemiły dźwięk ( buczenie) pojawia się on przy jeździe prosto (ok 60-70 km/h) teraz buczy nawet przy 30km/h.
pewnie lozyska
mrKAPON pisze:Poza tym zaczęło stukać przy skręconych kołach.
calkiem mozliwe ze przegoby daja juz o sobie znac
mrKAPON pisze:natomiast kiedy kręciłem kołem tak jak kierownicą czuć jakby był luz ok 1-2 mm
koncowki drazkow



mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mrKAPON » pn kwie 26, 2010 13:06

Te luzy jak przy skręcie kierownica to nie na kierownicy, źle opisałem chyba, chodzi o to że jak kręciłem kołem tak jak kierownicą czyli w płaszczyźnie na jakiej obraca się koło (prawo, lewo) to sa luzy ok 1-2mm
A czy jeśli wymienię przeguby a łożysk na razie nie (łożyska za jakieś 2 miesiące) to czy stare łożyska nie zaszkodzą nowym przegubom. Jakie łożyska są dobre a nie strasznie drogie, patrzyłem na allegro (stf chyba) ale dość drogie czy jest jakaś inna tańsza firma?



Awatar użytkownika
grześ226- kosmos
szef wszystkich szefow!!!
szef wszystkich szefow!!!
Posty: 189
Rejestracja: czw maja 01, 2008 15:35
Lokalizacja: Olszynka<>Prudnik
Kontakt:

Post autor: grześ226- kosmos » pn kwie 26, 2010 13:21

mrKAPON pisze:Te luzy jak przy skręcie kierownica to nie na kierownicy
wiem wiem dobrze opisales - prawdopodobnie drazek kierowniczy do wymiany
takie cos:
http://www.allegro.pl/item1006978108_ko ... ibiza.html
mrKAPON pisze:A czy jeśli wymienię przeguby a łożysk na razie nie (łożyska za jakieś 2 miesiące) to czy stare łożyska nie zaszkodzą nowym przegubom
nie zaszkodza, ale jak juz bucza to wymiana wskazana



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » pn kwie 26, 2010 13:24

stare lozyska nie zaszkodza nowym przeguba. ja lozysko kupilem w sklepie za 60zl i smigam do dzis
mrKAPON pisze:Te luzy jak przy skręcie kierownica to nie na kierownicy, źle opisałem chyba, chodzi o to że jak kręciłem kołem tak jak kierownicą czyli w płaszczyźnie na jakiej obraca się koło (prawo, lewo) to sa luzy ok 1-2mm
podjedz na stacje diagnostyczna daj gosciowi na piwo i sprawdzi ci zawieszenie z przodu i powie co tam jest do zrobienia


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » pn kwie 26, 2010 15:09

Unieś auto na lewarku, złap za koło i szarp na wszystkie strony. Jak koło ma dużo luzu to końcówki drążka do wymiany.

Pozdrawiam.


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

mrKAPON
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: mrKAPON » pn kwie 26, 2010 23:07

Ok wielkie dzięki wszystkim łapcie punkty. Mam jeszcze jedno pytanie czy przy wymianie łożysk i końcówek drążków trzeba ustawiać zbieżność i czy ewentualnie można zbieżność ustawić samemu, Pytam bo kiedyś pojechałem na stacje diagnostyczną z bratem ustawić zbieżność i gościu pod autem pokręcił kluczem kazał się przejechać po placu i powiedzieć czy nie znosi :chytry:



Awatar użytkownika
lukiskwuki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 374
Rejestracja: wt cze 02, 2009 13:10
Lokalizacja: Czarnków

Post autor: lukiskwuki » pn kwie 26, 2010 23:55

po wymianie drazków trzeba ustawić zbierzność i to najlepiej a nawet koniecznie w prawdziwej stacji gdzie robia to za pomoca lasera .....
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 23:56 przez lukiskwuki, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://images40.fotosik.pl/279/144bed300257a022med.jpg[/img]

Awatar użytkownika
gonzo88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 17, 2010 20:43
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: gonzo88 » wt kwie 27, 2010 00:56

Ile łożyska kosztują do Golfa 3? mam to samo buczenie tyle że przy 85km/h dodatkowo stukają mi hamulce przód, pogubiłem blaszki miedzy zaciskiem a klockami. jak ktoś ma owe to chętnie przygarne, nie musiałbym nowego kompletu kupować, te co mam są w zdrowe.


Synu lataj nisko i powoli, zwalniaj na zakrętach.

Mój RABBIT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306113

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » wt kwie 27, 2010 01:04

gonzo88, ja placilem 60 zl w sklepie za jedna sztuke do przodu


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gonzo88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 17, 2010 20:43
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: gonzo88 » wt kwie 27, 2010 14:18

samemu da rade to wymienić? jak sprawdzić które łożysko jest zużyte?


Synu lataj nisko i powoli, zwalniaj na zakrętach.

Mój RABBIT http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=306113

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » wt kwie 27, 2010 15:28

gonzo88 pisze:samemu da rade to wymienić? jak sprawdzić które łożysko jest zużyte?
tak da rade ale musisz miec prase zeby stare wycisnac i nowe wcisnac.
sprawdzisz to jak podniesiesz auto i bedziesz ruszal kolem i wyczujesz luz to znaczy ze lozysko


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 259 gości