Tarcza sprzęgłowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adams16

Tarcza sprzęgłowa

Post autor: adams16 » ndz sty 08, 2006 14:12

Witam, mam następujący problem: Tydzień temu wymienilem tarcze sprzegłową w swoim Golfie 3 1,9 TDI - 1Z , z powodu pęknięcia spręzynek. Kupilem tarcze marki LUK i wlasnie dzisiaj kiedy jechalem z giełdy i przycisnołem mocniej 2 razy na pedał gazu, tarcza sprzegłowa znowu siadła, poprostu nieidzie wrzucic innego biegu niz 1 i jak stoje na swiatłach to miejąc sprzęgło wcisnięte do dechy samochód dalej ciągnie. Czy jest mozliwe ze z powodu gwałtownego przycisniecia pedalu gazu siadła tygodniowa tarcza sprzegłowa (nowa)?? Czy jest jakis inny powód np. zle poskładanie, czy moze wadliwa tarcza sprzęgła ?? Prosze o pomoc



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » ndz sty 08, 2006 18:18

Możliwe że tarcza jest na nic. Zdarzają się przecież wpadki nawet uznanym producentom. Jednak moim zdaniem nie jest to wina tarczy. Napisz coś więcej - pedał masz niski czy wysoki? Sprzęgło działa normalnie (ciężko) czy wpada w podłogę?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz sty 08, 2006 19:53

Może miałeś źle wyregulowane sprzęgło albo łożysko oporowe Ci siadło .



Bocian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 14:21
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Bocian » pn sty 09, 2006 10:13

Pierwsze to spradzic linke. Jak nie ona to pewnie drazek w skrzyni przebil lozysko oporowe albo tarcze wyciskowa. Lepiej jakby to bylo lozysko oporowe bo nie trzeba wtedy wyciagac skrzyni. Wystarczy odkrecic lapy, pochylic skrzynie i okrecic dekielek na jej koncu. Wtedy mozna wyciagnac lozysko oporowe i drazek i obejrzec. Jak nie uszkodzone to trzeba odkrecac skrzynie, ze by dobrac sie do tarczy (wyciskowej). U mnie niestety to byla ona (juz 2 razy).



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

W TDI nie ma linki sprzęgła.

Post autor: Kris-THC » pn kwie 10, 2006 17:16

Sprzęgło jest hydrauliczne. Nośnikiem jest płyn z układu hamulcowego.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pn kwie 10, 2006 21:42

tarcza to nie wszystko ! trzeba było sprawdzic docisk jezeli docisk jest zuzyty będzie slizgać! przerabiałem to ale nie nie w mk3



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » pn kwie 10, 2006 21:57

dziejo pisze:tarcza to nie wszystko
Zgadza sie.Sprzęgło jest najlepiej wymienić kompletne.I wtedy na 99% nie byłoby tego problemu.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 450 gości