"daszek na tylnej szybie" przyklejony klejem do

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

"daszek na tylnej szybie" przyklejony klejem do

Post autor: Lukasz_mk2 » pn kwie 26, 2010 09:33

Witam,
mam takie pytanie nie nadające się raczej do działu technicznego więc zadaje je tutaj. Jakie było moje wq..nie jak dziś rano podchodzę do auta i patrze że mój daszek wisi z jednej strony, a reszta się rozkleiła. Czy to jest możliwe że taki daszek który był przyklejony czarnym klejem do szyb samoczynnie by odpadł, zwłaszcza że auto przez cały weekend stało pod blokiem?? Przyklejałem go miesiąc temu, przejechałem sporo kilometrów po naszych dziurawych drogach i było ok. A teraz zonk i nie wiem czy odpadł samoczynnie czy to jakaś siła wyższa (bądź chyba niższa) go oderwała. Do tego wszystkiego jak odkleiłem go do reszty siadam do auta a tu kolejny zonk auto zrobiło pół obrotu rozrusznikiem i klapa, zegary zresetowane -brak prądu - ale to chyba wina starego akumulatora centry futura+ którego mam już 3 rok. I po tym wszystkim jeb..em drzwiami i wyruszyłem z buta do pracy :grrr: :grrr:
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 09:34 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » pn kwie 26, 2010 09:42

Lukasz_mk2 pisze:Czy to jest możliwe że taki daszek który był przyklejony czarnym klejem do szyb samoczynnie by odpadł
raczej nie, pewnie kos mu w tym pomógł



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn kwie 26, 2010 09:58

może ktoś się jeszcze w tej kwestii wypowiedzieć bo jak tak dalej pójdzie to będę musiał wjeżdżać autem na trzecie piętro do przedpokoju, żeby nic nie urwali. :grrr:


Obrazek

tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » pn kwie 26, 2010 10:07

Lukasz_mk2 pisze:może ktoś się jeszcze w tej kwestii wypowiedzieć bo jak tak dalej pójdzie to będę musiał wjeżdżać autem na trzecie piętro do przedpokoju, żeby nic nie urwali. :grrr:
może nie odtłuściłeś nitrem lub benzyną estrakcyjną powierzchni które kleiłeś, i dletego klej puścił



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn kwie 26, 2010 10:15

no właśnie chodzi o to że podszedłem do sprawy poważnie i czyściłem daszek i szybę pół dnia żeby dobrze trzymało


Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » pn kwie 26, 2010 12:51

a jakiej firmy miales ten klej do szyb? docisnales go czyms?


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn kwie 26, 2010 13:07

Lukasz_mk2 pisze:Czy to jest możliwe że taki daszek który był przyklejony czarnym klejem do szyb samoczynnie by odpadł
Jak źle przyklejony to czemu nie...



Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » pn kwie 26, 2010 14:08

Qto pisze:Jak źle przyklejony to czemu nie...

Jeśli nie odtłuściłes powierzchni to mogło zejśc samo, nawet pod taki klej dobrze jest zmatować miejsce gdzie on przychodzi, inna kwestia to jakość samego kleju....


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn kwie 26, 2010 14:10

klej był firmy wurth czy jakoś tak się to pisze :), a co do dociskania to jak założyłem daszek na auto to przykleiłem go jeszcze taśmą papierową (taką jak się kupuje do oklejania auta podczas malowania) i ją mocno naprężyłem żeby daszek był dociśnięty i po tych zabiegach auto stało pół dnia na słońcu - więc chyba wszystko tak jak należy. Zwłaszcza że gdy odklejałem taśmę na drugi dzień to sprawdzałem jak się trzyma i nawet nie drgnął.


Obrazek

Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » pn kwie 26, 2010 14:13

jeśli zrobiłeś wszystko tak jak piszesz to na bank jakiś cymbał Ci go urwał :grrr: :grrr:

debili nie brakuje co im wszytko przeszkadza a i może jakiś amator cudzej własności to był ale nie zdążył zabrać spłoszony :grrr:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
Tomek
_
_
Posty: 1382
Rejestracja: ndz wrz 23, 2007 22:46
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Tomek » pn kwie 26, 2010 14:14

no tak jak napisałem wyżej, jesli było odtłuszczone to nie ma prawa odejść, czasami potrafi przeciez zejść taki klej razem z lakierem
Sam klej był markowy wiec chyba cię ktoś nie lubi po prostu...


[...]Mam dwie kreski, - no to masz słaby zasięg

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn kwie 26, 2010 14:19

Lukasz_mk2 pisze:Czy to jest możliwe że taki daszek który był przyklejony czarnym klejem do szyb samoczynnie by odpadł,
pokaż fotkę :chytry:
Lukasz_mk2 pisze:u kolejny zonk auto zrobiło pół obrotu rozrusznikiem i klapa, zegary zresetowane -brak prądu
rozrusznik w jakim stanie? szczotki a przede wszystkim tulejki ślizgowe :chytry:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn kwie 26, 2010 14:28

mate64, fotke pokaże wieczorem, a co do rozrusznika to będę wszystko dziś po południu oglądał


Obrazek

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pn kwie 26, 2010 17:07

Na 100 % ktoś się do tego przyczynił. Niestety - w tym kraju dresiarstwa nie brakuje - urwie Tobie lustro, urwie Tobie znaczek z grilla albo klapy, a już lotkę z tyłu która idealnie może posłużyć jak element sprawdzenia siły swojej "napakowanej" pięści to na pewno.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości