wgięty próg i obcierające drzwi, jak naprawić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

HellMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pn cze 06, 2005 07:58
Lokalizacja: mazowieckie

wgięty próg i obcierające drzwi, jak naprawić?

Post autor: HellMan » pn kwie 26, 2010 08:13

Witam,
mam wgięty próg od spodu tak, że zrobiło się wybrzuszenie górnej części progu pod tylnymi prawymi drzwiami. Drzwi lekko ocierają krawędzią o ten próg. Chciałbym troszkę próg wyprostować żeby drzwi się nie uszkadzały. Czy w tamtym miejscu jest jakiś element, na który muszę uważać?

Planowałem przyłożyć z góry grubą deskę/ klocek sosnowy o szerokości ok 30 cm i pacnąć z góry cięższym młotkiem. Jakby poszło ze 2mm to by mi już starczyło. A może macie jakieś inne pomysły. Zależy mi też żeby nie uszkodzić lakieru.

Z góry wielkie dzięki za podpowiedzi.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 26, 2010 08:29

Motkiem to raczej ciężko będzie- tzn. prawdopodobnie z góry rzeczywiście prób się spłaszczy, ale dół zostanie tak, jak jest - czyli próg jakby zmniejszy swoją wysokość. Pojedź do blacharza, zapytaj ile on wziąłby za wyprostowanie tego - zaczepiłby klamrę od spodu i wyciągiem podciągnął by w dół - takie coś jest skuteczniejsze - siła działa przez dłuższy czas - uderzenie młotkiem to tylko chwila - w czasie której blacha zazwyczaj sprężynuje, poza tym działa to punktowo.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

HellMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pn cze 06, 2005 07:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: HellMan » pn kwie 26, 2010 08:35

Lipek81, próg jest wgięty jakby z boku, od spodu jest prosty, także nie ma co wyciągać. Chyba że by się czymś przyssał ale tam nie ma do czego, bo próg jest porowaty.



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pn kwie 26, 2010 09:55

mi takie cos prostowali. dospawał kawałek metalu, wyciągnął i pozniej robota lakiernicza i jak nowe :D (~200zl)
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 09:56 przez swinkz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 26, 2010 12:44

A, ok, rozumiem już o co chodzi - mimo wszystko chyba lepie będzie jednak, tak, jak swinkz napisał.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

HellMan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pn cze 06, 2005 07:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: HellMan » pn kwie 26, 2010 19:50

Lipek81, zrobiłem jak chciałem. 30cm klocek z miękkiego drewna. Miarowe stukanie 3kg młoteczkiem i opuściłem ok 2-3mm, czyli zdecydowanie wystarczająco. Zero uszkodzeń :bigok:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt kwie 27, 2010 22:10

Heh - gratuluję :) Ja tam kiedyś miałem tylny pas lekko wgnieciony - jak się zabrałem za jego prostowanie, to jeszcze gorzej wyglądało. Potem, przy okazji jakiejś stłuczki blacharz wyprostował. Może sad ta niechęć do samodzielnych prac blacharskich...


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości