mikrowylacznik w klapie bagaznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zygit
Special Edition
Special Edition
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 10, 2009 17:44
Lokalizacja: 3city

mikrowylacznik w klapie bagaznika

Post autor: zygit » ndz kwie 25, 2010 23:15

Witam!

wiem ze ten temat byl juz wielokrotnie walkowany, ale potrzebuje konkretnej informacji o moim golfiku :helm:

otoz, wydaje mi sie ze mam licznik immo3, chociaz nie mam pojecia jak to sprawdzic ;p golfik jest z 2002 roku, wiec raczej koncowka produkcji, wersja 3d, i jak otwieram drzwi lewe lub prawe to pokazuje mi kontrolka na zegarach ze drzwi otwarte, teraz pytanie czy nie powinno sie dziac tak samo jak otworze klape bagaznika? dodam ze w bagazniku tez nie dziala oswietlenie :grin: musze sie tym zajac tylko najpierw pozbierac troche info na ten temat :hmm:

druga sprawa to czy przy otwartej masce nie powinno mi wywalac kontrolki na zegarach? wydaje mi sie ze mam taka kontrolke tylko jak otworze maske to sie nie zapala wogole, ale wiem ze mikrowylacznik w klapie maski dziala, bo jesli ja otworze i probuje zamknac centralny zamek z pilota, to sie nie chce zamknac :bigok:
a jak tylko zatrzasne klape silnika to centralny znowu dziala - wniosek prosty - mikrowylacznik w klapie jest OK, a skoro jest OK to dlaczego kontrolka na liczniku nie swieci? :kac:


VW - poprostu DAS AUTO

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pn kwie 26, 2010 11:38

Co do bagażnika to fakt powinno świecić na zegarach i lampka też powinna się zapalać musisz rozebrać tapicerkę klapy i na krótko sprawdzić.

Co do maski to przy zamku sprawdź czy widać ten mikrostyk Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn kwie 26, 2010 12:58

zygit pisze:wydaje mi sie ze mam licznik immo3, chociaz nie mam pojecia jak to sprawdzic
immo3 mają 8kontrolek w miejscu fisa, immo2 tylko 6...nie wiem jak jest w przypadku pełnego fisa
zygit pisze:teraz pytanie czy nie powinno sie dziac tak samo jak otworze klape bagaznika? dodam ze w bagazniku tez nie dziala oswietlenie :grin:
jak oświetlenie bagażnika nie działa to kontrolka też się nie zapali...przeważnie, bo czasami zdarza się inaczej, u mnie np. oświetlenie bagażnika działało a alarm się nie załączał po otwarciu bagażnika.
zygit pisze:druga sprawa to czy przy otwartej masce nie powinno mi wywalac kontrolki na zegarach?
raczej nie...Przynajmniej nie słyszałem żeby była taka kontrolka

poolak2006, ładna fotka :bajer:



Awatar użytkownika
zygit
Special Edition
Special Edition
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 10, 2009 17:44
Lokalizacja: 3city

Post autor: zygit » pn kwie 26, 2010 14:16

no to ja mam na moja polowka fis'a 8 kontrolek czyli werdykt - immo3 :bigok:

maska to niewielki problem, trudno nie zauwazyc ze jest niedomknieta, a tym bardziej otwarta :grin:

gorzej z tym bagaznikiem, niestety na elektryce sie wogole nie znam i nie bede nawet wiedzial jak sprawdzic ten mikrowylacznik, ciekawe ile kosztuje nowy z ASO i czy da sie sam mikrowylacznik kupic, albo moze cos zamiennego na alledrogo?


VW - poprostu DAS AUTO

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn kwie 26, 2010 15:31

zygit pisze:ciekawe ile kosztuje nowy z ASO i czy da sie sam mikrowylacznik kupic
niestety cały zamek tylko...146zł w ASO
zygit pisze:nie bede nawet wiedzial jak sprawdzic ten mikrowylacznik
odpinasz wtyczkę z zamka i sprawdzasz miernikiem czy po otwarciu jest przejście pomiędzy środkowym pinem i zewnętrznymi.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pn kwie 26, 2010 18:06

Qto pisze:
zygit pisze:druga sprawa to czy przy otwartej masce nie powinno mi wywalac kontrolki na zegarach?
raczej nie...bynajmniej nie słyszałem żeby była taka kontrolka
Hmm ja wiem że u mnie jak działało to coś się zapalało że otwarta maska, ale to nie była kontrolka taka jak od bagażnika, na wyświetlaczu coś się zapalało, dobrze już nie pamiętam jak to wyglądało, ale jakiś komunikat był na 100%
Qto pisze:poolak2006, ładna fotka :bajer:
A co Ty jesteś autorem ? :bajer:
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 18:08 przez poolak2006, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
zygit
Special Edition
Special Edition
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 10, 2009 17:44
Lokalizacja: 3city

Post autor: zygit » pn kwie 26, 2010 21:31

skoro juz jestesmy przy liczniku i kontrolkach, czy kazdy mk4 ma kontrolke niezapietego pasa kierowcy? bo wiem ze taka kontrolke mam u siebie na liczniku na 1000% :grin: a sie nie pali, i wogole jak wykrecalem fotel zeby grzanie tylka wymienic, to nie ma tam sladow zadnej instalacji elektrycznej ktora by szla do zamka pasa bezpieczenstwa, wnioskuje ze byla to opcja za dodatkowa oplata, a ikonka poprostu jest na liczniku, zeby nie robic oddzielnej wersji zegarow??


VW - poprostu DAS AUTO

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pn kwie 26, 2010 21:41

Nie nie każdy miał kontrolkę pasa kierowcy... i jest pewnie tak jak mówisz.



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Post autor: szawełło » pn kwie 26, 2010 21:41

zygit pisze:wydaje mi sie ze mam taka kontrolke tylko jak otworze maske to sie nie zapala wogole,
ja niemam kontrolki
zygit pisze:czy kazdy mk4 ma kontrolke niezapietego pasa kierowcy?
ja niemam kontrolki


Ba.........................

;)

Adamskibyd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Skoda Octavia III

Post autor: Adamskibyd » pn kwie 26, 2010 22:05

ja tez nie mam i podobnie jest z kontrolką otwartej klapy bagażnika



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Post autor: szawełło » pn kwie 26, 2010 22:49

Adamskibyd pisze:ja tez nie mam i podobnie jest z kontrolką otwartej klapy bagażnika
kontrolke klapy mam :okej:


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt kwie 27, 2010 12:39

zygit pisze:ikonka poprostu jest na liczniku, zeby nie robic oddzielnej wersji zegarow??
dokładnie tak, w zegarach są wszystkie kontrolki...działają tylko te które są potrzebne, jak się montuje dodatkowy osprzęt to kontrolki trzeba uaktywniać vagiem
A co Ty jesteś autorem ? :bajer:
Fotka trochę obcięta ale oryginał mojego autorstwa...fotka z mojego auta :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 298 gości