[mk2] Brak świateł drogowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wanted35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 08, 2010 22:57
Lokalizacja: Siekierczyna

[mk2] Brak świateł drogowych

Post autor: wanted35 » czw kwie 22, 2010 22:58

Tematów na ten temat jest od groma ale jeszcze nie znalazłem odpowiedzi co jest grane z moim oświetleniem. Problem wygląda następująco. Mam Golfa II 1.6 td z 89' z 4 lampami i nie działają światła drogowe tzw.długie. Bezpieczniki pod kierownicą są ok, Żarówki też, ale nie wiem po co są takie dwa przekaźniki pod maską. Są takie same ale jak je przełożę to na długich mam mijania, a na mijania nie mam nic ponadto gdy chcę zmienić na długie wydobywa się z nich pyknięcie. Mam dostęp do innego golfa II i jak zmienię na długie to mijania dostają, a u mnie mijania gasną a dostają tylko postojowe. Nie wiem co może być granę bo samochód stał u lakiernika ok. 3 tyg i po tym zaczęło się to dziać. Jak sprawdzałem to prąd do długich nie dochodzi, może to wina tzw. rogala bo jak zmieniam to kontrolka świeci normalnie. Jak coś to mogę podesłać jakieś foto tych przekaźników.
Dzięki za posty.
Pozdrawiam Adam



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt kwie 23, 2010 08:02

Mijania mają gasnąć po przełączeniu na drogowe. Czy zapala się kontrolka od długich na liczniku? Jeżeli nie, to padnięta manetka.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

wanted35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 08, 2010 22:57
Lokalizacja: Siekierczyna

Post autor: wanted35 » pt kwie 23, 2010 09:34

Kontrolka się zapala prawidłowo tylko jak jeszcze sprawdzić te przekaźniki pod maską??



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt kwie 23, 2010 11:01

A nie do czytałem z tymi przekaźnikami pod maską - ktoś je dorobił, żeby reflektory jaśniej świeciły - i niestety na odległość ciężko pomóc, bo nie jest to ori wyposażenie, wiec nie wiadomo, jak tam ktoś to sobie wymyślił. Jeden przekaźnik jest od długich, drugi od krótkich - przy zmianie oba mają pyknąć.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pt kwie 23, 2010 11:06

albo przekaxnik padł, albo gdzieś są jeszcze bezpiecznii dodatkowe do tych przekaźników.
Lipek81 pisze:Mijania mają gasnąć po przełączeniu na drogowe.
przy 4 lampach powinny się przełączyć na drogowe, czyli powinny się zapalić 4 lampy z przodu. No chyba że w atrapie są przeciwmgielne.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt kwie 23, 2010 11:40

mate64 pisze:Lipek81 napisał/a:
Mijania mają gasnąć po przełączeniu na drogowe.


przy 4 lampach powinny się przełączyć na drogowe, czyli powinny się zapalić 4 lampy z przodu. No chyba że w atrapie są przeciwmgielne.
- no i? Co ma jedno do drugiego?Napisałęm coś nie tak?
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 11:43 przez Lipek81, łącznie zmieniany 1 raz.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pt kwie 23, 2010 12:38

nie, skąd po prostu uzupełniłem twoją wypowiedź, pozatym jeśli ma tam coś pomodzone na przekaźnikach może to mieć znaczenie, ostatnio u znajomka poprawialiśmy instalacje, i ktoś założył przekaźnik na długie i drugi osobny na wewnętrzne, ale już np wszystko było na jednym bezpieczniku.
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 12:46 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

wanted35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 08, 2010 22:57
Lokalizacja: Siekierczyna

Post autor: wanted35 » pt kwie 23, 2010 22:45

bo tam dodatkowo jest jeszcze kostka bezpieczników, ale ją z mostkuje bo tylko widzę że rdzewieje. Co do tych przekaźników to chyba działają poprawnie bo jak włączę długie czy krótkie to pole magnetyczne przyciąga blaszkę i żarówka w tedy świeci. A ma ktoś jakiś schemat do tych świateł to bym sobie przerobił tak jak ma być??

Dzięki

[ Dodano: 29 Kwi 2010 11:31 ]
temat do skasowania problem rozwiązany



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości