Czujnik temperatury ?? Sonda labda ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wicherek93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

Czujnik temperatury ?? Sonda labda ??

Post autor: wicherek93 » śr kwie 21, 2010 21:26

Witam. Od pewnego czasu mam pewien problem... Otóż kiedy jadę wskaźnik temp. silnika jest na środku czyli temp silnika w normie ( silnik 1.8 PF) i do tego zaczyna mrugać dioda czerwona która informuje że silnik niby się zagotował... Oczywiście poziom płynu mam, pompa wody ok, powietrze ciepłe w kabinie jest, wskazówka nadal na temp. optymalnej, nawet już licznik podmieniałem i nadal to samo... "brzęczyk" w liczniku się nie włącza... Dzisiaj natomiast nie zdążyłem dobrze wyjechać z pod domu, przejechałem nie więcej jak 1KM i dioda świeci, dopiero po dłuższym postoju i ponownej jeździe problem ustępuje... Dodam też iż taki incydent nie zawsze się zdaża... Wiem że na pewno do wymiany mam sąde lambdę bo 2 kable się upier*** i czy to może być wina sądy czy czujnik temp do wymiany (niebieski??)??
Ps obroty potrafią czasami falować.., a niekiedy jest tak że jak go odpalę to wskakuje odrazu na 4000tyś obrotów i dopiero jak zacznie nim się jechać to wszystko wraca do normy... klemy z aku odpinałem i pupa.. co o tym myślicie..?



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

Post autor: Racer » śr kwie 21, 2010 22:25

Z obrotami prawdopodobnie masz problem przez wieszanie się przepustnicy, miałem to samo zima... wyczyściłem, nasmarowałem i działa ok. Z kontrolką może być różnie... może czujnik w zbiorniczku padł, może czujnik temp... w golfie znajomego migała 5 lat i nic się nie działo :) ) Co do sondy to ja też mam w swoim z nią problem ale mam też tunning LPG wiec odpiąłem ją i pracuje w trybie awaryjnym bo podpięta powoduje, że po rozgrzaniu silnik wariuje a często po prostu gaśnie.


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 430 gości