Problem z CLIMATRONIC

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Filet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 30, 2009 12:24
Lokalizacja: Racibórz

Problem z CLIMATRONIC

Post autor: Filet » śr kwie 21, 2010 20:42

Witam. Mam problem z climatronikiem, a mianowicie jeśli przełączam na tryb AUTO to dmuchawy wieja tak samo jak w trybie ECON. Dodam że nabijałem klimatyzacje tydzien temu i kompresor dziala. Ostatnio jak jechałem klima zaczęła działać ale jak już wracałem znów nie działała i tak jest do dziś. Proszę o pomoc co może być zepsute. Z góry dziekuję



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: hossearkadio26 » śr kwie 21, 2010 20:47

Robiłeś samodiagnoze klimatronika???
Jezeli nie to łap:

Zapłon wyłączony. Nacisnąć rónocześnie guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON] i przytrzymać minimum 3 sekundy. Trzymając przyciśnięte włączyć zapłon. Diagnoza zostanie przeprowadzona. Na koniec na wyświetlaczu climatronica po prawej stronie pojawi się liczba błędów a po lewej stronie kod błędu. Przełączamy pomiędzy nimi guzikiem [temperatura +].

By wywołać pamięć błędów w climatronicu należy nacisnąć i przytrzymać na dłużej niż 3 sekundy guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON]. Po lewej stronie zobaczymy liczbę trzycyfrową a po prawej liczbę 00. Poprzez naciśnięcie guzika [temperatura +] przełączamy do następnego błędu. Gdy z lewej strony pojawi się kod 000 znaczy, że nie ma więcej błędów. Przytrzymując guzik [ECON] na dłużej niż 3 sekundy czyścimy pamięć błędów. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do normalnego trybu climatronica.

Znane kody błędów:
000: Koniec listy błędów
306: czujnik temperatury w zderzaku
444: żadnych błędów w pamięci
511: czujnik temperatury w obszarze nóg


Marcin

Filet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr gru 30, 2009 12:24
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Filet » śr kwie 21, 2010 20:54

Dzieki spróbuję tak zrobić. :grin:

[ Dodano: 22 Kwi 2010 19:52 ]
Sprawdziłem i po lewej stronie jest 444 a po prawej 000, wiec chyba nie ma żadnych błędó.w



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 267 gości