Tulejka i armor

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Parmez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 14:01
Lokalizacja: Mysłowice

Tulejka i armor

Post autor: Parmez » pn kwie 19, 2010 14:08

Mam pytanie do wymian mam tylni prawy amortyzator i czy mogę go zamienić na inny jakikolwiek? Jak tak to jakie polecacie ale żeby cena nie była wygórowana =) do tego muszę wymienić przedni prawy wahacz i jak by ktoś mi mógł tez napisać ile mniej więcej to kosztuje i czy ciężko jest go wymienić i rozumiem ze kupić po prostu taki który będzie pasował?... z góry dziękuję za odpowiedz =]



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 19, 2010 14:18

Co do amora to Kayaba ma dość dobre opinie i ceny chyba nie wygórowane, ale pamiętaj, że amory wymienia się parami a nie jeden uszkodzony!!!, to kwestia bezpieczeństwa twojego i innych, więc albo kup i wymień parę albo przestaw się na komunikacje:)
A co ci się z wahaczem stało? może wystarczy tuleje w nim wymienić!



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pn kwie 19, 2010 14:35

Amorki to tylko parami. Poza tym to na przeglądzie mógł by ci nie przejść ( jeden stary i jeden nowy amor ), bo różnica dopuszczalna między amorami ( para przód, albo tył )może być max 15%



Awatar użytkownika
Chwedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: sob mar 10, 2007 16:57
Lokalizacja: Włodawa

Post autor: Chwedor » pn kwie 19, 2010 14:35

nie sądzę że kayaba jest tak dobra jak o niej się mówi. polecam niemieckie alco. wahacz pewnie ze 120pln



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pn kwie 19, 2010 14:36

Zresztą jak masz kombinować ( mało kasy na 2 dobrej firmy ) to lepiej kup amorki "KAMOKA", ale wymień oba.
Wahacz możesz kupić używany.
Co do KYB ( Kayaba ) to mam w Peugeocie i bardzo dobrze się sprawują i już trochę czasu mają, a na każdym przeglądzie wychodzi że są w świetnym stanie.
Nie to co Monroe. Wylały po niecałym pół roku ( u brata w Fiacie Bravo JTD ). Po oddaniu na gwarancje stwierdzili ( nie w sklepie, tylko tam gdzie je odesłali ), że to z winy użytkowania.
Tak to każde amorki które coś trafiło można podciągnąć pod niewłaściwe użytkowanie, ale to nasze drogi nie nadają się do użytkowania.
Ja kupiłem KYB bo wiele osób, łącznie ze sprzedawcą mówili że na amorki Monroe praktycznie "nie ma gwarancji" ( rozpatrują negatywnie ) i mieli rację, a polecali KYB.
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 14:45 przez Gawior, łącznie zmieniany 1 raz.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 19, 2010 14:54

Gawior pisze:Poza tym to na przeglądzie mógł by ci nie przejść ( jeden stary i jeden nowy amor ), bo różnica dopuszczalna między amorami ( para przód, albo tył )może być max 15%
na przeglądze według obecnych procedur, nie sprawdzają stanu zużycia amorów:)
tylko oględziny czy wycieków niema, stan zużycia we własnym zakresie bodajże dodatkowe 28zł.
Ja uważam że Kayaba są ok, z własnego doświadczenia



Parmez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 14:01
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Parmez » pn kwie 19, 2010 15:57

Ok czyli wymienię parę tylną armorów bo jedna ma 36% a druga 74%... a co do wahacza tak chodzi o tuleje tylko zapomniałem napisać =)



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 19, 2010 16:10

To wymieniaj same tuleje na nowe, jak chcesz mieć konkret to sobie poliuretan kup, ale to już koszty a zwykłe tuleje od od kilku do kilkunastu złotych, tylko potrzebujesz prasę, że je wymienić



Parmez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 14:01
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Parmez » pn kwie 19, 2010 16:34

Ok dziękuje za odpowiedzi =)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości