Pierścienie centrujące do alufelg...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 04, 2009 13:54
Lokalizacja: ZDR

Pierścienie centrujące do alufelg...

Post autor: wii » pn kwie 19, 2010 11:08

Kupiłem ostatnio 15' alufelgi do MK3 96rocznik, jednak sprzedawca powiedział abym dokupił pierścienie centrujące by pozbyc się drgań kierownicy.
Stare alusy zakładałem bez tego wynalazku więc czy jest to konieczne?

Jeśli tak to jakie wymiary ma piasta do mk3? Bo wszystkie wymiary muszę podac sprzedawcy tych pierścieni... Chyba, że to jakaś uniwersalna rozmiarówkach do mk3 i felg 15calowych?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn kwie 19, 2010 11:17

wii pisze:Stare alusy zakładałem bez tego wynalazku więc czy jest to konieczne?
Jeżeli otwór w feldze jest większy to przydadzą się pierścienie centrujące
wii pisze:jakie wymiary ma piasta do mk3?
57,1mm...jak się nie mylę
wii pisze:Chyba, że to jakaś uniwersalna rozmiarówkach do mk3 i felg 15calowych?
Nie...musisz zobaczyć jaki masz otwór w feldze...najlepiej suwmiarką zmierzyć wszystko i będzie pewne.



wii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 04, 2009 13:54
Lokalizacja: ZDR

Post autor: wii » pn kwie 19, 2010 12:43

Czyli muszę zamówic pierścienie 70.4(otówr felgi) 57.1(piasta), wielkie dzięki!

Tylko mam teraz kolejny problem, do felg nie dostałem śrub mam swoje od starych 14calowych alusuów.
Średnica śruby w miejscu gwintu to ok. 1cm, średnica otworu w nowej feldze to 1.5cm w starej 1.4cm.
Stare śruby w nowej feldze mają więcej luzu niż w starych, czy tak może byc? czy kupic nowe śruby i jakie?

Sory za banalne pytania, ale sam potrafię wymienic jedynie olej czy płyn do spryskiwaczy... auta to po prostu nie mój konik, i wszystkie naprawy i wymiany kół załatwiam z pomocą innych...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn kwie 19, 2010 13:16

wii pisze:Średnica śruby w miejscu gwintu to ok. 1cm, średnica otworu w nowej feldze to 1.5cm w starej 1.4cm.
Stare śruby w nowej feldze mają więcej luzu niż w starych, czy tak może byc? czy kupic nowe śruby i jakie?
Przecież jak kupisz śruby z większym gwintem to ich nie wkręcisz...ważny jest rodzaj łba śruby i gniazdo w feldze. Jak masz np. śruby stożkowe i felgi z gniazdem stożkowych to będzie git.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pn kwie 19, 2010 13:47

Qto pisze:57,1mm...jak się nie mylę
Nie mylisz sie :)

Kolego pierscienie centrujace musza być bo bez nich nie tylko bedzie kiera drgać ale i koło bedzie latać jakby miało jakis straszny luzzz - nie nalezy to do spraw bezpiecznych moim zdaniem :D te pierscienie jak gdzies znajdziesz wogole "na juz" bo ciezko o to, to koszt w kwocie 50-80 zł, mialem farta i znalazlem za 50 zł z wyłamanymi zębami ale powiem szczerze ze bez zębów lepiej sie trzymaja haha, na zamowienie koszt koło 80-90 zł
Jakie sruby to powiedza Ci na wulkanizacji i na pewno bez problemu dobiora..

btw fajny nick :okej: :satan:
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 13:54 przez Vii, łącznie zmieniany 3 razy.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn kwie 19, 2010 13:51

wii, do alufelg mogą być potrzebne dłuższe śruby (i zapewne będą) niż do stali to raz a dwa musisz ustalić czy mają to być śruby ze stożkiem czy z kulą.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 19, 2010 14:14

Pierścienie centrujące na allegro to koszt ok 10zł sztuka a nie 90zł.
Śruby musisz mieć do alu, jeżeli masz rozstaw 4x100 to śruby M12x1,5x26-28mm(lepiej 28mm)
jeżeli masz rozstaw śrub 5x100 (gti/vr6) to śruba M14x1,5 długość gwintu to samo.
Ważne abyś w feldze sprawdził jakie masz gniazdo czy stożek czy kula, w większości alu jest stożek, ale przy felgach montowanych fabrycznie często jest tak jak przy stali kula



wii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn maja 04, 2009 13:54
Lokalizacja: ZDR

Post autor: wii » wt kwie 20, 2010 11:33

Wielkie dzięki Panowie, rozjaśniliście mi tą sprawę co nieco :)

Mam 2komplety śrub:
Kulowe 22mm(od stalówek)
Stożkowe 22mm(od starych alu)

Nie za krótki ten gwint? teoretycznie na takim jeździłem i było OK...



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt kwie 20, 2010 11:36

Trochę krótki, ja mam 26mm do alu, chyba powinieneś kupić lekko dłuższe śruby tak mi się wydaje, zalezy jakiej grubości jest gniazdo w alu



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt kwie 20, 2010 13:06

Wsadź Śrubę w otwór i zobacz ile wystaje. Przód nieco więcej wymaga bo gwint jest głębiej - tarcza hamulcowa.

Mi ostatnio na wulkanizacji zrobili aferę, że mam za krótkie śruby i urwie mi się koło. Miałem dwa zestawy śrub od poprzedniego właściciela. Krótsze 16 sztuk i 8 dłuższe plus 4 zabezpieczające. Trochę się zdziwiłem ale ok. Na przód dłuższe były ok ale na tył darły o bebechy.

Co do śrub, pierścieni i wulkanizacji. Byłem w 3 zakładach. Potrzebowałem pierścienia - jednego nie było - oraz po aferze śrub ( jak się okazało tych ostatnich nie potrzebowałem). Tylko jeden zakład - na poziomie - miał dostępne te graty. Śruby można kupić w hurtowniach typu IC. Cena około 5 zł sztuka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości