Nie odpala, jakieś brzęczenie z bezpieczników

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 19, 2007 21:59
Lokalizacja: Z tamtąd

Nie odpala, jakieś brzęczenie z bezpieczników

Post autor: wizu » ndz kwie 18, 2010 12:59

Witam.
Dzisiaj zostawiłem auto na parkingu na pół godziny. Wróciłem, chciałem pojechać do domu a tu niespodzianka. Auto nie odpala. Silnik w ogóle się nie odzywa tylko jakieś brzęczenie pod kierownicą. Brzęczy tylko przez sekundę po przekręceniu kluczyka, potem przestaje i cisza. I tak za każdym razem. Na początku nie zwróciłem zbyt dużej uwagi na to brzęczenie i na wszelkie wypadek sprawdziłem akumulator, podładowałem go przez godzinkę, włożyłem z powrotem i lipa :/ dalej to samo.
Jako że było niedaleko, dopchałem samochód do garażu i tam dokładniej przyjrzałem się temu brzęczeniu. Wydaje mi się, że brzęczy taka niebieska kostka na tablicy nad bezpiecznikami, z numerem 67. Wyjąłem ja i cisza. włożyłem z powrotem i znów brzęczy. Myślę więc, że albo ta kostka padła, albo po prostu chce mi coś powiedzieć ;)
W razie czego kilka zdjęć tej kostki.
Jeśli macie jakieś pomysły co może być problemem, ewentualnie jak sobie z tym poradzić byłbym bardzo wdzięczny.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Z góry wielkie dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 13:01 przez wizu, łącznie zmieniany 1 raz.



mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz kwie 18, 2010 13:07

Przekaźnik pompy paliw padł ci kolego drogi. To właśnie ta "kostka" którą trzymasz w ręku. Musisz kupić 2 , zauważ że nie jest to zwykły przekaźnik tylko "nieco" inny :chytry:


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

wizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 19, 2007 21:59
Lokalizacja: Z tamtąd

Post autor: wizu » ndz kwie 18, 2010 13:32

Dzięki za odpowiedź.
Tylko po co dwie?

Mam jeszcze jedną myśl. Ostatnio zgasiłem auto i jakoś tak przekręciłem kierownicą i wydaje mi się, że coś tam strzeliło. Nie wiem czy to może mieć coś z tym wspólnego?
Kolega rzatki podał mi link na PW do tego tematu:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=228655, tam jest coś o zwarciu, jest jakieś prawdopodobieństwo, że jest jakieś zwarcie przy tej blokadzie przy stacyjce?

Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 13:34 przez wizu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » ndz kwie 18, 2010 14:34

Przekaźnik możesz sprawdzić podając napięcie 12V z akumulatora na styki 85 i 86 i jęśli klika jest ok. Twoim problemem prawdopodobnie będzie wytarta kostka stacyjki. Palą się kontrolki po przekręceniu stacyjki?


Old volkswagen's never die...

wizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 19, 2007 21:59
Lokalizacja: Z tamtąd

Post autor: wizu » ndz kwie 18, 2010 14:51

Jak przekręcę do włączenia pompy paliwowej, to kontrolki świecą, a jak już dokręcę do rozruchu, to kontrolki gasną.

Na który styk podać plus i minus, czy to obojętne?



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » ndz kwie 18, 2010 15:52

zdejmij obudowe stacyjki przekręć kluczyk na rozruch i poruszaj kostka od stacyjki. Prawdopodobnie wypalona kostka od stacyjki po przekręceniu przekażnik dostaje prąd ale rozrusznik nie działa więc nie zapala. Aby sie upewnić odpal auto na popych, gdyby nie działała pompa paliwa nie zapali


www.opolskiVAG.pl

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz kwie 18, 2010 18:00

wizu pisze:Tylko po co dwie?
2=drugą :grin:

Nie doczytałem rozrusznika też nie słychać wcale? Jeli tak to sprawdź przekaźnik, podając + i - na 85/86 jeśli będzie brzęczał, to do wymiany jeśli tylko przerzuci to musisz poszukać przyczyny faktycznie w kostce stacyjki na początek.

[ Dodano: 18 Kwi 2010 18:02 ]
wizu pisze:przekręcę do włączenia pompy paliwowej
słyszysz że się załącza?


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

wizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 19, 2007 21:59
Lokalizacja: Z tamtąd

Post autor: wizu » ndz kwie 18, 2010 18:32

Ogólnie jest tak. Przekręcam kluczyk i słyszę głośniejsze brzęczenie z tej kostki i drugie po sekundzie cichsze, takie jak normalnie. Wydaje mi się, że jest to właśnie pompa.

Podpiąłem go do akumulatora i brzęczy. Także wymienię go. Nie wiecie ile może takie cudo kosztować?

Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 18, 2010 18:47

na szrocie lub allegro kilka zeta http://www.allegro.pl/item988729131_wsz ... kazja.html
(167)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » ndz kwie 18, 2010 18:55

wizu, tak jak ci napisał Paweł Marek, musisz szukać 67 lub 167, najtaniej kupisz na szrocie.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

wizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 19, 2007 21:59
Lokalizacja: Z tamtąd

Post autor: wizu » ndz kwie 18, 2010 19:34

Hm przeczytałem jeszcze raz wszystkie posty i teraz już mi się rozjaśniło.
Wprowadziłem Was w błąd pisząc, że brzęczy po podłączeniu do akumulatora. Wydaje z siebie dźwięk, który nie jest brzęczeniem, to jest właśnie przełączenie. Takie jedno pyknięcie.
Gdy jest ta kostka normalnie podłączona w samochodzie, to pyka (brzęczy) bez przerwy. W każdym bądź razie po podłączeniu tylko do akumulatora pyka raz i tyle.
To możemy więc już wykluczyć.

Ściągnąłem obudowę stacyjki, poruszałem tą kostką przy przekręconym kluczyki i nic. Zaobserwowałem jednak pewną dziwną rzecz. Mianowicie w czasie przekręcania kluczyka zapala się dioda akumulatora i miga, dioda od ręcznego też miga, także musi być jakieś zwarcie gdzieś.

Pompka też się włącza, tego jestem pewny.



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » ndz kwie 18, 2010 23:36

wypnij kostkę i wsadz jeszcze raz w gniazdo stacyjki jeśli jest tam od nowości samo poruszanie nie wystarczy. Założe się że to kostka :grin:


www.opolskiVAG.pl

wizu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 19, 2007 21:59
Lokalizacja: Z tamtąd

Post autor: wizu » pn kwie 19, 2010 10:09

Ok, wezmę się więc za kostkę.

Mogę sobie pomagać poradnikiem do golfa 3?
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=157068

Dzięki za pomoc ;)



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pn kwie 19, 2010 10:58

Chyba tak wszysko jest podobne w budowie

PS jak włączasz zapłon to kontrolki musza migać zawsze tak jest natomiast gdy stacyjka nie łaczy to nie bedą


www.opolskiVAG.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości