mechanizm reczny od szyby i szyberdach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

silver1990r
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 15, 2009 13:05
Lokalizacja: poznań

mechanizm reczny od szyby i szyberdach

Post autor: silver1990r » pt kwie 16, 2010 01:20

I W drzwiach od pasażera jak chce uchylić szybę to jak kręcę tą korbką to coś szczela. Prawdopodobnie linka sie psuje. Problem polega na tym ze jak rozebralem tapicerke to jak odkrecilem te 3 srubki od tego mechanizmu to okazuje sie ze jest om jeszcze przymocowany do szyny i to sa chyba nity. I teraz nie wiem czy mam kuipic caly mechanizm z linka czy sama linke i jak to mam zrobic.

II Z szyberem mam taki klopot ze elektrycznie sie tylko otwiera caly i nic wiecej. Natomiast recznie to w kazda strone sie otwiera i zamyka. I nie wiem czy da sie to jakos zrobic czy trzeba kupic nowy silniczek.

Prosze was o pomoc



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt kwie 16, 2010 12:39

silver1990r pisze:I teraz nie wiem czy mam kuipic caly mechanizm
najlepiej koszt zamiennika nowego ok 60 zł



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » pt kwie 16, 2010 16:01

Co do korby szyby to nie pomogę...

Odkręć silniczek szyberdachu i zobacz czy działa prawidłowo bez obciążenia we wszystkie strony.
Winny może być sam silniczek, pstryczek bądź uszkodzona elektronika.


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » pt kwie 16, 2010 20:11

silver1990r pisze:II Z szyberem mam taki klopot ze elektrycznie sie tylko otwiera caly i nic wiecej. Natomiast recznie to w kazda strone sie otwiera i zamyka. I nie wiem czy da sie to jakos zrobic czy trzeba kupic nowy silniczek.
jak elektryczny w jedną strone działą w drugą nie, przy tym jeszcze jest tyknięcie przekaźnika to prawdopodobnie bezpiecznik termiczny silnika szyber. wymienić albo zalutowac, na płytce są 2 takie same wyglądają jak kondensatory ceramiczne/monolityczne


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 456 gości