problem z pobieraniem dużej ilości oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

czyki100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lip 30, 2008 09:49
Lokalizacja: Kielce

problem z pobieraniem dużej ilości oleju

Post autor: czyki100 » czw kwie 15, 2010 13:51

Koledzy proszę o pomoc !! Mam golfa IV 1.6 2000r. Mam problem od dłuższego czasu pobiera mi bardzo dużo oleju . Jest to jakies 1litr na 500km. Zaznacze ze wszystkie filtry i uszczelniacze są wymienione i nic nie cieknie i nie wywala oleju. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Moze to byc zły olej? (zaznaczam że od zakupu autka był lany olej mineralny ) Prosze o pomoc!!!



richi9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt sty 18, 2008 10:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: richi9 » czw kwie 15, 2010 14:03

Pokrywa zaworów nie puszcza? oglądnij z kazdej strony, misa olejowa?
A jak nie to ...szkoda pisac...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw kwie 15, 2010 14:06

czyki100, jak pisałem w olejach. Jakbys miał gubić przez nieszczelności 1 litro oleju na 500 km to by można za tobą było prafić po śladach. Pisałeś, że uszczelniacze zmieniane. Polecam pomiar kompresji z próbą olejową.

Czy silnik dymi na niebiesko?



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » czw kwie 15, 2010 15:28

Jak masz czysto w zbiorniku wyrównawczym to bym obstawiał na przegrzanie lub pęknięcie pierścieni (szukaj drobinek oleju na zderzaku i tylnej klapie bo przy takim ubytku olej się nie przepali i nie ulotni w postaci siwego dymu). Pozatym olej mineralny może sugerować że poprzedni właściciel chciał ukryć przed tobą ten siwy dymek…

Przy takim poborze niedługo może zacząć przerywać i palić na 3 więc nie wybieraj się za daleko od domu. Jedź do dobrego mechanika bo szkoda się na darmo stresować (może masz wyciek którego nie jesteś w stanie sam zauważyć).



Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: pinstonvw » pt kwie 16, 2010 16:42

Zrób pomiar ciśnienia sprężania i napisz wartości. Ale widać, że już jest kicha. Z pewnością coś z pierścieniami. Czasami można trafić dobry i tani silnik na szrocie, a jak nie to pozostanie wydatek na remont.


...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości