Wycieraczki- - nie działają czasówki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzesiek1945
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 23, 2009 12:37
Lokalizacja: Zagorzyce
Kontakt:

Wycieraczki- - nie działają czasówki

Post autor: grzesiek1945 » czw kwie 15, 2010 11:59

Wszystko działa ale nie działa najważniejsza funka wg. mnie, wycieraczki czasowe te najwolniejsze. silnik sprawny, przekaźnik też bo sprawdzałem w innym mk3 tdi variant, więc co może być przyczyną nie działania tej funkcji wolnych wycieraczek czyli manetka raz w dół?? Jak dam w dół to działają ale chodzą tak szybko jak by się dało manetkę w górę. Manetki do wymiany?? Znajomy popryskał tam penetrusem do rdzy to zwarcia robiło chwile kopciło trochę, pomożecie??
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 23:20 przez grzesiek1945, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://i49.tinypic.com/1h2snk.gif[/img]

Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brateq » czw kwie 15, 2010 13:06

Nie masz przypadkiem "czasowego" przekaźnika?
Włącz wycieruchy w dół, po pierwszym cyklu je wyłącz odczekaj chwile i włącz jeszcze raz, jeśli czas mięszy cyklami się nie zmieni to trzeba będzie zdjąć manetkę i objrzeć co się tam w środku dzieje.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
grzesiek1945
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 23, 2009 12:37
Lokalizacja: Zagorzyce
Kontakt:

Post autor: grzesiek1945 » czw kwie 15, 2010 13:17

Mam przekaźnik 99, z tego co wiem to on odpowiada właśnie za tą funkcję. Jak pisałem wcześniej przekaźnik sprawdzałem w innym mk3 i mój działa w innym mk3, tez z tego innego mk3 u niego działa lecz u mnie nie, czyli przekaźnik mam dobry, więc winę przekaźnika trzeba odrzucić. Przyznam też czasem że mi się wycieraczki zawieszają, jak dam na najszybszą prędkość to czasem się na chwilę zatrzymują później działają i co jakiś czas się zatrzymują i cały czas to samo. Wychodzi na to że tu i tu problem tkwi w rogach, tak??


[img]http://i49.tinypic.com/1h2snk.gif[/img]

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » pt kwie 16, 2010 00:54

w mk3 wycieraczki czasowe maja rozne nastawy predkosci, jak kolega wyzej pisal, wlacz manetke na dol,pozniej wylacza wycieraczki,daj znow na dol wowczas wycieraczki jesli chodzily szybko powinny zwolnic,kilkukrotne wylaczanie i wlaczanie w dol wycieraczek daje Ci rozne predkosci wycieraczek czasowych



Awatar użytkownika
pegasus_sis
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob lis 24, 2007 20:13
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: pegasus_sis » pt kwie 16, 2010 14:37

w mk3 wycieraczki czasowe maja rozne nastawy predkosci
no super - ponad rok jeżdżę autem a teraz się o tym dowiedziałem :goof:



tovdi1
I'm Darek
Posty: 2188
Rejestracja: czw gru 24, 2009 10:58
Lokalizacja: WSC

Post autor: tovdi1 » pt kwie 16, 2010 15:55

pegasus_sis pisze:Cytat:
w mk3 wycieraczki czasowe maja rozne nastawy predkosci


no super - ponad rok jeżdżę autem a teraz się o tym dowiedziałem :goof:
każdy to ma???



Awatar użytkownika
czayen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 04, 2008 15:33
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: czayen » pt kwie 16, 2010 17:01

tovdi1 pisze:każdy to ma???
Chyba nie każda wersja to miała. Chodzi prawdopodobnie o ten przekaźnik czasowy z opcją zapamiętywania częstotliwości wycieraczek. Ale pewnie każdą wersję można w to doposarzyć.



Awatar użytkownika
A r t u r
,
,
Posty: 1583
Rejestracja: śr cze 13, 2007 19:55
Lokalizacja: Garwolin
Kontakt:

Post autor: A r t u r » pt kwie 16, 2010 20:48

czayen pisze:Chyba nie każda wersja to miała. Chodzi prawdopodobnie o ten przekaźnik czasowy z opcją zapamiętywania częstotliwości wycieraczek. Ale pewnie każdą wersję można w to doposarzyć.
dokładnie nie każda wersja to ma, ale można właśnie dokupić ten przekaźnik (ok. 25 zł), wtedy można regulować czas wycierania, max do 15 sekund, daje manetkę na dół, przejedzie wycieraczka raz, dajesz do pozycji zero i wtedy zaczyna liczyć ile czasu jest w takiej pozycji tyle będzie opóźnienia, wtedy znów na dół i będzie ścierać o tyle sekund ile manetkę wtedy miałeś w pozycji zero czyli wyłączonej.



Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » sob kwie 17, 2010 14:47

Jezeli wymienisz przekaznik na 99 i nadal tego nie bedzie to w mkII mialem tak ze rozebralem manetki i tam byl taki maly plastik ktory trzeba bylo wyjac ("zawleczka"). Po jego wyjeciu i wsadzeniu 99 mialem czsowki :) Moze w mkIII tez tak jest.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » sob kwie 17, 2010 14:55

arturek320 pisze:
czayen pisze:Chyba nie każda wersja to miała. Chodzi prawdopodobnie o ten przekaźnik czasowy z opcją zapamiętywania częstotliwości wycieraczek. Ale pewnie każdą wersję można w to doposarzyć.
dokładnie nie każda wersja to ma, ale można właśnie dokupić ten przekaźnik (ok. 25 zł), wtedy można regulować czas wycierania, max do 15 sekund, daje manetkę na dół, przejedzie wycieraczka raz, dajesz do pozycji zero i wtedy zaczyna liczyć ile czasu jest w takiej pozycji tyle będzie opóźnienia, wtedy znów na dół i będzie ścierać o tyle sekund ile manetkę wtedy miałeś w pozycji zero czyli wyłączonej.
Chciałem już pisać na ten temat bo u mnie właśnie tak się działo :D Raz wycieraczki na dolnej pozycji latały w te i we wte a czasem co dobre 12-13 sek.

A jeszcze takie pytanie - Włączam silnik, włączam wycieraczki w dół to co ile sek. chodzą ? Taka normalna opcja bez "czasówki".

Pozatym jeżeli włącze tą "czasową opcję" a chciałbym ją ponownie zmienić powiedzmy na dłuższe działanie to co muszę zrobić ? Włączyć na zero i proces zacząć od nowa ? ? ?
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 14:56 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
RoBaL84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:27
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: RoBaL84 » sob kwie 17, 2010 17:21

[ Dodano: 17 Kwi 2010 17:22 ]
Pozatym jeżeli włącze tą "czasową opcję" a chciałbym ją ponownie zmienić powiedzmy na dłuższe działanie to co muszę zrobić ? Włączyć na zero i proces zacząć od nowa ? ? ?
luki07 pisze:w mk3 wycieraczki czasowe maja rozne nastawy predkosci, jak kolega wyzej pisal, wlacz manetke na dol,pozniej wylacza wycieraczki,daj znow na dol wowczas wycieraczki jesli chodzily szybko powinny zwolnic,kilkukrotne wylaczanie i wlaczanie w dol wycieraczek daje Ci rozne predkosci wycieraczek czasowych
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 17:22 przez RoBaL84, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grzesiek1945
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: czw lip 23, 2009 12:37
Lokalizacja: Zagorzyce
Kontakt:

Post autor: grzesiek1945 » ndz kwie 18, 2010 12:55

No dobra ale u mnie nie działają te czasówki i próbowałem na wiele sposobów i nic, przekaźnik 99 mam sprawny, to muszę kupić rogi pewnie, tak?? Ale wystarczy ten jeden po prawej czy cały komplet?? I jak się zdejmuję te rogi bo nie mam zielonego pojęcia??


[img]http://i49.tinypic.com/1h2snk.gif[/img]

Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brateq » ndz kwie 18, 2010 22:59

Jak zdejmiesz kierę to zdejmiesz i rogi, spokojnie odkręcaj, poszukaj w innych topicach ktoś już na pewno pisał na ten temat jak się boisz eksperymentować choć nie jest to skomplikowane.

Co do manetek, to mogą być styki smarem usyfione i stąd masz wariację wycieraczek, rozbierz popatrz, wyczyść.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości