jak odkrecic sterownik ABS - Golf IV??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

falkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lip 01, 2009 21:27
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

jak odkrecic sterownik ABS - Golf IV??

Post autor: falkow » czw kwie 15, 2010 09:16

witam,

może ktoś z forumowiczów odkręcał kiedykolwiek sterownik ABS/ESP z Golfa IV?
Jest on umiejscowiony pod pompą hamulcową i czy istnieje jakiś sposób na odłączenie samego modułu elektroniki bez demontażu pompy? :goof:

Dziękuje i pozdrawiam


VEK

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » pt kwie 16, 2010 19:19

Nie wiem jak dokładnie jest w MK4 ale ja niedawno wykręcałem w MK3 ABS/EDS też znajduje się pod pompą. Wystarczy kykręcic 4 śruby * od dołu modułu. Nie wiem jak tam z miejscem jest ale ja jeszcze wykręciłem 3 śruby od góry które mocują pompę w celu jej odchylenia trochę na bok aby wyjąc moduł.



Awatar użytkownika
zygit
Special Edition
Special Edition
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 10, 2009 17:44
Lokalizacja: 3city

Post autor: zygit » pt kwie 16, 2010 20:00

probowalem niedawno zmienic pompe ABS w swoim MK4, po mrozach zimowych mi padla i ABS/ESP umarlo.... po dlugich probach i walce z cholerna pompa dalem sobie spokoj, dalem mechanikowi do zrobienia. Jesli masz kanal u siebie w garazu, to powinienes dac rade od dolu wyjac sam sterownik ABS'u :helm: bedziesz musial sie jednak sporo nameczyc bo z miejscem jest strasznie slabo, jesli natomiast nie dysponujesz kanalem, to z gory polecam zebys sobie odpuscil ;p ja stracilem na to caly dzien i kicha :grrr: chociaz z gory musze powiedziec, ze ja walczylem o wyjecie CALEJ pompy ABS a nie tylko samego sterownika.


VW - poprostu DAS AUTO

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości