Komputer

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

VIMAR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 01, 2010 12:34
Lokalizacja: Płock

Komputer

Post autor: VIMAR » śr kwie 14, 2010 21:00

Witam czytałem tu różne i jestem troche ciemny w tym ale o co chodzi z kopem w golfie ja mam 93r 19,tdi ( chociaż w dowodzie niby mam 19,D i na silniku pisze turbodiesel i mam intercooler) piszą jakieś AFN ODB II o co w tym chodzi bo jeżeli się da to i w moim może jest komputer i zamiast obrotomierza mam zegar a licznik zaczyna sie na 20 i kończy na 220 i znam taki myk na obrotomierz zamiast normalnego licznika cyfrowego nawet jak mam jakieś wejście na komputer to moge moim własnym laptopem się tam podłąączyć? i jakie oprogramowanie jest potrzebne prosze o szybką odpowiedź



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » śr kwie 14, 2010 21:12

VIMAR pisze:AFN
to oznaczenie silnika
VIMAR pisze:ODB II
a to rodzaj złącza diagnostycznego
VIMAR pisze:znam taki myk na obrotomierz zamiast normalnego licznika cyfrowego nawet jak mam jakieś wejście na komputer to moge moim własnym laptopem się tam podłąączyć?
che ??

To czy masz komputer (MFA) zależy od tego jakie masz zegary...dodatkowo na manetce wycieraczek są dodatkowe przyciski do MFA

PS. Jakieś kropki i przecinki by się przydały w wypowiedzi;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 14, 2010 21:17

VIMAR, podłączyć się możesz do ECU czyli sterownika silnika i ABS jeśli masz. Nie do MFA. Na przyszłość - najszybciej działa wyszukiwarka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 357 gości