Silnik czy to już koniec?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

krzywus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr lut 06, 2008 15:56
Lokalizacja: Skoczów

Silnik czy to już koniec?

Post autor: krzywus » śr kwie 14, 2010 19:20

Witam!
Samochód odmówił mi posłuszeństwa VW bora 1,6 akl przejechane 203tkm w tym 30tkm na gazie. Ostatnio zaczął brać olej (pierścienie olejowe) oraz problemy z zapalaniem na ciepłym silniku (Cisnienie w cylindrach bardzo dobre). Nie wiem czy problemy z zapłonem to kwestia regulacji? Ostatnio jadąc nagle obroty silnika zaczęły same gwałtownie rosnąć do 5 tyś po czym same spadac do 2 tyś. Zatrzymałem auto wyłączyłem silnik i tu zaczęły się problemy rozrusznik kręcił po czym nagle go blokowało i tak w kółko. Po jakimś czasie udało się go ponownie odpalic ale falowanie obrotów uniemożliwiało dalsza jazde. Silnik nie palił na wszystkie cylindry. I tu mam pytanko czy to już koniec tego silniczka czy może jeszze da się go uratowac? Szkoda go bo pracował równiutko nie miał ubytków mocy poza braniem oleju naprawde nie można mu było nic zarzucić. Mysłałem ze mały remoncik rozwiarze problem?


Michał

mirek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 10:27
Lokalizacja: PL

Post autor: mirek87 » śr kwie 14, 2010 19:29

witam
Na dzien dobry podpiąć do kompa
ja bym zaczął od czujnika wody ( który równierz odpowiada za podawanie paliwa przy cieplym/zimnym silniku) dlatego może nie odpalać. Falujące obroty prawdopodobnie zajechana przepustnica przy tym przebiegu moze być w rozsypce ale moze samo czyszczenie pomoże. Na koniec sprawdziłbym cewke zapłonową kosztowna sprawa ale używkę idzie dostać za 100-200 zl . Na Twoim miejscu podjechałbym do kogoś kto moze podpiąć auto do kompa i sie dowiesz wszystkiego. Diagnoza około 50 zł , nowa przepustnica zamiennik kolo 300 zł, czujnik wody 70 zł



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości