Nie działa climatronic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Nie działa climatronic

Post autor: KAROL 84 » wt kwie 13, 2010 21:33

Witam mam problem z klimą w moim mk3 gti ABF z97 roku. Byłem w zakładzie gdzie napełnili mi czynnik w klimatyzacji (tzn tylko 50ml bo niby czynnik był) a klima dalej nie chłodzi. Jak włączę klimę to słychac że włącza się kompresor wentylatory zaczynają chodzic a i tak nie chłodzi. Co może byc tego powodem? Boje się ze to mógł kompresor się zatrzec a jak tak się dzieje to potrafi zabrudzic cały układ a to podnosi koszta naprawy. Jak sprawdzic co to mogło się stac? Można jakoś sprawdzic kompresor?
Pozdrawiam



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Post autor: brynol » wt kwie 13, 2010 21:41

na vagu pokazac cos moze jak to climatronic


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
yorn_123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: śr lip 18, 2007 12:09
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: yorn_123 » wt kwie 13, 2010 21:44

szwagier miał cos podobnego w audi a 4 i był zabrudzony czujnik,nie pamietam ktory ale wydaje mi sie ze jest koło panelu sterowania klimą


MK1 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3308577#3308577

MK3 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175083

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » wt kwie 13, 2010 21:47

w momencie gdy napełniali Ci klimę powinni sprawdzić kompresor, mi jak podłączali maszynę do napełniania klimy to powiedzieli, że kompresor dobry bo podobno to widać na maszynie na jakimś wskaźniku... a wyświetlacz climatronica miga zaraz po załączeniu czy nie?? Masz funkcję ECON w climatronicu?? Jeśli tak to ją wyłącz i zobacz czy chłodzi.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 13, 2010 21:51

KAROL 84, jedź do porządnego zakładu serwisująceg klimę, a nie do takiego co to teraz wyrosły jak grzyby po deszczu, gdzie mają błyskająca światełkami maszynę potrafiąca załadować czynnik i nic poza tym.
Niestety pierwssza podejrzana jest spręzarka. Jeśli słyszysz że sprzęgło się włącza a chłodu niema to możesz sobie darować całą diagnostykę elektroniczną. W dobrym zakładzi sprawdzą ciśnienie sprężarki i powiedzą czy trzeba zmienić, przy okazji pasowałoby osuszacz. Sprężarek jest od metra na allegro i szrotach. Mnie to rok temu wyszło w całości 5 stówek, ze zmianą spręzarki na sprawną używkę plus czynnik.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » wt kwie 13, 2010 22:07

Sprzęgło na pewno włącza sprężarkę. Wiem że najlepiej do fachowca jechac ale miałem nadzieję że uda się sprawdzic coś samemu a fachowcy to często mogą naciągnąc na wymianę czegoś niepotrzebnie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 13, 2010 22:54

Musisz komuś zaufać, bez sprzętu i tak sam tego nie zrobisz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » wt kwie 13, 2010 23:18

Szkoda. Jutro może podjadę do jakiegoś magika i zobaczymy co powie mam nadzieję że to nie sprężarka chociaż auto pochodzi z Włoch a wiadomo tam klima dostała już popalic więc może byc różnie.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr kwie 14, 2010 14:04

A w ogole leci jakieś chłodne powietrze? czy tylko ciepłe?
Dobrze by było podłączyć się pod vaga.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » śr kwie 14, 2010 18:30

Dzisiaj byłem u speca który podejrzewa jakiś czujnik ciśnienia w kompresorze. Czynnika było 520gr. Taka ilośc powinna już jakoś tam chłodzic a tu nic więc nawet już nie napełniał bo to nie było sensu. Za ten czujnik krzyknęli 160zł + dopełnienie + sprawdzenie kompresora+ wymiana oleju + robocizna i by wyszło ok 300-400zł o ile kompresor by był dobry. Byłem u drugiego gościa to za ten czujnik powiedział ok 100 zł i zastanawiam się czy czasem nie dac do tego drugiego gościa tylko on jest trochę zajęty a taka naprawa zajęła by może cały dzień. Zastanawiam się czy czasem nie wyciągnąc samemu tego kompresora i nie zawieśc jemu samej sprężarki to wtedy by mógł wymienic ten czujnik w między czasie. Czy da się jakoś łatwo go wymontowac? A błędy też jakieś są ale nie pamiętam jakie. Kiedyś jak podłączałem pod vaga to coś tam wykryło. Podobno można jakoś na panelu climatronica sprawdzic błędy ale nie wiem jak. Może ktoś wie? I podpowie.

[ Dodano: 14 Kwi 2010 18:31 ]
A powietrze to leci takie jak na zewnątrz



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw kwie 15, 2010 09:53

KAROL 84 pisze:Zastanawiam się czy czasem nie wyciągnąc samemu tego kompresora i nie zawieśc jemu samej sprężarki to wtedy by mógł wymienic ten czujnik w między czasie
nie słyszałem, o czujnika w kompresorze!
KAROL 84 pisze:A błędy też jakieś są ale nie pamiętam jakie.
to z czym do ludzi sie pytam :crazy:
jak nie będziesz wiedział jakie są błędy to co chcesz naprawiać, wymienisz czujnik a potem będziesz gadał, że cię naciągneli, masakra!
Podpinaj się pod vaga, będziesz wszystko wiedział. Dowiedz się jaki czujnik chcą ci wymienić, a nie pisz, że jakiś za 100 albo 160zl :chytry:



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » czw kwie 15, 2010 14:49

To jest jakiś czujnik ciśnienia który znajduje się w kompresorze. Skoro w 2 miejscach powiedzieli ze tam jest jakiś czujnik ciśnieniowy to pewnie tak jest.
A błędy to był jakiś silnik od klapki pewnie na nogi bo mi tego nie przełączało więc to nie powinno przeszkadzac.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw kwie 15, 2010 15:03

KAROL 84 pisze:To jest jakiś czujnik ciśnienia który znajduje się w kompresorze. Skoro w 2 miejscach powiedzieli ze tam jest jakiś czujnik ciśnieniowy to pewnie tak jest.
A błędy to był jakiś silnik od klapki pewnie na nogi bo mi tego nie przełączało więc to nie powinno przeszkadzac
mylisz się i to bardzo.
Climatronic jest w pełni elektroniczny i do poprawnej pracy wymaga sprawności wszystkiego co z nim współgra.
Czy climatronic ci mruga przy odpalaniu wszystkimi znakami na wyświetlaczu. jeżeli tak to możesz być pewny, że masz jakiś błąd który mówi o tym, że to nie będzie dzialać.
Czujnik ciśnienia znajduje się na osuszaczu. Na kompresorze z tego co pamiętam żadnego czujnika nie ma czujnika.
Jeżeli w 2 miejscach ci powiedzieli, że do wymiany jakiegoś czujnika trzeba wywalic kompresor z auta, to może w 2 miejscach chcą cię naciągnąć na koszty, nie pomyślałeś o tym
Sprawdź auto vagiem i wtedy pogadamy.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » czw kwie 15, 2010 15:42

To przynajmniej przewody które idą do nagrzewnicy były by zimne jak by kompresor działał.

[ Dodano: 15 Kwi 2010 15:48 ]
Pewnie źle napisałem bo pewnie chodziło o jakiś zawór a nie czujnik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości