ALL VW-Jak wyjezdzacie z zasypanych sniegiem miejsc parking

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

ALL VW-Jak wyjezdzacie z zasypanych sniegiem miejsc parking

Post autor: SCRASH » śr sty 04, 2006 21:19

Witam.Jak w temacie.Macie jakis sposob na te zasniezone parkingi ??? Codziennie rano jak chce wyjechac do roboty to z ledwoscia daje rade.Sypiecie pod auto jakies specyfiki ??? A moze jakis inny sposob ???



Adam_Zabrze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt lis 29, 2005 22:02
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Adam_Zabrze » śr sty 04, 2006 21:26

Ja wożę łopate. Koszt - 10zł w OBI :). Już mi parę razy d..e uratowała.


Aus Liebe zum Automobil.

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » śr sty 04, 2006 21:27

tak 1. i pedał :hehe: wkońcu oponki warte 1200PLN są coś warte :satan: a tak przy okazji wyjazd z podwórza mam pod górkę.

POZDRO


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
SCRASH
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: wt lis 15, 2005 13:58
Lokalizacja: KLUCZBORK
Kontakt:

Post autor: SCRASH » śr sty 04, 2006 21:34

A jak przeprawa przez taki parking trwa ok. pol godziny heblowania ? (ok. 10 metrow)


Byl Golf MK1 1.6 B+G pozniej Golf MK1 1.6 diesel
teraz jest Vectra 1.8 B+G

Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr sty 04, 2006 21:41

ja swoje miejsce parkingowa zsypałem czymś podobnym do soli znajomy mi przytachał z roboty i śnieg u mnie już nie zalega


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » śr sty 04, 2006 21:41

SCRASH pisze:A jak przeprawa przez taki parking trwa ok. pol godziny heblowania ? (ok. 10 metrow)

to nic innego jak wozić małą łopatkę ze sobą i odgarniać śnieg tylko po to aby nabrać rozpędu


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr sty 04, 2006 21:45

hanti pisze:tak 1. i pedał hehe wkońcu oponki warte 1200PLN są coś warte satan a tak przy okazji wyjazd z podwórza mam pod górkę.

tylko, że na parkingu między innymi autkami jest za duże ryzyko stuk-puk.

łopata jak pisze Adam_Zabrze jest dobrym rozwiązaniem na sypki śnieg/błoto pośniegowe. Na lód nie ma mocnego, pomaga sypnięcie drobnego żwirku czy grubego piasku lub jakiegoś żużla (najlepiej w bagażniku mieć małą metalową łopatę i woreczek/wiadereczko plastikowe czegoś szorstkiego)



Awatar użytkownika
chabina
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: śr lut 23, 2005 20:08
Lokalizacja: Wieluń / Wawa
Kontakt:

Post autor: chabina » śr sty 04, 2006 21:48

najlepiej z rozpedem jak sie da a jak juz sie stanie to delikates do przodu do tyłu pobujać i powinien pojechać :grin:



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » śr sty 04, 2006 21:50

wojteks pisze:tylko, że na parkingu między innymi autkami jest za duże ryzyko stuk-puk
tak tylko u mnie auto stoi bokiem bo wyjazdu jutro zrobie foto i pokaże ( ja nie stoję 2m od bramy na wprost, no i jest jeszcze matiz teścia


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr sty 04, 2006 22:19

hanti pisze:tak tylko u mnie auto stoi bokiem bo wyjazdu jutro zrobie foto i pokaże ( ja nie stoję 2m od bramy na wprost, no i jest jeszcze matiz teścia
Ja nie miałem na myśli krytykowania Cie, też mam oponki za 1200 (były nówki w poprzednim sezonie) ale wiem z doświadczenia że na koleiny pod blokiem nie ma mądrego. Pod domkiem to co innego, godzinka-dwie pracy łopatą i już jest odśnieżone



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » śr sty 04, 2006 22:22

wojteks pisze:Ja nie miałem na myśli krytykowania Cie
spoko ja sie nie gniewam a w odśnieżaniu mam wprawe w końcu jestem wieśniakiem :metal:


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » śr sty 04, 2006 22:45

Ja mam natomiast inny problem, na parkingu pod robota nikt nie odsniezyl od pierwszej sniezycy w piatek. Jak jest takie bloto posniegowe to mój dość niski golf dziala jak płóg, póki jedzie to jedzie, ale jak stanie to amba. Natomiast jak snieg jest ubity to jak tylko wjade to golf sie wiesz i nie pomoze zadne odsniezanie z pod kół, zawiesi sie podwoziem i jest problem, ostanito nawet pieciu chłopa miało porblem mnie wypchać. No ale w końcu cos za coś, jakoś trzeba przetrwać tą zime. Damy rade !!!



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » śr sty 04, 2006 22:50

Ja mam natomiast inny problem, na parkingu pod robota nikt nie odsniezyl od pierwszej sniezycy w piatek. Jak jest takie bloto posniegowe to mój dość niski golf dziala jak płóg, póki jedzie to jedzie, ale jak stanie to amba. Natomiast jak snieg jest ubity to jak tylko wjade to golf sie wiesz i nie pomoze zadne odsniezanie z pod kół, zawiesi sie podwoziem i jest problem, ostanito nawet pieciu chłopa miało porblem mnie wypchać. No ale w końcu cos za coś, jakoś trzeba przetrwać tą zime. Damy rade !!!
czyzbyś miał obniżone zawieszenie?



Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » śr sty 04, 2006 22:56

No własnie, zapomniałem zaznaczyć, mam tak chyba z -60\-40- w każdym bądź razie jest bardzo niski. Zastanawiałem sie nad zmiana zawieszenia na zime na standardowe, ale za duży koszt. Jakoś przetrwam ta zime.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości