Nie moge dogrzać silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Nie moge dogrzać silnika

Post autor: motorufus » śr sty 04, 2006 09:27

Witam
Od momentu założenia inst. gazowej nie mogoe dogrzać silnika. Nawet podczas długiej jazdy w trasie temperatura wacha się w granicach 60-70 stopni. W korku natomiast czasami skacze do ponad 100 stopni. Nie wiem czy jest walnięty termostat czy to poprostu parownik powoduje takie dodatkowe wychłodzenie silnika. Wcześniej w zimie nie miałem tego problemu. Instalacja jest nowa -ok- 4000 km. silniczek w trasie pali mi 8,5L gazu !!! i nie jest to kawał. W mieście równiutko 10 L. Jest to silnik 1,6 RF Gażnik. Jeżeki ktoś miał podobny problem to prosze o rade. :kac:



Awatar użytkownika
marcello
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: pn maja 16, 2005 16:07
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Nie moge dogrzać silnika

Post autor: marcello » śr sty 04, 2006 10:26

motorufus pisze:Witam
Od momentu założenia inst. gazowej nie mogoe dogrzać silnika. Nawet podczas długiej jazdy w trasie temperatura wacha się w granicach 60-70 stopni. W korku natomiast czasami skacze do ponad 100 stopni. Nie wiem czy jest walnięty termostat czy to poprostu parownik powoduje takie dodatkowe wychłodzenie silnika. Wcześniej w zimie nie miałem tego problemu. Instalacja jest nowa -ok- 4000 km. silniczek w trasie pali mi 8,5L gazu !!! i nie jest to kawał. W mieście równiutko 10 L. Jest to silnik 1,6 RF Gażnik. Jeżeki ktoś miał podobny problem to prosze o rade. :kac:
uzupelniles plyn w chlodnicy ?? (sprawdz poziom) , albo termostat padl albo gazownicy dupy dali i zle sie wcieli z chlodzeniem.


OCTAVIA i do tego COMBI

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sty 04, 2006 10:44

b0rys pisze:W korku natomiast czasami skacze do ponad 100 stopni.
a włącza ci się wentylator?, co do parownika to on niejest w stanie wychłodzić aż tak bardzo płynu w układzie, tym bardziej podczas jazdy, proponuję spr.termastat i częściowo przysłoń chłodnicę, a i do serwisu z instalacją pojedż bo może być tak jak pisze b0rys żle wpieli się z grzaniem parownika i zakłucili ci obieg płynu


:-k ...

motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » śr sty 04, 2006 11:03

wentylatar przy dużej temperaturze się włącza i jest ok. Płynu mam stan dobry, a co do wcięcia to w którym miejscu powinno być? bu u mnie jest jakieś 25 cm. przed wejściem przewowów do nagrzewnicy do kabiny



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr sty 04, 2006 11:08

ha i tu jest problem bo ja miałem inst, gazową w BMW 735 i miałem podobny problem i pojechałem do mechaniorów od gazu i mi to poprawili, a co do golfa to nie wiem gdzie dokładnie ma to być wpięte, proponuję ci przejzyj uzytkowników forum, i tym co mają silnik taki jak ty z gazem zaptyaj gdzie oni to mają dokładnie wpięte, najlepiej poproś o foto i wtedy porównasz ze swoim
Ostatnio zmieniony śr sty 04, 2006 12:18 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » śr sty 04, 2006 12:13

Dzięki za rady. Będe musiał odwiedzić gazowników a tym czasem proszę o fotki jeżeli ktoś ma takowe lub dokładny opis gdzie macie wpięty gaz w golfie "dobrze dogrzanym" :okej: :okej: :okej:



wara99

Post autor: wara99 » śr sty 04, 2006 16:26

ja mam tak jak ty w wezu od nagrzewnicy i jest ok . Prawdopodobnie masz termostat walniety czyli klasycznie sie nie domyka i po wlaczeniu silnika odrau puszcza wode w obieg a powinien po osiagnieciu 80st. Mialem to samo trasa 80st a jak wlaczylem ogrzewanie to spadala do 70st. Wymienuilem termostat i problem zniknol.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sty 04, 2006 17:02

Też tak sądzę że termostat. Zawsze się wpinają w wężę nagrzewnicy, czasem szeregowo, a czasem równolegle. To nie spowoduje niedogrzania silnika, najwyżej gorsze grzanie w kabinie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

pit7611
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 06, 2006 00:30
Lokalizacja: Białystok

KM3 termostat

Post autor: pit7611 » pt sty 06, 2006 12:02

Mam taki sam problem jak motorufus, z tym że u mnie nie dogrzewało silnika także gdy nie było instalacji gazowej- temp. nie przekraczała 70 st, a w korku rosła do 100 st. Chcę zmienić termostat, ale mam problem- nie mogę go znależć. MOże to banalny problem, ale w literaturze podano że jest on w obudowie silnika, przy wyjściu górnej rury chłodnicy, i czujniku temperatury, a u mnie tam nic nie ma nie ma tam miejsca aby go włożyć. Dodam, że mam klimę, czy w takim przypadku termostart jest montowany gdzieś indziej? Silnik 1.8 ABS MK 3



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sty 06, 2006 16:56

Z tego co wiem to 1.6, 1,8 i 2.0 mają montowany na dole, pod alternatorem. I żeby się dostać to trzeba odkręcić i odchylić pompe wspomagania co dodaje pracy trochę. Bo sam termostat to już banał, tylko trzeba zwrócić uwagę na właściwe założenie uszczelki (patrzeć przyz rozbiórce jak jest włożona). Klimatyzacja nie zmienia położenia termostatu i nie powoduje wiekszej ilości pracy, z wyjątkiem utrudnionego dostępu do węży które trzeba odczepić dla spuszczenia płynu - łatwiejszy dostęp do nich jest od dołu wtedy)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 520 gości