wymiana zarowki przy przelacznikach wentylatora w mk IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

g0g0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt mar 25, 2005 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

wymiana zarowki przy przelacznikach wentylatora w mk IV

Post autor: g0g0 » wt sty 03, 2006 19:19

Witam,
Ostatnio padla mi zarowka przy pokretlach do ogrzewania. Jak sie do tego dobrac??
Pozdrawiam
KUBA



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt lut 07, 2006 23:50

Musisz wyciągnąć środkowe pokretło. Pod nim jest umocowana żaróweczka która rozprowadza za pomocą plastiku światło na wszystkie pokrętła. Musisz ją wyciągnąć za pomocą szczypiec lub pincety, tylko uważaj żeby jej niezbić.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

adrian1i
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sty 28, 2006 13:38
Lokalizacja: lublin

Post autor: adrian1i » śr lut 08, 2006 06:18

Mam ten sam problem. I jak wlasnie wyciagnac to pokretlo? Czy musi byc ustawione w konkretnej pozycji? czy ciagnac poprostu do siebie a moze ciagnac i w ktoras strone przekrecic?



Awatar użytkownika
mg-maciek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: wt lis 15, 2005 08:21
Lokalizacja: Zdzieszowice
Kontakt:

Post autor: mg-maciek » śr lut 08, 2006 10:06

najlepszym pomysłem jest zawsze korzystać z szukaj na ten temat było dość dużo precyzyjnych informacji np tutaj :pub:


Obrazek

Wykres delikatnego grzebnięcia softu

psokol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 07, 2006 12:30
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Wyciągniecie pokretła

Post autor: psokol » śr lut 08, 2006 18:59

Witam
Wyciągniecie pokrętła to zaden problem. Przy użyciu kombinerek i kawałka szmatki, łapiesz za pokrętło nastwau prędkości i delikatnie pociągasz. Ja mialem ustawione pokretło na 2 i wyciągneło sie za 3 razem. Delikatnie szrpnąłem i gotowe. Potem długimi szczypcami złapałem za żarówke tez 2-3 szarpnięcia-delikatnie zeby nie zgnieść zarówki i żarówka wyciągnięta. gdyby nie było szczypiec mozna użyć pesetki, ale musi być twarda bo inaczej nie da się uchwycić żarówki.
Powodzenia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 409 gości