MK3 gaśnie Wam...? - problem z rozwiązaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lagwus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

MK3 gaśnie Wam...? - problem z rozwiązaniem

Post autor: lagwus » wt sty 03, 2006 11:28

Mała historia z rozwiazaniem [MK3 1.6 AEA]

1. Objawy

Sytuacja 1:
Jade sobie, aż tu nagle gaśnie i nie chce odpalić (zazwyczaj na ciepłym silniku, niekiedy już nawet przy 70 st). Postał, ostygł - odpalił jakby nigd nic. Po jakimś losowym czasie to samo
:niewiem:

Sytuacja 2:
Dojeżdżam do celu (np. sklep, wypad do kogoś). Po kilku minutach wizyty próba odpalenia autka - nieudana :grrr:

2. Walka z problemem

a) Szukanie po forum: cewka, palec, kopułka, czunik halla.
b) Wizyta u elektromechanika samochodowego:
komputer - czysto
hall pod oscyloskop - dziala pieknie
cewka - bez zarzutow
styki polaczenia - OK
przewody - luxus

zebym mial spokojna glowe i tak na przyszlosc wymienilem powyższe poza hallem, tym bardziej ze nie wiedzialem ile na tym najechane bylo

Problem nie zniknal :crazy:

3. Zmierzamy do finishu

Troche podirytowany ta sytuacja jak mi zgasl postanowilem znalezc problem i znalazlem :grin:

Wypinalem po kolei wszystie wtyczki co mialem do nich dostep, ale w efekcie koncowym, jak wypialem wtyczkę od halla (zdjecie poniżej, wtyczka którą wypinałem w czerwonym kółku) i po chwili ja wpialem auto zapalalo odrazu, az do nastepnej zawiechy.

Ponowna wizyta u elektromechanika i stwierdzenie szkoda kasy na halla skoro jest OK - na oscyloskopie faktycznie bylo OK.
Stwierdzono ze cos z komputerkiem moze byc, ale statystycznie to 1% tylko ze komputer polecial.

Z cala historia zdarzen udalem sie do fachowcow w innym miescie bo akurat tam kilka dni bylem. Chlopaki wykryli problem w kilka chwil.

Czujnik halla zawieszal sie pod wplywem wyższej niż 60-70 st temperatury.

Wymiana na nowy pokonała problem na dobre - jak ręką odjął i teraz co do przyjemności z jazdy MK3 nie mam żadnych zarzutów :-)

Widziałem wiele postów, że MK3 wam gasną - przyczyn co prawda może być wiele, ale sprawdźcie może macie ten sam problem :bigok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw sty 05, 2006 02:19

napisz w jaki sposób zdiagnozowali, że czujnik halla zawieszał się :?:



lagwus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 10:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: lagwus » czw sty 05, 2006 19:42

z tego co widze to jakies 250 km od Ząbkowic Śląskich - w Piotrkowie Tryb.


WWW szyte na Twoja miare - http://www.lagwus.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości