Golf 4 i maly problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zamordysta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 00:07
Lokalizacja: Białystok

Golf 4 i maly problem

Post autor: Zamordysta » śr kwie 07, 2010 22:40

Witam
Właśnie stałem się posiadaczem golfika 4 i mam mały problem a mianowicie przy predkości 110-120km/h samochód sie dławi i jego moc mocno spada czytałem na forum ze włącza sie NOTLAUF ale co to oznacza i co powoduje tą awarie? I teraz pytanie do was czy to jest turbina czy przepływomierz a może coś innego?
Podałbym błędy jakie pokazuje VAG ale jestem w trakcie opanowywania tego programu:/



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Golf 4 i maly problem

Post autor: PinkFloyd » śr kwie 07, 2010 22:56

Zamordysta pisze:Witam
Właśnie stałem się posiadaczem golfika 4 i mam mały problem a mianowicie przy predkości 110-120km/h samochód sie dławi i jego moc mocno spada czytałem na forum ze włącza sie NOTLAUF ale co to oznacza i co powoduje tą awarie? I teraz pytanie do was czy to jest turbina czy przepływomierz a może coś innego?
Podałbym błędy jakie pokazuje VAG ale jestem w trakcie opanowywania tego programu:/
Wpisz w szukaj słowo notlauf temat 1000 razy poruszany od lat, jezeli dotyczy to silnika TDI



Klimass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: śr mar 19, 2008 15:31
Lokalizacja: Łask

Post autor: Klimass » śr kwie 07, 2010 22:56



MÓJ MK IV
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237356][img]http://images40.fotosik.pl/142/77aec5b382c23d71.jpg[/img][/url]

Zamordysta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 00:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zamordysta » śr kwie 07, 2010 23:29

U mnie niestety nie odzyskuje mocy po 3000 obr chyba że wyłącze i włącze zapłon to wtedy jest tak jak powinno byc.Dzieki za opis Vag'a:D jutro postaram się podłączyc samochód do komputera to skopiuje błedy.

Moze i byl notlauf poruszany 1000x ale mi bardziej chodziło o druga cześć pyatnia jak napisałem bardzo swieży jestem i szukam punktu zaczepienia co to moze byc i na jakie koszta mam sie szykowac.

P.S. Jest to MK4 1.9 TDI 90KM i wydaje mi sie ze jest to oznaczenie ALH.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw kwie 08, 2010 00:41

Bo przechodzi ci w stan awaryjny... co do oznaczenia silnika to przy kole zapasowy masz wlepkę i tam jest między innymi oznaczenie silnika.

Objawy takie jak u ciebie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=notlauf

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=notlauf
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... ht=notlauf



Zamordysta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 00:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zamordysta » ndz kwie 11, 2010 01:10

Witam ponowie a wiec udało mi się podłączyć samochód do komputera i VAG-COM pokazał takie błędy w silniku:

1 Fault Found:
00575 - Intake Manifold Pressure
17-00 - Control Difference

a Polski VAG:

575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym
różnica dorególowania
519 Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71
przerwa lub zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

możecie mi wytłumaczyć o co chodzi i jak to naprawić?
i czy może to mieć związek z ta utrata mocy?

A co do silnika to mam oznaczenie na nalepce AGR ale zaworek N75 wygląda jak w ALH ktoś wie czemu?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 11, 2010 01:13 przez Zamordysta, łącznie zmieniany 5 razy.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz kwie 11, 2010 07:40

obydwa błędy są powodem "trybu awaryjnego" i najpierw zacząć trzeba od sprawdzenia czujnika G71 - usterka elektryczna alebo samego czujnika albo zaśniedziałe piny na nim lub wtyczce lub uszkodzone/przetarte kabelki do niego idące, jak usuniesz przyczynę tego błędu to wtedy się przejedź, przegoń konkretnie auto by weszło na obroty powyżej 3500 na najwyższych biegach i jeśli nie pojawi się dalej błąd 00575 to masz spokój a jeśli się pojawi to należy zrobić "logi dynamiczne" i wkleić link do logów.
Jeśli chodzi o N75 to w jego miejsce jest wstawiony N18 po lekkiej reanimacji :) i aby sprawdzić dlaczego jest taki elektrozaworek to włóż głowę za silnik za kolektor ssący i spójrz jakie masz turbo - jeśli będzie widać sztangę pomiędzy obydwiema muszlami i dźwignię zmiennej geometrii to albo ktoś wstawił turbo ze zmienną geometrią i zmienił sterownik silnika albo jest wstawiony zupełnie inny silnik i tutaj radziłbym odczytać symbol silnika bezpośrednio z jego bloku, na forum znajdziesz kilkanaście tematów z fotkami umiejscowienia oznaczenia i numeru silnika TDI.


Obrazek

sylon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 22:17
Lokalizacja: szczytno
Kontakt:

Post autor: sylon » ndz kwie 11, 2010 11:22

witam mialem identycznie mi pomoglo wyczycic czujnik turbiny i sama turbine:) po ich wyczyszczeniu ok 5miesiecy temu nic sie kompletnie nie dzieje i moge sie cieszyc z jazdy. Napewno to pomoze gdyz robilem te dwie czynnosci i pomoglo chyba ze bedziesz mial czujnik do wymiany.



Zamordysta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 00:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Zamordysta » ndz kwie 11, 2010 21:40

A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czym najlepiej czyścic ten czujnik? Do turbiny jeszcze się nie dotykam bo nawet nie wiem gdzie ona jest a znając moje zdolności to z TDI zrobi się SDI:D

[ Dodano: 12 Kwi 2010 21:45 ]
Witam przeczyściłem czujnik benzyna ekstrakcyjna i teraz wyskakuje tylko ten błąd:
00575 - Intake Manifold Pressure
17-00 - Control Difference
macie jakieś pomysły i dalej notlauf po 100-110km/h?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości