[mk2] Za duże ciśnienie w układzie chłodzenia???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aparat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 22:53
Lokalizacja: Łuków/ Lublin
Kontakt:

[mk2] Za duże ciśnienie w układzie chłodzenia???

Post autor: aparat_ » śr kwie 07, 2010 08:34

Wczoraj po raz chyba 4 od ubiegłych wakacji szlag mi trafił króciec (ten z przodu bloku). Wycieka mi nim płyn chłodniczy. Zastanawiające dla mnie jest to, ze to już kolejny raz. Poza tym nie jest to jedyny króciec który spowodował mi awarię. Wymieniałem już wszystkie, bo każdy co jakiś czas zaczyna przeciekać. Przyczyną (tak mi się wydaje) tych problemów jest za duże ciśnienie w układzie chłodzenia. Nawet w sytuacji gdy w zbiorniczku płyn jest na dnie, to po zgaszeniu auta i odkręceniu korka "wali" płyn, to samo w czasie jazdy (wtedy "wychodzi" korkiem). Jest to stały problem w mojej jettce i nie wiem jak temu zaradzić, co może być przyczyną takiego ciśnienia???? PS: nigdy nie ugotowałem mojej Jettki.
Dodam jeszcze ( bo może to ważne??), że auto w sumie jest użytkowane w pełnym zakresie obrotów- z przewagą tych wysokich:)... po prostu często dostaje porządnie po obrotach... tylko jęk idzie...:)



WOLF899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pt lis 16, 2007 23:42
Lokalizacja: Krasnystaw, Zamość,
Kontakt:

Post autor: WOLF899 » śr kwie 07, 2010 08:57

albo uszczelka albo masz peknieta glowice.


SZEROKO NISKO I TWARDO CZYLI GERMAN STYLE

aparat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 22:53
Lokalizacja: Łuków/ Lublin
Kontakt:

Post autor: aparat_ » śr kwie 07, 2010 09:11

WOLF899, Jeżeli to faktycznie problem z uszczelką ( bo głowica nie pękła), to czy możliwe jest żebym z taką usterką jeździł tak długo?? od poprzednich wakacji?? bo problem właśnie wtedy się zaczął, ale mam już dość wymieniania króćców... ??

[ Dodano: 07 Kwi 2010 09:13 ]
PS: sprawdzane było ciśnienie sprężania- wyszło 3x 12 bar i 12.5.. gdyby to była uszczelka to czy sprężanie byłoby prawidłowe?



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr kwie 07, 2010 10:30

Ja w moim mk3 z silniczkiem 2E mam twarde węże i to nieraz bardzo - jak by się napompowaną oponę od roweru ściskało ( podejrzewam uszczelkę pod głowicą - bije ciśnienie w układ chłodzenia ), ale po odkręceniu korka zbiorniczka wyrównawczego i zagrzewaniu auta bąbelki nie idą. Woda też nie wywala przez korek od zbiorniczka wyrównawczego ( sprawdzane na 2 korkach ). Co do ciśnienia mam równiusieńko 13bar na wszystkich 4 cylindrach na rozgrzanym silniku.
Z tym ciśnieniem to wolał bym żeby to była uszczelka, a nie pęknięta głowica ( taniej i w ogóle szkoda mi tej głowicy z ciśnieniem 13bar :jezor: ), bo co innego może powodować wzrost ciśnienia w układzie chłodniczym...? Chyba nic po za tym co napisane.



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » śr kwie 07, 2010 11:21

Uszkodzony korek zbiorniczka

po 2 głowica nie ma nic do ciśnienia sprężania chyba że ma wypalone gniazda zaworów i zawory lub kiedyś była mocno splanowana


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Tokaru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:28
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Tokaru » śr kwie 07, 2010 12:56

RasPL pisze:Uszkodzony korek zbiorniczka

U mnie było to samo tylko "na szczęście " zrobiło dziurę w zbiorniczku u góry a nie wywalało węży :grin: wiec na spokojnie szukałem sobie nowego zbiorniczka.



aparat_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 22:53
Lokalizacja: Łuków/ Lublin
Kontakt:

oby tylko...

Post autor: aparat_ » śr kwie 07, 2010 14:29

oby tylko faktycznie to był korek.... :) sprawdzę na innym i napiszę, może jeszcze niejeden będzie miał taki problem!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 169 gości