Dymek ze stacyjki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Dymek ze stacyjki

Post autor: Pabloss » pn sty 02, 2006 09:54

Witam. Tak jak w temacie, po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu zapłonu poszedł mi dymek. Coś sie niewątpliwie przypaliło tylko nie wiem co dokładnie. Pewnie jakieś stylki w stacyjce. Niestety po zdjęciu plastików przy kierownicy nic nie widać więc to chyba coś w stacyjce w środku. Miał ktoś z was taki przypadek ????
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 10:14 przez Pabloss, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pn sty 02, 2006 10:01

JAK ŚCIAGNIESZ TEN PLASTIK TO JEST TAM TAKA ŻÓŁTA KOSTKA MOŻE TAMTE STYKI CI SIĘ PRZYPALIŁY.(A MOŻESZ ODPALIC AUTKO?)


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pn sty 02, 2006 10:04

Tak samochód odpalam normalnie i nic sie nie dzieje podczas jazdy. Przy kostkach nic nie widać żadnych oznak przytopienia. Wydaje mie sie ze to coś w środku w stacyjce. Tam też są chyba jakieś styki ???



Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pn sty 02, 2006 10:08

JA MOAM COPRAWDA MKII ALE JAK ŚCIĄGNOŁEM PLASTIK POD STACYJKĄ TO BEZPOŚREDNIO POD STACYJKĄ WCHODZI TAM TAKA KOSTKA KTÓRA ODPOWIADA ZA ODPALANIE I I TO JEST JEDYN ARZECZ JAK MI PRZYCHODZI DO GŁOWY KTÓRA EWENTUALNIE MOGŁA DYMIĆ PODCZAS PRZEKRĘCENIA KLUCZYKA . POZDRO
PS JAK MOŻESZ JEŹDZIĆ TO CHYBA NIE MA SIĘ CZYM SPAECJALNIE PRZEJMOWAC GORZEJ JAK BY SIĘ COŚ STAŁO A TAK TO CHYBA JEST OK.


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
macil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:35
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: macil » pn sty 02, 2006 10:15

Jak jeździłem MK2 to też coś takiego miałem.
Myślałem, że to kostka od stacyjki (nawet ją wymieniłem) a tu się okazało, że to przełącznik zespolony pod kierownicą. Zaczęły smażyć się styki od wyłącznika wycieraczek.
W warsztacie zdemontowali i udało się naprawić.
Może w MK3 będzie to samo.


Obrazek
Obrazek
Radio Defending Club 161 RDC 063
Wywołanie "Chińczyk Kwidzyn"

Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pn sty 02, 2006 13:38

Miałem dokładnie to samo, po rozebraniu okazało się że to właśnie przełącznik zespolony wycieraczek. Trzeba było dokładnie przeczyścić i przesmarować miedziane blaszki i okolice, gdyż robiło się zwarcie i topiła się plastikowa obudowa wokół nich. W przypadku znacznego uszkodzenia trzeba koniecznie wymienić, koszt nowego przełącznika to jakieś 70 zł o ile dobrze pamiętam.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » pn sty 02, 2006 14:02

Rozumien ze po rozebraniu tych plastików za kierownicą zobaczę ten przełącznik i co ma dalej robić tl palis ei na wtyczce dochodzącą do tego przełącznika ??? Napiszcie troszkę więcej :-)



Awatar użytkownika
moment
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: pn paź 17, 2005 13:56
Lokalizacja: grudziądz
Kontakt:

Post autor: moment » pn sty 02, 2006 14:37

wypnij go i zobacz czy nie masz upalonych styków jak są upalone to znaczy że to to .

[ Dodano: Pon Sty 02, 2006 13:39 ]
i jak go wypniesz to mozna go do razu wymienić żeby potem nie było niespodzinki np jedziesz jedziesz i nagle stajesz.


adptery, dystanse info PW
S4B5 2,7 biturbo--- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=363667

Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » pn sty 02, 2006 15:00

Pabloss pisze:Rozumien ze po rozebraniu tych plastików za kierownicą zobaczę ten przełącznik i co ma dalej robić tl palis ei na wtyczce dochodzącą do tego przełącznika ??? Napiszcie troszkę więcej :-)
Po zdjęciu kierownicy odkręcisz 3 śrubki, które trzymają przełączniki wycieraczek i kierunkowskazów. Odpinasz kostki i zdejmujesz przełączniki. Przy kostkach raczej nic się nie pali, najczęściej poprzez zwarcie topi się plastikowa obudowa przełącznika w pobliżu miedzianych blaszek. Jeżeli w twoim przypadku to również ten plastik, po zdjęciu i rozebraniu przełączników powinieneś to wyraźnie widzieć.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 02, 2006 15:06

sprawdz i wymien odrazu bo potem bedziesz mial nie mila niespodzianke

a padl albo zespolony albo przelacznik stacyjki


pozdrawiam



Awatar użytkownika
Pabloss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:08
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Pabloss » sob sty 14, 2006 17:39

Dziękuję wszystkim za informacje. Obecnie sytuacja jest taka że zajołem sie naprawą szyberdachu i na razie zostawiłem to na później. Co ważniejsze na razie przestało sie dymić !!!!!! Pewnie jak by sie dymiło dajej to juz bym nie mógł odpalić. Ja uporam sie z szyberdachem to zaraz sie tym zajmę i napiszę co i jak.



wara99

Post autor: wara99 » sob sty 14, 2006 17:56

o kur... mialem to samo i nic nie zrobilem, a tera jak sie nagrzeje to cos smierdzi moze cos sie podtapia , ale smród jest bardziej taki jak by olej sie smarzył.

[ Dodano: Sob Sty 14, 2006 16:58 ]
ja mam poduche wiec kiery od tak nie sciagne



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob sty 14, 2006 18:34

Nie musicie się tym tak martwić, przełącznik poprostu zabrudził się i poszedł dymek. mozna to rozebrać i przeczyścić, ale póki nie dymi się za często to nic nie grozi.



Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » ndz sty 15, 2006 01:06

To chyba seryjne w golfach, bo ja mam to samo :-) Co jakis czas jak przekrece kluczyk w stacyjce to leci 1 dymek i przestaje :-) Wymienilem kostke przy stacyjce, ale nic sie nie zmienilo. Zadko sie to robi, wiec mi nie przeszkadza. Furka odpala sie normalnie.


STOP dziurom na drogach!!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości