nie działa sprężarka klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

toldek1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt paź 24, 2006 20:57
Lokalizacja: Glinik

Post autor: toldek1 » pt kwie 02, 2010 17:52

Zasilanie na cewkę sprzęgła jest?



wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: wojtf23 » pt kwie 02, 2010 17:57

masz dwa czunjniki niskiego i wysokiego cisnienia one odpowiadaja za wlaczenie sprzegla na sprezarce klimy. jak sie kreci normalnie kolo i nie jest wlaczona klima sprzeglo jest wlaczone i nie dziala sprezarka a jak zalaczasz klime czujnik (nie pamietam ktory ale napewno te wyzej wypisane) wylaczaja sprzeglo i zalaczas sie sprezarka.

Sprawdz czujniki one tez przy okazji nie zalacza sprezarki jak nie ma czynnika.



wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: wojtf23 » pt kwie 02, 2010 18:05

nie to masz zlacza do nabijania klimy. a czujniki to inna rzecz. Tak naprawde to nie wiem gdzie sa te dwa czujniki bo ja mam mk2 i one sa zaraz przy chlodnicy. mozliwe ze u ciebie moze byc podobnie. ja mam zielony w ktorym sa kable wlutowane i czarny gdzie sie wpina kable i wiem o tym ze umnie w zielonym czujniku jest upieprzony kabel i przez to mi sie nie zalacza klima a przy okazji nie mam czynnika.

A tak w ogole czynnik nawet jak ci zniknal to na zzime sie nie zostawia postej klimy bo najwiecej ubytku jest przez sprezarke klimy. tak wqiec dlatego klimy sie uzywa takze w lecie aby odparowala szyby :)



wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: wojtf23 » pt kwie 02, 2010 18:16

tak wiec zostaja czujniki albo sprezarka ale ja stawiam na ktrorys z czujnikow. bo raz dzialalo raz nie wiec moze sie zawieszac albo mozesz miec to co ja czyli naderwany kabelek ktory laczyl a teraz nie laczy. ja do mojej mk2 pytalem sie w interwelmie VW w bielsku ile taki oryginal kosztuje podal mi cene 38 zlotych



wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: wojtf23 » pt kwie 02, 2010 18:20

ja narazie szukam na allegro po zdjeciach. tylko mam troche *#cenzura#* neta wiec ty moze szybciej znajdziesz

cos widzialem na allegro i chyba sa inne niz mk2 ale jesli dobrze widzialem to sa jakies wtyczki kolo cos ala filtra taki duzy wales jest przy przewodach
Ostatnio zmieniony pt kwie 02, 2010 18:39 przez wojtf23, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pt kwie 02, 2010 22:45

marito pisze:niestety nie znalazłem zadnych czujników, ale podpiąłem miernik pod wtytczke sprężarki i pokazuje ze dostaje napięcie
jeżeli dostaje napięcie na cewkę to rozepnij wtyczkę i sprawdź rezystancję cewki (może jest spalona). powinna być ok. 4Ohm.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Elofubu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 27, 2009 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Elofubu » śr kwie 28, 2010 19:58

Witam
Podepnę się pod temat, żeby nie zaśmiecać forum.
Czy podczas wymiany paska klinowego, jakiegoś napinacza(ew. rolki) paska klinowego, bądź kompletnego rozrządu, albo ściąganiu głowicy jest konieczność odkręcenia sprzęgła sprężarki klimatyzacji?
Samochód: Golf IV AJM
Dziękuje za odpowiedź
Ostatnio zmieniony śr kwie 28, 2010 20:00 przez Elofubu, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 250 gości