Czyszczenie przepustnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Czyszczenie przepustnicy

Post autor: pkirylcz » sob gru 31, 2005 18:34

Witam.

Borykam sie z problemem gasniecia auta na biegu jalowym.
Rozebralem juz przepustnice i przeczyscilem ja benzyna ekstrakcyjna.
Podczyscilem zlacze ktore sie styka jak puszcza sie gaz i wtedy kontorle przejmuje przepustnica.

Nadal nie jest dobrze.
Samochod gasnie na b. jalowym. A jak nie zgasnie, to pracuje, ale co jakis czas spadaja mu obroty.

Czy moze miec na to wplyw zalozenie gazu, bo pierwsze takie objawy pojawily sie po regulacji kiedy ustawili mi za slaba mieszanke. Poprawili i bylo juz ok.
Samochod tylko czasami dusil sie na jalowym, tj nagle opadal obrotomierz, ale po chwili wracal do normalnych obrotow (dodam jeszcze ze obserwujac mechanizmy w czasie pracy, silnik krokowy pracuje). Myslalem ze jest to wina kiepskich przewodow. Wymienione sa teraz na nowe oryginalne i nowe swiece.

Bardzo prosze o porade co moge zrobic.
Jak mam czyscic ta przepustnice, moze cos zle albo niedokladnie przeczyscilem.
Jak moge ewentualnie sprawdzic pomiarowo czy przepustnica jest sprawna.


Pozdrawiam,
Piotrek

SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » ndz sty 01, 2006 11:03

Niestety sądzę,że to od gazu. A jeżeli nie to przepustnica do wymiany.
Jedź do jakiegoś porządnego warsztatu od gazu, niech spojrzą na tą instalację.Tam powinni mieć również komputer diagnostyczny.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » ndz sty 01, 2006 13:15

SimonVW pisze:Niestety sądzę,że to od gazu. A jeżeli nie to przepustnica do wymiany.
Jedź do jakiegoś porządnego warsztatu od gazu, niech spojrzą na tą instalację.Tam powinni mieć również komputer diagnostyczny.
No ale co od gazu??

Podaj jakies konkretne przyczyny.
Tak jak pisalem nie ma znaczenia czy auto jezdzi na benzynie czy na gazie, tak samo gasnie na biegu jalowym.

To jest sekwencyjny wtrysk gazu.
Jak ktos mi poda konkretne wyjasnienie, ze np gaz zostal zle ustawiony a to spowodowalo to i to ....
to bedzie to konkretna informacja.


Pozdrawiam,
Piotrek

SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » ndz sty 01, 2006 14:08

Wtrysk gazu ingeruje w sterownik silnika.A więc komputer przestawia się na zasilanie gazem i "zapomina" parametrów pracy na benzynie. Nie stawiałbym jednak na przepustnicę (sorki-myślałem,że to zwykła instalacja mieszalnikowa). Być może pomoże wprowadzenie nastaw podstawowych przepustnicy za pomocą testera.Mimo wszystko polecam udanie się do gazowników i u nich próbować szukać przyczyny.



Awatar użytkownika
imp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 845
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 23:31
Lokalizacja: mysłovwice/glivwice
Kontakt:

Post autor: imp » pn sty 02, 2006 00:13

objawy które masz ...to z regóły wina przepustnicy albo krokowego albo lambdy..gaz odpada jezeli na benzynie dzieje sie tak samo..krokowy tez wyczysc...zamocz go w benzynie...potem wysusz dobrze..mi pomaga..sytuacja powtarza sie mi dosc czesto..co 30 000 duzo jezdze ...czyszcze..i jezdze dalej..uwazam to za bolączke vw..wczesniej to samo miałem w polo96..pozdro


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53310&postdays=0&postorder=asc&start=0]my ex mk3 GTI 20 jahre by ABF[/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2269482#2269482]actual mk4 GTI Exlusive by AGU[/url]

6N 1.4 8V/MK4 1.6 8V/MK3GTI 2.016v/DERBY 1.1 8V/MK4GTI 1.8T 20V/6N 1.3 8V/A4 B6 1.9TDI/A4 B7 2.0TDI

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 02, 2006 00:52

Nie wiem jaki masz silnik ale albo sada lambda albo przeplywomierz albo Krokowy ktory faktycznie jest bolaczka VW ciagle sie zaciera ja swoj czyszcze co 20 000 WD 40

Pozdrawiam



zych
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: pn maja 30, 2005 14:48
Lokalizacja: Kielce

jak czyścić przepustnicę

Post autor: zych » pn sty 02, 2006 15:36

możesz napisać jak wyczyścić przepustnicę. mam 1,6 ABU i nie wiem jak się do tego zabrać



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 483 gości