Znaczek GTi w drill 2 żebrowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Znaczek GTi w drill 2 żebrowy

Post autor: Gawior » pt kwie 02, 2010 10:25

Witam. W końcu zakupiłem oryginalny 2 żebrowy grill :food: ( od GTi ABF-a z 1996r ) do mojego Mk3 GTi z 1994r. ( wcześniej był 3 żebrowy i z takim już kupiłem auto ).
Grill pomalowałem w czarny mat. Znaczek GTI w tym 3 żebrowym grillu był przyklejony na końcówkę jednego z żeber. Odkleiłem go delikatnie i chcę go wsadzić w tan nowy, malowany grill. Dolne "zatrzaski" od znaczka zaskakują o żebro, ale to tyle i jakoś się rusza i mam wrażenie że go zgubię na dziurze.

Przegrzebałem na forum chyba wszystkie tematy z pod znaku "znaczek, emblemat" i odpowiedzi nie znalazłem.

Ten znaczek GTI ile powinien mieć tych zapinek/zatrzasków ? Na dole znaczka 2 takie po ~3cm długości co zaskakują za żebro, a u góry jakieś małe wypustki bez zatrzasku takiego jak te co są na dole znaczka.

Proszę o jakieś wyjaśnienia co do tej sprawy i ewentualnie jakieś foto znaczka GTI od tyłu, bo może to wyjaśniło by sprawę ( nie znalazłem żadnego zdjęcia tyłu znaczka ).
Chciał bym dzisiaj założyć nowy grill, bo może gdzieś się wybiorę w święta jak pogoda dopisze ( na razie jeżdżę bez całego grilla i jego mocowania - dziura między lampami ).



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt kwie 02, 2010 10:49

Gawior, coś widocznie masz z tym znaczkiem nie tak...Ja u siebie wpycham znaczek w grill i trzyma tak, że żeby go wyjąć muszę grill ściągać. Może zakup sobie nowy znaczek, majątku nie stracisz i znaczka na dziurze też nie stracisz :bigok:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pt kwie 02, 2010 12:11

Jak już miał bym nowy kupić, to już wolał bym ten co delikatnie wkleić na żywicę epoksydową przeźro0czystą :grin: , bo grill ( żebra ) są pomalowane i nie zamierzam tego malować/ruszać.
Tylko zastanawia mnie czy klej dobrze chwyci tego matowego lakieru i czy nie odejdzie np. pod wpływem wody czy temperatury.

Jak wrócę do domu ( teraz jestem w pracy :grin: ) to zrobię zdjęcia tego znaczka, jak to tam wygląda i ewentualne zdjęcie jak to wygląda jak siedzi zapięte na grillu.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt kwie 02, 2010 13:16

To ja jak będę wracał z pracy, to wyjmę swój emblemat i zrobię zdjęcie z tyłu. Zastrzegam sobie jednak prawo do zapomnienia :grin:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pt kwie 02, 2010 14:55

Będę wdzięczny za zdjęcie.
W razie czego wieczorem przypomnę się na PW :grin:



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt kwie 02, 2010 17:22

No i tak to wygląda u mnie:

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pt kwie 02, 2010 20:09

Plusik oczywiście dodany za fatygę :)

Mój znaczek wygląda tak samo :/
I jakoś tak nie do końca ufam tym zaczepom. Jak go wepnę to jak by miał trochę luzu i to właśnie mnie martwi, żebym go nie zgubił.



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pt kwie 02, 2010 20:15

Jak zdejmiesz grill (dwużeberkowy), to po stronie, na której mocuje się emblemat jest taki mały otworek - oczywiście po wewnętrznej stronie grilla. W ten otworek wchodzi jeden z dolnych zaczepów znaczka. No nie ma prawa wypaść. Porób może testy wstrząsowe :grin:



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pt kwie 02, 2010 22:34

Chodzi Ci o taki mały kwadratowy otworek co jest blisko lampy z tyłu grilla ( od strony silnika ), z lewej strony grilla ( strony kierowcy ) ?



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » sob kwie 03, 2010 07:06

Dokładnie o to chodzi. Ja swojego zawsze wpinam tak, by ten dolny zaczep znaczka ładnie wszedł w ten otworek i jest git.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » sob kwie 03, 2010 09:42

ja tez zakupiłem taki oryginalny znaczek i do nieoryginalnego grila to on nie chce pasowac ale przykleiłem go sylikonem


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » sob kwie 03, 2010 11:04

Z tym że grill jest oryginalny z ABF-a z 1996r. a znaczek z 2E z 1994r. ( był przyklejony do grilla na 3 żebra ). Wsadziłem go tam (wcześniej też wsadzałem go 1 zaczepem w ten kwadratowy otworek ), ale i tak jakoś luźno mi się wydaje i jeszcze do tego porysowałem sobie dolne żebro :( nim i mam teraz rysę wzdłuż na moim nowym czarnym macie :/ ( to wszystko kara za kombinowanie, bo powinienem go tam wsadzić od początku i tyle :jezor: ).



opixx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:42
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: opixx » pn kwie 12, 2010 11:42

roger18sx, witam kolego.jestem z okolic sanoka i mam problem z gaźnikiem w golfie mk2.ponoć znasz się troche to przydałaby mi się mała pomoc.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt kwie 13, 2010 08:12

Jeżeli pytanko skierowane jest do mnie to w gaźnikach nie siedzę ( od czasu jak miałem Cinquecento 700cc na gaźniku :jezor: ). Do tych spraw mam bardzo dobrego fachurę zajmującego się tylko i wyłącznie gaźnikami przy trasie Częstochowa-Katowice ( zjazd na Olsztyn ).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 307 gości