Silnik losowo nie odpala na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Pablo190
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 11:05
Lokalizacja: Lidzbark Warm.

Silnik losowo nie odpala na benzynie

Post autor: Pablo190 » czw kwie 01, 2010 19:51

Passat 1,8 ABS (90KM) + LPG (II generacji).
Auto czasem nie odpala na benzynie, na LPG odpala zawsze. Co ciekawe gdy odpalę na gazie i nawet po 10 sekundach przełączę na PB (przyciskiem na centralce) to nie gaśnie, pracuje na benzynie bez problemu, można jeździć. Jak zgaszę to znowu nie odpala na PB.
Pompa sprawna, przekaźnik pompy sprawny (sprawdzałem na krótko i działają 100/100 razy). Zastanawia mnie sterowanie przekaźnika pompy, bo nie zawsze "cyka" po włączeniu zapłonu (czy to normalne?). Jest jeszcze przekaźnik od rozłączania wtrysku założony przez gaziarzy, którego jeszcze nie sprawdzałem (ciemno się zrobiło i nie zdążyłem).
Jak sprawdzić czy przekaźnik od pompy paliwa jest prawidłowo sterowany?
A może jakieś inne sugestie?

[ Dodano: 02 Kwi 2010 19:25 ]
Już wiem co się dzieje tylko nie wiem dlaczego
Zdjąłem osłonę z przekaźnika pompy i zwarłem "ręcznie"- pompa paliwa pracuje, zakręciłem rozrusznikiem, silnik odpalił i dopiero po ok 2 sekundach od odpalenia przekaźnik dostał napięcie na cewkę i nie musiałem już trzymać palcem.
Czyli przekaźnik od pompy paliwa (który jest sprawny) nie załącza pompy podczas kręcenia rozrusznikiem, a dopiero po ok 2 sek. od odpalenia.
Gdzie szukać usterki?!



Awatar użytkownika
Biperr0
I choose You!
I choose You!
Posty: 816
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 22:55
Lokalizacja: TarnoVWskie Dziury
Kontakt:

Post autor: Biperr0 » sob kwie 03, 2010 19:08

Pablo190 pisze:Czyli przekaźnik od pompy paliwa (który jest sprawny) nie załącza pompy podczas kręcenia rozrusznikiem, a dopiero po ok 2 sek. od odpalenia.
Gdzie szukać usterki?!

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.Przekaźnik to pierwsze co , drugie to może być stacyjka.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 222 gości