Wgniecenie podwozia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cookies
Forum Master
Forum Master
Posty: 1808
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 20:52
Lokalizacja: Elbląg

Wgniecenie podwozia

Post autor: cookies » ndz mar 28, 2010 11:02

Witam, wczoraj wymieniałam tłumik i "fachowcy" nie mieli miejsca na kanale więc podniesli auto na lewarku duzym, wymienili tłumik i ok, dzis rano dopiero zauwazylam ze gnietli mi z tyłu pod nogami pasażera podłoge dość mocno i pewnie zrobili dziure choc nie jestem pewna,
teraz pytanko jak w miare dobrze to zrobić ? klepac? itp?
dzieki za pomoc



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 28, 2010 11:08

Jeżeli nie ma dziury to na własną rękę wyklepać. Jak jest dziura to można do blacharza podjechać żeby rzucił okiem fachowca.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » ndz mar 28, 2010 11:08

cookies pisze:"fachowcy"
Ja by już takim fajtłapą auta nie oddał :grrr: Najpierw to trzeba by zobaczyć jak to wygląda pod spodem czy zabezpieczenie podwozie nie jest zdarte i czy jest faktycznie dziura na wylot- potem ściągnąć wykładzinę i "wyklepać" to wgniecenie - najlepiej nie bezpośrednio młotkiem ale przy pomocy jakiegoś drewnianego klocka- żeby nacisk rozłożył się równomiernie. A na koniec zabezpieczyć podwozie w miejscu wgniecenia.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
cookies
Forum Master
Forum Master
Posty: 1808
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 20:52
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: cookies » ndz mar 28, 2010 11:12

Juz siedziałam pod autem zabezpieczenie niestety w miejscu gdzie byl lewar zdarte , wsadziłam palec i wydaje mi sie ze blacha cala ale nie dam reki uciąć , co do srodka to chyba poczekam na cieply dzien bo to trzeba fotel wyjąc wykładzine cała itd...... chyba ze sie myle?

[ Dodano: 28 Mar 2010 11:13 ]
tylko sie zastanawiam czy toi sie da wyklepac bo dośc spore wgniecenie srednicy 15cm na głebokośc ok 5cm :grrr:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 28, 2010 11:22

da się wyklepać...tylko nie będzie wyglądało jak z fabryki. Duży młotek i kawal drewna żeby blachy nie zniszczyć i będzie dobrze. Ja bym się pokusił o klepanie bez wyciągania wykładziny...to jest w takim miejscu że nie musi być idealnie równo.



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

Post autor: mara_010 » ndz mar 28, 2010 11:27

Dokladnie wziac jakis klocek drewniany i najlepiej pod to jeszcze deske i pare mocnych uderzen mlotkiem i powinno byc dobrze :) potem na wszelki wypadek jedz do blacharza niech zobaczy co i jak tam jest :)
ale przed Tym jedz do tych "fachowcow" i powiedz zeby Tobie zwrocili za usluge albo zaplacili za usluge u blacharza, bo to co oni zrobili to jest nie powarzne :)


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości