Jak naprawić tylną wycieraczke???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Embrion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak naprawić tylną wycieraczke???

Post autor: Embrion » czw gru 29, 2005 13:23

Witam wszytkich serdecznie :bigok:
Mam problem z tylną wycieraczka.
A mianowicie to w ogole nie dziala. Jak kupilem swojego MK2 to dzialala gdy byly wlaczone swiatla mijania. :crazy:
Gdzies mi sie przewody zwarły, chyba przy przełączniku swiatel. Pozniej pokrecilem troche przewodami przy klapie i teraz wcale wycieraczka z tyłu nie smiga a w tych warunkach pogodowych to nie jest za ciekawie.
Moze ktos z kolegow forumowiczów moze mi poradzic jak usunac to usterke? :)
Z góry dziękuje za pomoc.

---Ave VW---
---Ave Golf---
:grin:



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » czw gru 29, 2005 13:32

Zobacz czy bezpiecznik jest cały (bodajże nr 4). Zobacz czy prąd dochodzi do kostki przy silniczku z tyłu. Jeżeli miałeś komedie przy światłach mijania, trzeba sprawdzić przełącznik zespolony przy kierownicy, te miedziane blaszki i plastiki się przecierają, czasem może robić się zwarcie i lekki dymek nawet. Miałem tak u siebie, trzeba było przeczyścić dokładnie. Jeżeli przy kierownicy jest wszystko ok, kable nie są poprzecierane i dochodzi prąd i napięcie sterujące do kostki z tyłu, zostaje silniczek. Może już czas na jego wymianę.


ex BvLin3K
Obrazek

Awatar użytkownika
Embrion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn paź 31, 2005 10:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Embrion » czw gru 29, 2005 14:55

Bezpiecznik jest ok. A co do przełącznika zespolonego to chodzi o ten w kolumnie kierownicy do m.in. zmiany swiatel drogowych na mijania i odwrotnie oraz kierunków? Jesli tak to trzeba zdjac kierownice, prawda?
Kurcze a jezeli chodzi o kostke i silniczek w klapie to nie moge sie za bardzo do nich dostac a nie chce polamac tego panelu :/
Aaa moze tez tak byc ze przewody sie poprzecieraly i zwieraja z masa.
Dobra to juz naswietliles mi sprawe i za to wielkie dzieki :pub:
Musze troche z tym pocwiczyc...
Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
metju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: czw mar 24, 2005 10:49
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: metju » czw gru 29, 2005 15:42

Tak, przełącznik zespolony to ten na kolumnie kierownicy. Właściwie to są dwa oddzielne - kierunkowskazy i wycieraczki. Trzeba zdjąć kierownicę żeby się dostać. Panelu w klapie nie połamiesz, jak będziesz ostrożnie zdejmował. Nie wiem jak w dwójce, ale w trójce trzeba odkręcić srubkę przy uchwycie, a reszta siedzi na wtrzaskach, prosta sprawa. Niestety jak nie wiadomo o co chodzi, trzeba sprawdzić wszystkie elementy, od przełączników aż do silniczka. Powodzenia!


ex BvLin3K
Obrazek

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt gru 30, 2005 00:30

Przecież w MKII mankamentem z racji wieku jest połamana instalacja elektryczna (wiązka) na łączeniu klapa-nadwozie.Zdejmij osłonę ,tę charmonijkę i zobaczysz co się porobiło.



Awatar użytkownika
FosGate
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 04:53
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: FosGate » pt gru 30, 2005 00:40

Tomasz Żaguń pisze:Przecież w MKII mankamentem z racji wieku jest połamana instalacja elektryczna (wiązka) na łączeniu klapa-nadwozie.Zdejmij osłonę ,tę charmonijkę i zobaczysz co się porobiło.

ZGADZAM SIE :)


_______________________________
www.stylepoznan.com

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości