Rozrusznik przestał nagle kręcić.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafreality
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Rozrusznik przestał nagle kręcić.

Post autor: rafreality » śr mar 24, 2010 20:19

Witam
Mam taki objaw. Wszystko ładnie śmigało, a tu nagle wsiadam do auta i tylko słychać przekaźnik, a rozrusznik nic nie kręci. Pompa też chodzi, słychać.

Czy to koniec rozrusznika czy może jakiś bezpiecznik jeszcze jest?

Dzięki za wszelką pomoc.



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

Post autor: mara_010 » śr mar 24, 2010 20:33

Moim zdaniem to walniety bedzie bendix :)


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

Awatar użytkownika
rafreality
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: rafreality » czw mar 25, 2010 08:31

Dzisiaj wykręcę go i zobaczę.
Nie ma żadnych oznak po nim. Zero dźwięków wydaje i lampki nawet nie przygasają jak próbuję zapalić.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw mar 25, 2010 08:49

mara_010, nie jest walnięty bendiks tylko elektromagnes który go uruchamia jeśli już. Bendiks to ta część z zębatką na ramieniu, która się wysuwa dzięki elektromagnesowi. Bendiks to inaczej sprzęgło.

rafreality, jak nie jesteś "cykor" i nie boisz się iskierek, to weź sobie klucz jakiś płaski i zewrzyj ze sobą nakrętki/zaciski: ten na który przychodzi przewód plus z akumulatora na cewce elektromagnesu z tym na rozruszniku. Masz tam trzy nakrętki na 13 kluczyk, mniej więcej jak pokazałem obok: +o---o---oRozr. zwierasz te dwa skrajne, tą w środku omijasz. Zadbaj o to żeby auto było na luzie na wszelki wypadek. Jeśli rozrusznik jest ok to zacznie się kręcić. jeśli nie to również do przejrzenia szczotki i komutator. Tylko nie kręć za długo, bo nieobciążony rozrusznik na wale nie lubi tego...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
rafreality
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw sty 22, 2009 18:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: rafreality » czw mar 25, 2010 18:24

Dzięki za świetny opis tego sposobu !

Dzisiaj doszedłem do takiego wniosku. Rozrusznik przestał dostawać napięcie.
Stały + dochodzi cały czas, tylko ten od stacyjki nie idzie,
więc sprawdziłem przewody wychodzące ze stacyjki i tak:
1. Czerwony ma stałego + cały czas
2. Czerwony z czarnym paskiem nie dostaje + jak przekręcam w pozycję rozrusznika.

Z tego wnioskuję, że muszę wymienić stacyjkę lub jakieś jej elementy,
jeżeli ten czerwony z paskiem czarnym to wyjście na rozrusznik.

Dodam, że pompa ciągnie paliwo przy przy przekręcaniu na stacyjkę,
natomiast ta kolejna pozycja przekręcenia stacyjki kiedy rozrusznik wydaje mi się, choć nie jestem do końca pewnien, powinien kręcić
to tylko cyka przekaźnik tzw.przekaźnik "zwalniania styku X", który domyślam się
wyłącza takie rzeczy jak lampy i radio dla efektywnego zakręcenia rozrusznikiem.

Tylko czy brakuje jeszcze jednej pozycji w stacyjce, tej po tym przekaźniku, skoro nie daje napięcia na czerwony z czarnym paskiem ?

P.S.
Naciąłem tego czerwonego grubego i tego czerwonego z czarnym paskiem i próbowałem śrubokrętem zewrzeć na załączonym zapłonie, ale tylko iskry mi poleciały, a rozrusznik nie ruszył, sądzę że stacyjka zwiera to pewnie lepiej.

Jak się mylę, to proszę mnie poprawić, jutro dalsze zmagania na kanale, na razie zapala z górki :) :bigok:
Ostatnio zmieniony czw mar 25, 2010 18:27 przez rafreality, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » czw mar 25, 2010 21:30

rafreality pisze: ten czerwony z paskiem czarnym to wyjście na rozrusznik.
Tak i kończy się na rozruszniku . Weź sobie kawałek przewodu z wsuwką , zamień go z czerwono-czarnym na rozruszniku i dotknij do plusa /może zaiskrzyć/jak ruszy to kostka stacyjki zwalona.Jeżeli ruszy na sposób opisany przez kolegę -=ren=-, to oznacza że jest uszkodzony elektrowłącznik . Na FAQ jest ładnie opisana konserwacja rozrusznika . Powodzenia .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości