AEE i falowanie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

AEE i falowanie.

Post autor: Mati44 » śr mar 24, 2010 10:37

Witam jakiś czas temu miałem standardowy problem z AEE czyli falowanie obrotów wyczyściłem przepustnice i jest lepiej ale to jeszcze nie to wczoraj zniknęło zupełnie sanie dzięki naszemu forum dowiedziałem się co jest przyczyną a mianowicie ten zaworek na przewodzie od filtra węglowego po jego odłączeniu silnik normalnie chodzi na ssaniu a więc wymiana tego zaworka mnie czeka i teraz jak on się poprawnie nazwa i gdzie mogę go dostać i czy wie ktoś jaka morze być cena pytałem się w motoryzacyjnym ale nie mieli takiego czegoś.
PozdraVWiam



cyrulinski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt lis 21, 2008 20:41
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: cyrulinski » śr mar 24, 2010 13:32

Czym objawiał się u Ciebie brak sania i gdzie dokładnie jest ten zaworek bo też mam z tym troche problemów ale u mnie co ciekawe niekiedy sanie załapuje jednak często nie.I jeszcze jedna ciekawostka że problem jest tylko przy odpalaniu a jak odpali to trzyma podwyźszone obroty nie dusi sie i jest ok.Pzdr.



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Post autor: Mati44 » śr mar 24, 2010 14:12

Brak ssania objawia się tym że kiedy silnik jest zupełnie zimny to nie chce odpalić bez gazu w momencie kiedy odpali puści się gaz to przez chwile utrzymuje wolne obroty ok 650 czyli tak jakby był rozgrzany zaczyna falować i gaśnie na zimnym silniku powinien utrzymywać obroty w zakresie 1200 ssanie jak jest zupełnie rozgrzany to 650 w AEE bynajmniej a obroty nie powinny falować w momencie kiedy się nagrzeje u mnie już jest ok zapala normalnie obroty 650 równo ale czasami załączy sanie na rozgrzanym silniku pali wtedy nie wiarygodnie dużo na początku się tak działo ale teraz ten zaworek chyba siadł do końca i ssania niema w cale a zamorek czasami dość głośno klekocze co też jest dziwne zobaczę co będzie po wymianie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości