czujnik temperatury cieczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

czujnik temperatury cieczy

Post autor: dominik7 » śr gru 28, 2005 20:15

mam taki problemik-jak widac w opisie mam jette.Niedawno wymienilem termostat(vernet)autko 3ma ladnie temperature.Tylko...czasem(ostatnio to zauwazylem)jest tak ze w miescie temperatura troche sie cofa(naprawde nieznacznie-w porownaniu z trasa)ale wtedy sie wlacza wentyl(na chwile).czy tak powinno byc?czy moze wskazowka mi przeklamuje( na trasie jest nieznacznie dalej niz polowa).wtedy musze wymienic czujnik wglowicy.ale chyba wymienie i w glowicy i w chlodnicy.Ile one kosztuja?bardzo wdzieczny bede za pomoc.

[ Dodano: Sro Gru 28, 2005 20:20 ]
nikt mi nie pomoze?



greg

Post autor: greg » śr gru 28, 2005 22:36

podstawa nie panikować - na trasie normalne że skoczy troszkę wyżej, w miescie że idzie w górę i potem się cofnie tyż dobrze - znaczy się i termostat się otwiera i wiatrak się załacza.Te czujniki nie są drogie tylk ja nie wiem czy jest sens skoro i się otwiera i wentylator załacza a nie wchodzi na czerwone pole.



holbi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt gru 02, 2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: holbi » śr gru 28, 2005 23:21

ja mam za to pytanko przy okazji tematu. mam vw golf 3 silnik 1,8 od niedawna, wcześniej przy większych temperaturach powietrza nie zwracałem na to uwagi ale teraz temperatura cieczy w trasie utrzymuje się na poziomie nierozgrzanego silnika tj poniżej 70 stopni na kreseczkach. w mieście gdy trochę jeżdżę w korkach jest ok tzn ok. 90, nie wiem czy tak niski wskaźnik temperatury jest spowodowany niską temperaturą na zewnątrz czy też mam uszkodzony termostat. proszę o fachową poradę



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » śr gru 28, 2005 23:54

tak tylko ze termostat ktory wyciagnelismy mial 5 przewierconych dziur...samochod w lato sie grzal.Najprawdopodobniej albo dlatego ze mial caly czas duzy obieg ktory notabene nie byl calkowicie duzy albo mial popsute te czujniki.Uszczelka pod glowica jest OK.

[ Dodano: Sro Gru 28, 2005 23:00 ]
najpewniej to termostat.wymien a i spalanie powinno spac.Koszt samego termostatu to ok.39zl.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 523 gości