połorzenie wskazówki obrotomierza w mk IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

stiepankowic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 10, 2009 19:57
Lokalizacja: Świebodzin

połorzenie wskazówki obrotomierza w mk IV

Post autor: stiepankowic » pn mar 22, 2010 09:22

Witam Wszystkich,

Podczas czyszczenia tarcz liczników w moim mkIV, trąciłem palcem wskazówkę od obrotomierza w wyniku czego przesunęła się ona z pozycji zerowej w dół. Obecnie przy wyłączonym zapłonie wskazówka nie wskazuje stanu zero tylko znacznie poniżej. Gdy odpalę silnik obrotomierz rozpoczyna pracę i wskazówka pokazuje około 200obr/min na jałowym biegu, czyli przekłamuje o jakieś 400obr/min.

Moje pytanie jest takie, jak powrócić do poprzedniego stanu, aby wskazówka obrotomierza rozpoczynała prace od stanu zerowego? Jak ustawić położenie zerowe wskazówki?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » pn mar 22, 2010 10:09

Przekręć ją palcem w kierunku przeciwnym do zegara do pozycji zero



stiepankowic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 10, 2009 19:57
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: stiepankowic » pn mar 22, 2010 10:32

Obecnie gdy silnik jest zgaszony to wskazówka obrotomierza „stoi” na wyświetlaczu godziny. Próbowałem ja przestawiać palcem ponownie w miejsce zero ale po podaniu napięcia, przekręceniu kluczyka wskazówka ponownie cofa się na wyświetlacz zegara a jak odpali silnik to startuje ale wskazuje mniej niż tysiąc obrotów.

Faktem jest że cofałem ja zgodnie z ruchem wskazówek zegara, spróbuje zrobić to przeciwnie.

[ Dodano: 22 Mar 2010 11:07 ]
NIC TO NIE POMOGŁO



carollo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn lis 17, 2008 11:19
Lokalizacja: WA-WA

Post autor: carollo » pn mar 22, 2010 18:31

kolego...bierzesz wskazówkę i lecisz nią aż do końca skali na blacie jak poczujesz opór musisz popchnąć wskazówkę dalej o mniej więcej tyle ile Ci pokazuje poniżej zera.
Jak już to zrobisz to palcem wracasz i tu deraz delikatnie.....opór powinien pojawić się ok 1 grubości wskazówki poniżej zera.
Jeśli jeśli jeszcze musisz wprowadzić jakieś korekty musisz lecieć wskazówką w jedną albo drugą stronę do momentu kiedy poczujesz opór na wskazówce. :hmm:



stiepankowic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lut 10, 2009 19:57
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: stiepankowic » czw mar 25, 2010 06:33

ZADZIAŁAŁO! dziękuję za pomoc :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości