Zegary - Licznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Zegary - Licznik

Post autor: Piotrus! » ndz mar 21, 2010 17:07

A wiec mam problem z zegarami a dokladniej z komputerem FIS tyle ze posiadam nie tego kompletnego tylko polowe :P (nie wiem jak to okreslic dokladnie :/)
dokladnie taki http://www.allegro.pl/item932797669_vw_ ... uropa.html

I teraz mam taki oto problem.
Problem tkwi w pokazywaniu spalania, komp pokazuje mi w trasie spalanie 7l a wg obliczen wychodzi rowne 10 czyli jak by przeklamywal o 3 l:/ (wiem ze mam termostat do wymiany idzie juz do mnie =]) druga sprawa... komp tak jakby sie zawiesza na spalaniu srednim w danym momencie, podjezdzam do swiatel to pokazuje wartosc taka jaka byla np z 5 sec temu. Trzecia sprawa tez dotyczy sredniego spalania, na postoju pokazuje mi czesto 4,x l/100 na postoju :o a co lepsze nieraz tak bywa ze poakzuje mi nawet 3x,x l/100 podczas postoju :kac:

byl podpinany pod kompa, komp pokazuje wszystko dobrze czyli czy pokazuje x l/100 czy tez xx,x l/100 na zegarach komp pokazuje normalne spalanie czylo 1,x l/h...

Jeszcze dodatek, po podlaczeniu pod kompa pokazalo mi ze zegary sa od A4 Kombi :goof:

wie ktos co to moze byc za przyczyna? Czy to jakis czujnik ktory tak wariuje? Od czego mam zaczac w szukaniu przyczyny?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 21, 2010 17:19

podaj numer zegarów... napis KOMBI nie znaczy że są z kombi:)
Co do spalania średniego to można w zegarach zmienić przeliczanie...o 5, 10 lub 15 %
Piotrus! pisze:komp tak jakby sie zawiesza na spalaniu srednim w danym momencie, podjezdzam do swiatel to pokazuje wartosc taka jaka byla np z 5 sec temu. Trzecia sprawa tez dotyczy sredniego spalania, na postoju pokazuje mi czesto 4,x l/100 na postoju
na pewno mowa o spalaniu średnim a nie chwilowym ?? Jak chwilowe i zegary z immo2 to raczej norma...trochę niedopracowane to jest



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » ndz mar 21, 2010 17:55

No moze i chwilowe :p male przejezyczenie ;)
No moze i nie sa dopracowane ale zeby az tak? zeby tak skskalo to spalanie i sie zaiweszalo na takich wielkich ilosciach? :o

Co do nazwy to bylo "A4 kombiinstrument"...

niestety nr nie posiadam gdzy nie wyciaglem ich :/
z etki wychodzi ze nr czesci to 1J0 920 821 AX
nie wiem czy dokladnie o ten nr Ci chodzi :/ ale jak psialem, zegarow nie sciaglem to nie dysponuje innym a 100% pewnosci ze to sa te zegary nie mam...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 21, 2010 18:39

Piotrus! pisze:1J0 920 821 AX
taki numer to zegary z immo2 także spalanie chwilowe na postoju jakie Ci pokazuje to norma.
O spalaniu średnim gdzieś w tym temacie pisało http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160485 ...jak zmienić w zegarach jeżeli zaniża lub zawyża



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » ndz mar 21, 2010 20:40

Qto pisze:
Piotrus! pisze:1J0 920 821 AX
taki numer to zegary z immo2 także spalanie chwilowe na postoju jakie Ci pokazuje to norma.
O spalaniu średnim gdzieś w tym temacie pisało http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160485 ...jak zmienić w zegarach jeżeli zaniża lub zawyża
wlasnie otworzylem ten temat ^^
tylko troche sporo stron :( ale zaraz sie wezme za lekturke :food:

a tak szybko, da sie zminic na takie zegary u mnie na pelny fis aby dzialalo wszystko? ;>
nie chodzi mi jak to sie robi bo pewnie wyczytam na dniach ale czy sie da ;) aby wszystko dzialalo oczywiscie....



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » ndz mar 21, 2010 22:04

da się :)
numery zegarów takie jak na gadu podałem...szczegóły w temacie powyżej :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości