Problem z oświetleniem tylnej tablicy rejestracyjnej...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Problem z oświetleniem tylnej tablicy rejestracyjnej...

Post autor: __Alex__ » sob mar 20, 2010 16:28

Witam.

W moim Golfie II nie działa oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej. (Nie działało odkąd kupiłem samochód)
Sprawdziłem żarówki i wyglądają na dobre tzn . mają cały drucik w środku.
Odpiąłem więc lampkę od tej kostki i sprawdziłem czy jest prąd- nie wiem czy dobrze sprawdziłem ale wyszło że nie ma.
Nie znam się na tym wszystkim i nie wiem za bardzo jak się za to wziąć.
Nie wiem czy ma też to z tym związek ale od pewnego czasu nie działa mi tylnia wycieraczka (na początku się zacinała, a później całkiem przestałą działać), lampka w bagażniku (nie wiem tylko czy kiedykolwiek działała- żarówka dobra) oraz podgrzewanie tylnej szyby (wysiadało nie dawno)

Jak napisałem wcześniej nie znam się na tym wszystkim, więc prosiłbym o pomoc jakieś wskazówki jak to naprawić gdyż niestety nie mam teraz kasy na wizytę w warsztacie...
Ostatnio zmieniony sob mar 20, 2010 17:05 przez __Alex__, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » sob mar 20, 2010 18:48

opcja szukaj nie gryzie

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
tu masz napisane co masz zrobic ja miałem ten sam problem w razie czego to pisz



Tokaru
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt mar 02, 2010 12:28
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Tokaru » sob mar 20, 2010 18:54

Witam

sprawdz kable w gumowej oslonie idace z budy do klapy (po lewej stronie) lubia sie niestety zrywac.



__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: __Alex__ » sob mar 20, 2010 21:23

janek1350 pisze:opcja szukaj nie gryzie

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
tu masz napisane co masz zrobic ja miałem ten sam problem w razie czego to pisz
Wiem, że szukanie nie gryzie ;) ja szukałem tylko jak widać nie skutecznie, znalazłem inny temat też o oświetleniu tablicy rejestracyjnej ale był zamknięty więc utworzyłem nowy, tak czy tak źle wyszukałem - sorry :bajer:
Dzięki za link bo przeglądając tamten temat widzę że sytuacja bardzo podobna, jakby co to Moderator mógłby posty z tego tematu przenieść do tamtego tematu, a ten usunąć :)
Tokaru pisze:Witam

sprawdz kable w gumowej oslonie idace z budy do klapy (po lewej stronie) lubia sie niestety zrywac.

Ok, jutro postaram się sprawdzić.



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » sob mar 20, 2010 21:27

na 100% są przerwane kable w gumowej lewej osłonie sprawdz to ja miałem to samo polutowałem je i wszystko działa bez problemu pozdro



__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: __Alex__ » ndz mar 21, 2010 18:06

janek1350 pisze:na 100% są przerwane kable w gumowej lewej osłonie sprawdz to ja miałem to samo polutowałem je i wszystko działa bez problemu pozdro
No i rzeczywiście, - przerwane wszystkie kable w osłonie...

Obrazek

Widać że już kiedyś były lutowane (niebieskie), tyle tylko że te kable ciężko teraz będzie zlutować ze sobą tak aby wsadzić je z powrotem w tą osłonę ( harmonijkę, kabelki po prostu są już na styk i nie da się więcej pociągnąć i nawet przeciągnąć przez tą osłonę, a np. kabel brązowy jest jeszcze w jednym miejscu uszkodzony.
Nie wiem teraz jak to zrobić...



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » ndz mar 21, 2010 18:10

Przedłuz sobie troche te kable bedzie ci je lepiej polutować ja tą gumową osłonke rozciołem włozyłem doniej kable i zaizolowałem tasmą izolayjną

A przedłuż je za pomocom innych kabli o tej samej srednicy nie muszą byc tego samego koloru wazne zeby były dobrze podłaczone i polutowane
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 18:12 przez janek1350, łącznie zmieniany 1 raz.



__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: __Alex__ » ndz mar 21, 2010 18:18

janek1350 pisze:Przedłuz sobie troche te kable bedzie ci je lepiej polutować ja tą gumową osłonke rozciołem włozyłem doniej kable i zaizolowałem tasmą izolayjną

A przedłuż je za pomocom innych kabli o tej samej srednicy nie muszą byc tego samego koloru wazne zeby były dobrze podłaczone i polutowane
Ok dzięki, Musze tylko najpierw kupić jakaś tanią lutownicę i ewentualnie trochę kabla bo nie mam.

A te kabelki to są o jakiejś standardowej średnicy? Mam nadzieję że dostane je gdzieś w hurtowni, jutro podjadę kupić.



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Post autor: janek1350 » ndz mar 21, 2010 18:24

W kazdej hurtowni elektrycznej dostaniesz takie kable utnij sobie kawałeczek starego kabla i wez je do sklepu i powiedz ze o takiej srednicy potrzebujesz.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » ndz mar 21, 2010 21:17

janek1350 pisze:tą gumową osłonke rozciołem
Kolego tutaj poszedłeś na łatwiznę.Mnie się udało upchnąć ją w klapie,nie było to proste ale się udało :grin: __Alex__, kup sobie jeszcze termokurczkę ,groszowa sprawa a w tej sytuacji doskonale zastępuje taśmę izolacyjną .


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

__Alex__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 28, 2007 18:52
Lokalizacja: Polska

Post autor: __Alex__ » pt mar 26, 2010 21:58

Zrobiłem ;)

Dzięki za pomoc :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 428 gości