Pojedynczy głuchy stuk, stukot, pukan w przednim zawieszeniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Pojedynczy głuchy stuk, stukot, pukan w przednim zawieszeniu

Post autor: bo3ek » pt mar 19, 2010 22:06

Witam.

Mam następujący problem. Mianowicie zacząłem słyszeć pojedyncze stuknięcie w dochodzące jakby z przedniego koła od strony kierowcy podczas kręcenia kierownicą. Odgłos ten słychać zarówno podczas parkowania przy kręceniu kierownicą jak również podczas kręcenia na postroju przy zapalonym jak i przy zgaszonym silniku..

Gdy np na postoju koła są na wprost do kierunku jazdy i przykręce kierownicą powiedzmy jeden obrót w prawo a później w drugą stronę to właśnie słychać "stuk".

Jest to głuchy nie metaliczny dźwięk jak by coś podczas kręcenia sprężynowało ąz do momentu gdy puszcza i przeskakuje... (nie wiem jak inaczej to opisać).

Macie może jakiś pomysł co to może być?? Dodam tylko że na szarpaku nic nie wyszło, poza tym wszystkie gumy wahaczy były rok temu wymieniane.


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pt mar 19, 2010 22:20

sprawdz czy Ci sprężyna nie pękła



Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bo3ek » pt mar 19, 2010 23:02

Przed chwilka jeszcze musiałem podjechać w jedno miejsce i sprawdziłem ze znajomym przy otwartej masce skąd dochodzi stuk przy kręceniu. Okazało się że tak jak by amor się tłukł a po dotknięciu kielicha wystającego pod maską w momencie stuknięcia, wpada on w drganie i jak by się troszkę obkręcał... myślę że to jest związane właśnie z amorkiem tylko z czym dokładnie? Może to być problem na jego mocowaniu w dolnej części??
Ostatnio zmieniony pt mar 19, 2010 23:04 przez bo3ek, łącznie zmieniany 2 razy.


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

WWE Bąbel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:12
Lokalizacja: Sadowne
Kontakt:

Post autor: WWE Bąbel » pt mar 19, 2010 23:26

a moze to łożysko na amortyzatorze??puka przy kreceniu w miejscu lub właśnie przy parkowaniu...ja ostatnio wymieniałem u siebie bo miałem identyczny problem, dzwiek nie był metaliczny...
Ostatnio zmieniony pt mar 19, 2010 23:28 przez WWE Bąbel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bo3ek » pt mar 19, 2010 23:59

WWE Bąbel pisze:a moze to łożysko na amortyzatorze??puka przy kreceniu w miejscu lub właśnie przy parkowaniu...ja ostatnio wymieniałem u siebie bo miałem identyczny problem, dzwiek nie był metaliczny...
w jaki sposób mogę sprawdzić czy problem tkwi w łożysku?? duże koszty wymiany tego ustrojstwa??


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

imp1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 24, 2009 20:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: imp1 » sob mar 20, 2010 00:05

WWE Bąbel pisze:a moze to łożysko na amortyzatorze??puka przy kreceniu w miejscu lub właśnie przy parkowaniu...ja ostatnio wymieniałem u siebie bo miałem identyczny problem, dzwiek nie był metaliczny...
jak z wymianą tego łożyska, jakie koszty i czy można to wykonać samodzielnie?

bo u mnie chyba jest podobnie:(
Ostatnio zmieniony sob mar 20, 2010 00:05 przez imp1, łącznie zmieniany 1 raz.



WWE Bąbel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:12
Lokalizacja: Sadowne
Kontakt:

Post autor: WWE Bąbel » sob mar 20, 2010 00:05

wymieniałem odrazu obydwie strony i zapłaciłem 200 zł z robotą.łożyska plus poduszki.objawy były identyczne jak u Ciebie tyle ze u mnie jeszcze wybiło amortyzator troche do góry...



Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bo3ek » sob mar 20, 2010 00:08

WWE Bąbel, jutro się temu przyjrzę na podnośniku może coś wypatrzę. Co do kosztów to nie ma tragedii chociaż lepiej byłoby zatrzymać PLNy w kieszeni.. :)


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

WWE Bąbel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:12
Lokalizacja: Sadowne
Kontakt:

Post autor: WWE Bąbel » sob mar 20, 2010 00:15

u mnie widac teraz różnicę troche ciszej jest w środku ale to dlatego ze miałem juz powybijane poduszki.Napisz jak zrobisz co było oki :grin:



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » sob mar 20, 2010 12:07

maglownica od wspomagania ma 4 sruby montazowe do sanek. Jesli sa mocno niedociagniete to wystepuje wtedy pojedynczy strzal przy kreceniu kierownica.. Najbardziej go slychac gdy sie kreci na postoju.Maglownica przemieszcza sie o kilka mm i trzaska srubami o sanki.
sprawdz przed grzebaniem w lozyskach i poduszkach. moze to byc akurat ta blachostka.
Powodzenia.



Awatar użytkownika
bo3ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt paź 05, 2007 21:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bo3ek » sob mar 20, 2010 18:30

Magnus, dzięki za wskazówkę, to może być również to ponieważ kilka miesięcy temu miałem wyciąganą maglownicę do regeneracji bo padły uszczelnienia i płyn od wspomagania cieknął. Czy jak wjadę sobie na kanał to będzie dobry dostęp do tych śrub po zdjęciu plastiku z pod silnika??


MóJ MK4 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2215494#2215494

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » sob mar 20, 2010 18:48

na kanale dosjcie bedzie bez problemu. Wydaje mi sie tez ze nie bedziesz musial nawet sciagac oslony pod silnikiem,choc nie wiem jak jest w tdi bo ja w 1.6pb mam "mala oslone". Jak bedziesz dokrecal sruby od maglownicy sprawdz rowniez sruby ramy zawieszenia (sanek), moze tez nie sa wystarczajaco dokrecone po wymianie maglownicy.



jarek_u1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn sty 25, 2010 17:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jarek_u1 » sob mar 20, 2010 21:16

Ja mam cos podobnego ale jak jade autem cisza na przegladzie bylem i sprawdzil wszystko na szarpakach i recznie i stwierdzil ze auto jest ok swoznie koncowki gumy na wahaczach no wszystko jest bez zarzutow ale jak odstawial auto na parking to maja nawierzchnie z pozbruku ale z otworami tak zeby trawka rosla to wtedy czuje ze cos drga i slychac taki metaliczny dzwiek drr drr drr
prosze o pomoc lub rady z gory dziekuje



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » sob mar 20, 2010 23:11

jarek_u1, a potrafisz zlokalizowac mniej wiecej skad ten dzwiek sie wydobywa tzn: komora silnika, zawieszenie przednie, tyl. Ciezko Ci tak pomoc jesli ma sie tak mało danych.
Jesli mechanicy(diagnosci) sprawdzali zawieszenie i mowia ze wszystko ok to tak pewnie jest. Tylko dlaczego nie skontrolowali auta jak go odstawiali i cos brzeczało. PARTACZE!!!
dzwiek i drgania dochodza gdy auto stoi i pracuje na wolnych obrotach? drgania i dziwiek slychac w czasie wolnej jazdy na rownej nawierzchni? w czasie krecenia kierownicą?

jak narazie co mi przychodzi do mojej zmeczonej lepetyny to: sprawdzic stabilizator(gumy), oslony metalowe od tarcz hamulcowych, moze wydech sie poluznil?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 255 gości