brzęczy i swieci sie kontrolka oleju na gorącym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krissst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 25, 2008 16:30
Lokalizacja: Myślenice

brzęczy i swieci sie kontrolka oleju na gorącym silniku

Post autor: krissst » ndz mar 14, 2010 19:49

witam sprawa wyglada tak po uruchomieniu silnika wszystko jest ok, po przejechaniu jakichs 10 kilometrów włacza mi się kontrolka oleju i brzeczyk, po zgaszeniu silnika i powtórnym odpaleniu moge przejechac jakies 3 km zanim znowu sie właczy. najczesciej sie włacza podczas zjadz z góry. sprawdziłem czujniki i jest ok
mam olej mineralny platinium 15w-40
był juz taki temat ale tam kosciowi kazali zmienic olej na mineralny a po drugie, elektryke mam ok bo zmieniłem silnik w samochodzie a wczesniej wszystko było ok
i własnie mam pilka pytan czy moze tego przyczyna byc troche obtłuczona misa olejowa i jakie sa szanse ze to pompa skoro nie dzieje sie to cały czas tylko po rozgrzaniu?



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brateq » ndz mar 14, 2010 19:52

Kolego sorki za to zdanie, ale sprawdzałeś poziom oleju?


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
krissst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 25, 2008 16:30
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: krissst » ndz mar 14, 2010 19:57

zapomniałem o tym napisać poziom oleju, był na poczatu na sroku skali po wlaniu 4 litrów (wymieniałem filtr) i zdziwiło mnie to bo podobno chodzi 4,5 jak mi sie 1 raz ta kontrolka zapaliła to kupiłem jeszcze litr wlałem troche i jest na max
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 19:58 przez krissst, łącznie zmieniany 1 raz.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: bogib184 » ndz mar 14, 2010 20:25

Jeżeli czujnik oleju masz dobry, to szansa na to że to pompa jest, ale niewielka. A pytanie, czemu na rozgrzanym - bo olej się robi ciepły i rzadki. Podejrzewam, że wał i panewki raczej do roboty. Przerabiałem taki przypadek :grrr:



Dariums
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn mar 01, 2010 23:01
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Dariums » ndz mar 14, 2010 20:58

A gdy dodajesz gazu to nie słychac stukania w silniku??? Polecał bym zmierzyc cisnienie oleju.



Awatar użytkownika
krissst
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 25, 2008 16:30
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: krissst » ndz mar 21, 2010 16:51

prawde mówiac na moje ucho nie słysze stukania... zmieniłem pompe i tak po rozgrzaniu juz sie nie swieci ani nie brzyczy jak jade tylko po wcisnieciu sprzegła bez gazu miga sie (zauwarzyłem ze tamta pompa lzej chodziła niz moja z starego silnika)
i tak kilka putan kolega poradził mi zmienic olej na gestszy (superol) co o tym sadzicie ?
druga sprawa w moim starym silniku mam dobry wał i dostałem rade aby jezdzic na i nic nie robic do puki sie nie zatrze o ile sie zatrze a dopiero potem wymienic wał razem z panewkami
i 3 pytanie ile srednio kosztuje wymiana wału?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 442 gości