Ile kosztuje tłumik do mk3?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Ile kosztuje tłumik do mk3?

Post autor: MarcinM » sob gru 24, 2005 16:07

No wlasnie, ile kosztuje tylny tlumik i czy warto kupic jakis konkretny? A przy okazji to ile moze kosztowac srodkowy, bo nie wiem czy tez nie wyleci. Slyszalem ze tutaj to warto dac jakis od cinquecento albo duzego fiata bo efekt i tak jest zawsze ten sam.

Te pytania stad, ze tlumik(tylny) mi sie urwal z rury dolotowej do tlumika srodkowego i moze jednak uda sie go uratowac. Zauwazylem jednak ze oblaza z niego zardzewile platy blachy, jednak sam tlumik nie jest jeszcze dziurawy. Zlazi z niego tylko wierzchnia warstwa. Czy jest jakis sposob, zeby go jakos zabezpieczyc przed dalszym rdzewieniem i choc troche przedluzyc jego zywot???

A to wszystko dotyczy mk3 1,6 GL.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 24, 2005 16:18

Ja zakładam zwykle tłumiki Płóciennika. Na pewno 3-4 lata wytrzymaja a może więcej jak długie dystansy robisz. Cena kawałka 100-130 zł. Oczywiście sa i droższe jak cię stać. Ratowanie sobie daruj. Bez sensu przy tych cenach bo i tak na długo nie starczy. W środku zwykle jest rozpadówa jak nawet pospawasz całość z zewnątrz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » sob gru 24, 2005 16:30

Dzięki. Rozumiem wiec ze zupelnie nie ma sensu szukac jakichs oryginalnych jakie zakladaja w VW.
W sumie to o Płócienniku niegdy nie słyszałem. To pewnie nie jest jednak wszystko jedno zalozyc jakas garazowa produkcje. Rozumiem, ze to Plociennika sa w miare dobre. A w ogole to jest nazwa producena??? Chetnie poznam jakies namiary na nie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob gru 24, 2005 16:35

to jest nazwa wytwórcy, są to tłumiki aluminiowane i u mnie w oklicach Kraka w każdym sklepie takie można zamówić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » ndz gru 25, 2005 00:36

Asmet co prawda rózne opinie o firmie krązą ale daja 2 lata gwarancji i kosztuje150-160PLN z załozeniem!



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » ndz gru 25, 2005 00:54

jesli cię to zainteresuje to tutaj masz ceny tłumików
http://sklep.intercars.com.pl/



*Grzesiek*
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lis 03, 2005 10:34
Lokalizacja: Słubice
Kontakt:

Post autor: *Grzesiek* » ndz gru 25, 2005 08:57



http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=42329

W3reWolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr lis 16, 2005 21:13
Lokalizacja: Bytów
Kontakt:

Post autor: W3reWolf » ndz gru 25, 2005 12:26

A co ja mam robić, jak mam mkIII, silnik 1,9TDi (1Z), a tłumik do silnika 1,6? Muszę go wymienić, czy da się z nim trochę pojeździć?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości